Ассоциация Предприятий Промышленной Автоматизации Украины

Форум лідерів АСУ, 18 лютого – фото звіт

18 лютого відбувся 2-ий форум лідерів промислових АСУ, в якому прийняло участь близько 100 провідних вендорів, інтеграторів, промислових підприємств та представників ВНЗ. Подія була дуже насичена як емоціями, так і цікавими обмінами, ідеями та дискусіями. Подаємо в цьому огляді фото звіт з форуму.

 

 

 

 Подібні події завжди є гарною нагодою для підписання нових угод – АППАУ підписує договір про співпрацю з Національним органом Стандартизації. На фото – в.о. генерального директора УкрНДНЦ Сергій Шевцов (зліва) та Олександр Юрчак, ген. директор АППАУ.  Головна мета співпраці – прискорити гармонізацію стандартів ISO/IEC в області автоматизації.

 

Максим Романов, - нач. Департаменту АСУ «АрселорМіттал Кривий Ріг» був одним з найяскравіших представників замовників на форумі. На фото – Максим під час свого виступу на тему "Концепція інтелектуального сервісу та технічного обслуговування підприємства". 

 

 

Перша панельна дискусія по критеріям якості зібрала представників 5 компаній. На фото – представники провідних гравців ринку АСУ ТП -  виробничої групи «Техінвервіс», металургійного заводу «Євраз-Україна», інтегратора АСУ ТП «Сатурн Дейта Інтершешенел», ДП «Сіменс-Україна» та АМКР. Дискусія була дуже цікавою – особливо в частині пріоритетних стандартів якості.

 

Директор департаменту АСУ «Євраз Україна» Олександр Майборода під час панельної дискусії.

 

Максим Тютюнник, - головний інженер молочного заводу «РОШЕН» з Вінниці, був одним з кращих спікерів на 2-ій панельній дискусії.   Справа – проректор Донецького технічного університету Вікторія Воропаєва. Зараз університет базується в м. Красноармійську Донецької області.

 

"Майже з АППАУ": Богдан Демчина – директор ТОВ «Мікрол» (справа) в компанії директра з розвитку АППАУ Олега Михайлова (по центру)  та директора «Іноваційні Технічні Рішення» Лева Ваняна, члена АППАУ з 2015 року.

 

Володимир Патрахін з «Індасофт Україна» (справа) був одним з найбільш цікавих спікерів на 2-ій частині форуму – секційних доповідях. «Індасофт-Україна» є де-факто нашим найбільш досвідченим гравцем на ринку MES систем – рахунок реалізованих проектів йде на десятки. Але на жаль – не в Україні. Ще не в Україні.

 

"Зустріч поколінь і... стандартів»: Леонід Юрієвич Юрчук – викладач КПІ, та визнанний експерт в Україні по ISA 5.1 мабуть не чекав, що інші стандарти ISA швидко підхоплять кінцеві замовники. Такі як Максим Романов з АМКР, який на сьогодні активно впроваджує ISA 95 на своєму підприємстві.

 

Олександр Пупена – представник молодої хвилі лідерів АСУ, які власне вже «живуть» правильними стандартами. Олександр є  ентузіастом та головним промоутером в АППАУ цілого ряду просвітніх напрямків, зокрема й стандарту ISA 88. Його доповідь на форумі викликала великий інтерес. Зліва партнер АППАУ – Марьян Любич,  редактор журналу «Промелектро».

 

Роман Зінченко – на фото по центру. Співзасновник Greencubator, куратор та співзасновник цілого ряду цікавих проектів на стику Енергетики – ІТ та сталого розвитку відкривав форум. Завдання розширення горизонту мислення Роман виконав на 100%.

 

Очевидно, цей жест Олександра Юрчака має означати, що пора встановити планку бенчмарк (кращих фірм) та критеріїв якості. «Пора» – про це Олександр багато говорив на форумі.

 

Олександр Грошев (зліва)– епічна людина в історії АСУ ТП України залишився вірним собі та зробив «епічну» доповідь про сценарії голодних ігор. 2 кейси про «выдохи господина ПЭЖЭ» та «артель папы Карло» увійдуть в історію не тільки цього форуму, а мабуть цілої епохи нашого розвитку )

 

«якщо не співпрацюємо, то хоч інколи тулимось» - АППАУ декілька років запрошує Siemens до співпраці. Поки що все обмежується епізодичними зустрічами. На цей форум ДП «Сіменс-Україна» делегували 2-х представників, на фото зліва Андрій Никитенко разом з Світланою Грінцевич (АППАУ).

 

Хлопці з «Bakotech Group» зробили не тільки  чудовий стенд, але й дуже змістовну презентацію на актуальну тему кібер-атак в Україні на критичні інфраструктурні та енергетичні об’єкти.  На фото – Владислав Радецький (зліва) та Константин Атаманенко.

 

Антон Кротюк (стоїть зліва), зам директора TeraWatt Group приїхав з Маріуполя. Не зважаючи на «прифронтовий статус» місто живе й розвивається завдяки таким фірмам та людям. На форумі Антон розповідав про те, що насправді Industry 4.0 – це не про захмарні обрії, чимало елементів з цієї концепції група вже впроваджує на технологіях Rockwell Automation.

 

**************

Власне, форум пройшов чудово. Саме це слово фігурувало в відгуках найчастіше. Мабуть, найбільш емоційно сказали дівчата з НУХТ «Інколи сидиш на конференції і вже дивишся на годинник – трохи стає скучно. Тут ми не все до кінця розуміли – але весь день пролетів як одна година». А ось більш розгорнутий коментар технічного директора «Клінкманн Україна» Сергія Батюка:

«Все дуже сподобалось. Організатори Форуму влучно вибрали тематику форуму взагалі і теми доповідей спікерів. Сподобався аналітичний звіт, підготовлений АППАУ до Форуму. Звернув в звіті увагу, що найактульнішими в автоматизації є запит на задачі енергозбереження (контролери і системи обліку енергоресурсів) і запит на задачі інтеграції АСУ в масштабах підприємства. Всі спікери були професійні, теми виступів цікаві і доречні, дискусії змістовні. Сподобалась прикінцева панельна дискусія. А в ній - аргументований оптимізм представників кінцевих замовників (АрселорМіттал і Рошен) щодо перспектив автоматизації в Україні. Для себе відмітив основні меседжи: актуальних задач автоматизації багато; системні інтегратори запрошуються до активної  співпраці з кінцевими замовниками; вендори і інтегратори повинні заходити на підприємства разом з конкретним рішенням і успішними референсами; вартість рішення не є проблемою, якщо рішення технічно і економічно ефективне (високий сучасний технічний рівень + термін окупності до двох років); українські системні інтегратори і вендори мають світовий рівень не тільки технічний, а вже і в керуванні проектами - залишилось вивести на належний рівень менеджмент дистрибуції і продажу рішень (а не продуктів).»

Щиро дякуємо за участь в форумі всім нашим доповідачам, гостям, медіа-партнерам, та офіційному спонсорові форуму – виробничій групі «Техінсервіс». Без вас всіх цього свята ми б не отримали. До нових зустрічей.

 

П.С. звіт АППАУ про головні тези доповідей та подальшу аженду, яку створив цей форум ще буде – слідкуйте за нашими публікаціями.

Комментарии: