Ассоциация Предприятий Промышленной Автоматизации Украины

10 причин чому варто відвідати Automation Hackathon на АМКР

Про Хакатон на АМКР написано вже чимало. Захід й досі залишається єдиним такого роду на ринку АСУ ТП України. В той час як на ринку ІТ їх десятки.

Водночас скептиків, песимістів, та тих, хто сумнівається в нашій спільноті ще багато. Цей пост насамперед для останніх. 

Отже, в чому суть Хакатону та чому варто відвідати цю 2-денну подію?

Причини можуть бути різними – для різних категорій учасників ринку АСУ ТП. Ми надаємо наш перелік – від більш загальних для всіх й до специфічних для конкретної групи – вибирайте, що кому ближче.

1. Automation Hackathon на АМКР (далі – Хакатон)– це вітрина інновацій для великого пром. підприємства в металургії.

На сьогодні Хакатон - це єдиний захід в області АСУ ТП в Україні, що об’єднує всі групи гравців в контексті розробки інноваційних прикладних рішень для великого промислового підприємства. Тільки тут можна побачити, що є актуальним, а що ні, що має попит, що ні, і як до цього відносяться різні ЛПР-и. Отже, якщо у вас є нове рішення і ви сумніваєтесь, чи воно «піде», й хочете отримати тут же зворотній зв’язок - саме час показати його на Хакатоні.

2. Хакатон – це кращий майданчик для перевірки ваших рішень на інвестиційну привабливість.

Головні критерії по якім перемагають команди – це потенційний економічний ефект та інвестиційна привабливість. Також на Хакатоні вітаються нові інвестиційні ініціативи – господарі для цього повністю відкриті. Отже, якщо ви хочете зрозуміти чи дійсно ваш проект – рішення є економічно привабливими й кращими в цьому відношенні за інші – вам саме сюди. Для вендорів – це також шанс продемонструвати інноваційні здатності своїх нових продуктів та рішень відповідати очікуванням інтеграторів та замовника - й саме в області ефективності.

3. Хакатон – це місце зустрічі ЛПР-ів, велика галузева «тусовка».

Цей аргумент, безперечно, важливий для інтеграторів чи вендорів. Минулого разу тут були керівники з Запоріжсталі, ДМКД, Євразу. Самі подумайте – на якій конференції чи виставці, ви можете зустріти стільки керівників АСУ ТП великих мет комбінатів?

4. Хакатон – це місце, де можна разом виробляти та фіксувати галузеві стандарти

Ще дуже мало мет. комбінатів зрозуміли, що стоїть за повною відкритістю АМКР щодо стандартів, наприклад, інформаційних моделей підприємства (базованих в свою чергу на міжнародних). Це саме те, що дозволяє уникати величезних додаткових витрат як на вироблення власних корпоративних стандартів, так і просто на «винаходи велосипедів». Не забуваймо, що наша історія розвитку ISA-95 почалась в 2014 саме з фіксації факту такого стану суцільних «винаходів» в металургії. Але все це питання часу – і це обов’язково «дійде» до всіх.

5. Хакатон – це щоразу перегляд загальноукраїнського стану в конкретній області АСУ ТП

Минулого разу Хакатон яскраво показав стан українського ринку в напрямку Індустрії 4.0. Так – це було провально як для вендорів, так й інтеграторів. Але з іншого боку й разом з нашими спільними зусиллями – це дало потужний поштовх до наступних масових дій по просуванню 4.0 на різних рівнях нашої спільноти.

Цього разу головною темою є енергоефективність. Ми побачимо, що є тут кращого з новацій. Враховуючи, що це надзвичайно чутлива область для більшості мет. комбінатів, ми очікуємо значно більше рішень та пропозицій. Неможливо не помітити також місток з попередньою, лютневою темою Industry 4.0. Згідно з опитуваннями McKinsey 2016 року саме smart energy consumption домінує серед пріоритетів використання технологій 4.0. Отже, тут вам і нові технології, й дуже болюче (для всіх великих підприємств) питання енергоефективності – АМКР йде в ногу з часом.

6. Хакатон – це новий формат діалогу різних гравців ринку АСУ ТП

На відміну від виставок, конференцій, семінарів, кожний Хакатон пропонує інше – багато часу для неформального спілкування, відкриті дебати та круглі столи, конкурси та панельні дискусії. Цього разу разом з АППАУ Хакатон запропонує 2 круглі столи – на тему стратегій енергоефективності та по кластерному розвитку, а місцевий департамент HR пропонує конкурс презентаційних навичок. Все це свіжо, неформально, динамічно і тому саме тут ви можете виробляти власні свіжі ідеї.

7. Хакатон – це прекрасна можливість для зміни мислення з 1.0 на наступні рівні

Цей пункт дуже важливий для більшості керівників наших вендорів та інтеграторів. Як ми діагностували минулого разу, надії на отримання негайного замовлення від участі в Хакатоні – наївні та безпідставні. Й вони обумовлені насамперед парадигмами мислення 1.0 - «зранку стільці, гроші – ввечері», що вироблялись в нас 20+ років. В результаті більшість гравців ринку настільки погрузли в цих рамках, що розучились бачити інші ринкові можливості. І починаючи від їх паростків, що формуються на таких заходах як Хакатон. А в Україні й особливо в ці часи, – саме вміння бачити та розвивати ці паростки є визначальним для успіху. Саме так і працює ІТ ринок, культивуючи ідеї інноваційних інкубаторів та Хакатонів. Тому ця подія – must be for every business development guys й хто хоче бути справжнім директором з розвитку бізнесу.

8. Хакатон – хороша практика для всіх інженерів для розвитку як технічних, так й інших навичок.

Якщо вашим інженерам (продукт-менеджерам, проектним керівникам) бракує презентаційних навичок, Хакатон – чудова нагода їх потренувати. Адже всі команди виступають не більше 10-15 хв, і рівень презентаційних навичок журі відразу оцінює. Водночас це тільки верхівка айсбергу. Щоб вибудувати інвестиційно-привабливе, й водночас інноваційне рішення, інженерам потрібно демонструвати стійкі навички економічних розрахунків, глибоке розуміння проблеми замовника й чудові знання в області інноваційних сучасних технологій. Тобто це певна суміш маркетингу, економіки підприємства, технологічного інжинірингу – з інженерією в АСУ ТП та ІТ. Але щоб демонструвати все це в командному стилі потрібно й багато інших навичок.

9. Хакатон – це місце синергії та майданчик для тестів нових партнерів

По своєму визначенню та духу цей захід стирає межі у всьому що є навколо АСУ ТП й відкриває шлях для нових партнерів. Наприклад, наше введення в Хакатон в лютому партнера Generation U було пов’язано з необхідністю покращень так званих «м’яких навичок» - тих, про які згадували в попередньому пункті. Тобто таких як робота в команді, комунікації, критичне мислення, креативність, ефективна співпраця. Сьогодні цей партнер вже навчає 5 команд Хакатону й результати ми скоро побачимо.

10. Хакатон – це значно більше за АСУ ТП, це місце де можна обговорювати стратегії розвитку підприємства, регіону, галузі

Ну й для тих хто мислить вже на 4-му рівні, Хакатон – це завжди щось більше за рамки рішення чи навіть пакету рішень в якійсь прикладній області. 18 червня ми продовжимо кластерну тему й будемо обговорювати перспективи створення хай-тек – інжинірингового кластеру в Кривому Розі.

Зрештою, Хакатон - це просто класне місце та нагода для неформального спілкування з самими різними людьми.

Отже, якщо ви знайшли хоча б одну з цих причин переконливою для себе – значить скоро побачимось!

Програма заходу тут

 

Комментарии: