Ассоциация Предприятий Промышленной Автоматизации Украины

EduNet. Міжнародна освітня мережа - шлях до успіху

У світі, що глобалізується, єдиний спосіб бути успішним — об’єднуватися та спільно працювати заради майбутнього.

Освітні програми країн світу дуже різняться, вони реалізують національні правила  в галузі викладання та наукових пошуків, слідкують локальним традиціям. Болонський процес, розпочатий у 1999 році, прагне до створення єдиної освітньої системи. Однак світового панування ще не здобуто. З іншого боку, багаторічний досвід показує, що тісний зв'язок і діалог між промисловістю і університетами мати позитивний ефект для всіх зацікавлених сторін. Ця синергія може бути збільшена на сьогоднішній день міжнародної передачі знань і технологій.

* синергія — сумуючий ефект кількох факторів, сума яких дає більший ефект, ніж кожний фактор окремо.

Зараз освітня мережа EduNetоб’єднує понад 70 університетів з 23 країн світу, їх число постійно збільшується.

Ідею цієї мережі можна описати трьома основними цілями:

 1. висвітлення останніх трендів в галузі автоматизації;
 2. створення засобу передачі знань між університетами та компанією в сферах навчання та підготовки спеціалістів;
 3. культурна різноманітність та взаємодія як основа для підвищення загальної ефективності.

Phoenix Contact в якості всесвітньо відомого підприємства в в галузі електротехніки та автоматизації технологій робить свій внесок у примноження світових знань:

 • проводить курси підвищення кваліфікації для викладачів і науковців
 • забезпечує університети устаткуванням для автоматизацією технологічних процесів (апаратне та програмне забезпечення)
 • сприяє міжнародній передачі знань між університетами
 • сприяє міжнародному обміну студентами
 • організовує і проводить симпозіуми та щорічні конференції для членів
 • працює над розвитком і створенням навчально-методичних матеріалів
 • бере участь у розробці міжнародних стандартів для кваліфікаційних модулів у галузі автоматизації технологічних процесів
 • консультує і підтримує партнерів через контактних осіб
 • забезпечує координацію обмін інформацією з міністерствами та університетами-партнерами щодо 
 • стратегії та планування подальших освітніх проектів
 • ініціює як національні, так і міжнародні науково-дослідні проекти.

 

Кількість студентів, які ще кілька років тому інтенсивно вивчали сучасні технології автоматизації, надані Phoenix Contact, вже досягла відмітки 25000 учасників. Багато випускників по завершенню навчання почати працювати в промисловості і застосовувати набуті ними знання.  Деякі з них об’єдналися у групи зі своїми колегами для спільних проектів, інші створюють системи та інтегральні автоматизовані комплексі. Всі вони роблять свій внесок в розвиток економіки своїх країн. 

Науковці, викладачі та тренери, так само як і університетські партнери в промисловості, роблять все можливе для обміну актуальними знаннями. І так буде й в майбутньому. В цьому плані EduNet бере на себе важливу роль дослідника, виробника та посередника. Члени EduNet — це міжнародна спільнота професіоналів, що прагне дати студентам сучасні технічні знання та підготувати до старту успішної кар’єри. Саме тому важливо розпочати діалог між промисловістю та наукою, між підприємствами та університетами.

Внесок промисловості — в створенні практичних лабораторій з потрібними технологіями, забезпеченні спеціалістів необхідними поглибленими знаннями і висвітленні важливих прикладів, де і як технологія працює зараз і де її можна застосувати завтра.

Навчальні заклади використовують вже відомі власні знання та набуті від спеціалістів практиків та на основі цього створюють нові знання, розширюючи горизонти відомого. Зрештою,  це повертається у практичну галузь новими технологіями. Така оптимальна система відносин між теорією та практикою є золотим шляхом до успіху, де виграє кожна сторона.

Як і об’єкти автоматизації, EduNet інколи має справи з відхиленнями та збуреннями. Оптимізувати цей «контур керування» для всіх зацікавлених сторін — реальний виклик. Чим більше інформації матимуть члени та чим менше буде темних плям у спілкуванні між сторонами — тим менше збурень діятиме на освітню мережу.

Саме тому життєво необхідне спілкування, обмін знаннями та інформацією, зустрічі. Заради цього Phoenix Contact покладає свої можливості як компанії, так само як і таланти своїх співробітників, заради спільної мети спільноти EduNet.

Разом з зацікавленістю, світовим досвідом та вміннями членів EduNet освітня мережа та спільнота спеціалістів галузі автоматизації досягне величних успіхів.    

На початку вересня выдбулася конференція EduNet, яка об’єднала учасників програми  з усього світу. Викладачі, науковці, інженери та менеджери, пов’язані єдиною метою розвитку галузі, зібралися у місті Бад Пірмонт, в штаб-квартирі Phoenix Contact Electronics, щоб обговорити важливі питання. Круглий стіл, організований модераторами компанії, окреслив ряд моментів, як-то: тріада тісної співпраці освіти, індустрії та бізнесу, сучасні тенденції галузі, обмін досвідом між учасниками, заплановані на рік вперед заходи.

На конференції багато уваги було приділено як поточному стану галузі автоматизації, так і її майбутньому. Phoenix Contact виклав власне бачення розвитку галузі, тенденціям та очікуванням. У ході конференції розкриті передумови та наслідки нової технічної революції, на порозі якої стоїть людство. Слідом за індустріалізацією та станками, впровадженням конвеєрного виробництва, а потому — комп’ютеризації та автоматизації промисловості, йде нова епоха: Industrie 4.0. Виробництво виходить в інтернет. Машина стає не просто інструментом та помічником робітника, а стає частиною світової мережі. Об’єднані інформаційними каналами станки, товари, машини, навіть цілі фабрики та заводи обмінюватимуться інформацією для оптимізації технологічних та бізнес-процесів. І автоматизація як невід’ємна частина технологічного процесу знаходиться на передовій цієї революції.

Разом з цим змінюються і вимоги до спеціалістів в галузі автоматизації. Поряд з традиційним набором знань, які отримують випускники університетів, все більшої ваги набуватимуть інформаційні технології (IT). Виші, які зможуть йти в ногу з часом і забезпечити своїх вихованців такими знаннями, виграють у конкуренції на освітньому ринку. А вчорашні студенти, що пройдуть школу сучасної автоматизації, стануть спеціалістами, гідними свого часу.

 

Довідка АППАУ: Приємно відзначити, що член АППАУ - кафедра АТЕП, НТУУ "КПІ", яка була ініціатором приєднання університету до плеяди учасників EduNet, за активну участь у роботі конференції та значний потенціал для освітньої мережі, нагороджена відзнакою Phoenix Contact та EduNet. 

Бажаємо успіхів та перемог!

 

 

Матеріал підготовано на основі виступу голови відділу дидактики Phoenix Contact Клауса Хенгсбаха та власних вражень співробітника НТУУ «КПІ» від всесвітньої конференції EduNet.

Комментарии: