Ассоциация Предприятий Промышленной Автоматизации Украины

Олег Михайлов: «Лідерство - це вміння народжувати нові смисли та ідеї, і надихати ними своє оточення»

Phoenix Contact - є брендом №1 на ринку промислової автоматизації в сегментах, так званих, аксесуарів (обв’язки АСУ ТП) - клемних блоків, компонентів для з’єднань, блоків живлення, інтерфейсів, тощо.

Хоча сьогодні портфель продуктів покриває вже майже всю гамму компонентів для систем управління. Дочірнє підприємство Phoenix Contact з’явилось в Україні в 2005 році. Здавалось би, ринок тоді був вже поділений, і новим гравцям на ньому місця не було.  Але сталось по іншому. Завдяки чіткому позиціонуванню, якісним продуктам та вдалому маркетингу  Phoenix Contact сьогодні добре відомий сотням споживачам промислової автоматизації в Україні. Інтервью з генеральним директором Олегом Миколайовичем Михайловим розкриває ці аспекти більш детально.

1. Бренд Phoenix Contact вже давно відомий на ринку, і його знають багато споживачів в самих різних галузях. На вашу думку, чи є якісь продуктові напрямки чи сегменти ринку, де про вас мало чи зовсім не знають?

- З самого початку нашої діяльності в Україні, а цього року українському офісу Фенікс Контакт 10 років, ми стикались з тим, що нас сприймали в основному, як виробника клем. Для багатьох був сюрприз, що у нашому обороті, власне, клеми на дін-рейку займають третину. Зараз вже знають добре нашу інтерфейсну техніку: реле, перетворювачі сигналів, імпульсні джерела живлення, захист від перенапруги і т.д. У нас 60 тисяч артикулів у 13 товарних групах, що покривають всі можливі запити від виробників приладів і до системних інтеграторів АСУ ТП.

Звичайно, ми хотіли б, щоб нас більше не тільки знали, але й використовували. В галузі АСУ ми плануємо більше поінформувати про наші  компоненти мережевої інфраструктури: комутатори, конвертори інтерфейса, бездротовий зв'язок різних стандартів, HMI, захист від неавторизованого впливу на промислові мережі.

2. В зв’язку з цим, як компанія позиціонується на ринку бездротового зв’язку? В чому Ваші головні переваги?

- Ми почали свій вихід на цей ринок з аналізу потреб,наших можливостей і дозвільного середовища. Цей ринок обмежений необхідністю сертифікацій і дозволів. На імпорт, на використання, на частоти і т.п. Тому ми вирішили обрати частину нашого асортименту і витратились на дозволи і сертифікати. Зараз ми маємо, що запропонувати у головних стандартах бездротового зв’язку: WI-FI, Bluetooth, GSM-GPRS, 3G, Trusted Wireless.

Наша перевага в тому, що ми маємо надійну, сертифіковану і дозволену в Україні пропозицію для промисловості, енергетики, моніторингу і т.п.

3. Де, на Вашу думку, ці продукти найбільш затребувані в Україні сьогодні?

- Бездротовий зв'язок потрібен всюди, де важко, або дорого прокласти кабель. У нас вже є досвід використання в Україні в нафто-газовій галузі, електроенергетиці, в портах, в елеваторах, теплопостачанні і водопостачанні. Віддалений моніторинг, віддалене керування, енергозбереження – основні напрямки використання.

4. Саме їх Ви й будете включати в свої теми на форумі 19 лютого? 

На Форумі ми зосередимось на захищеному бездротовому зв’язку з використанням мобільних технологій.

5. До слова - які Ваші очікування від Форуму, як офіційного спонсора заходу? 

- Ми чекаємо на цікаву дискусію про майбутнє, про тренди. Подібні форуми мають бути місцем, де створюються напрямки розвитку, народжуються ідеї. Хочемо, щоб там зустрілись не виробники зі споживачами, а лідери, професіонали галузі. Це має бути не «ВДНГ», а збагачення ідеями для спільного розвитку. Давайте станемо «тренд-сеттерами» автоматизації на майбутні 10 років. Разом.

6. Чи є для вас важливою тема лідерства? Що та як мають змінювати гравці ринку - кожен в своєму сегменті і всі разом?

- Лідери ведуть за собою світ. В нашому випадку – світ автоматизації. А щоб вести, треба бачити майбутнє. Не зациклюватись на сьогоднішніх проблемах, навіть не наздоганяти розвинений світ, а запропонувати світові щось кардинально революційне. Для цього треба обмінюватись досвідом і надихати інших своїми ідеями, надихати колег народжувати ідеї і смисли.

Ми живемо в інтернет-світі.  Люди вже пов’язані мережами. Завтра мережами будуть пов’язані машини, станки, склади і поля. Ми маємо бути готовими до цього. Інфраструктурно, ментально, технічно.  Разом і кожен у своєму сегменті.

Дякуємо, Олег Миколайович! Успіхів Вам і натхнення!

Комментарии: