Ассоциация Предприятий Промышленной Автоматизации Украины

Третій форум лідерів промислових АСУ – звіт, частина 1

3-ій форум лідерів промислових АСУ, що відбувся 16 березня в Києві, пройшов по плану – активно, продуктивно та з залученням великої кількості фахівців і партнерів з ринків АСУТП-ІТ. Головна тема – Співпраця та Партнерство в розвитку хай-тек.

Наш звіт по форуму надає огляд найголовніших тем та моментів форуму, сьогодні - 1-ша частина.

Контекст форуму

АППАУ чимало комунікувала про контекст теми партнерства. Попередні опитування та звіт АППАУ по цій темі чітко сформулювали роль та місце партнерства як головного фактора протидії негативним явищам, що продовжують прогресувати на ринку промислових АСУ-ІТ в Україні. Форум мав дати більш чітку відповідь на питання:

 •  Як переходити від стану 2.0 (співпраці та взаємовідносин) до 4.0, як того вже вимагають технології. Адже неможливо «ставити ракетний двигун на підводу» - й про це гравці багато говорили в попередні роки. Щоправда, в такій постановці АППАУ неодноразово уточнювала, що стан «підводи» не є типовим тільки для замовників – чимало вендорів та інтеграторів, не кажучи вже про ВНЗ, знаходяться в подібному стані.
 • Яким є бенчмарк – кращі приклади та практики співпраці в Україні – по різним напрямкам, й особливо – в головній трійці доданої цінності «Вендори-Інтегратори-Замовники».
 • Які є успішні приклади нових цінностей та парадигм 4.0 – як Givers (not just Takers) – тобто тих людей та організацій, що більше дають, ніж беруть від ринку та інших учасників. Саме вони є каталізатором нових відносин та змін, що так необхідні для всього ринку.

Постановка цих питань звучала і у вступній доповіді ген. директора АППАУ Юрчака О.В. Там же - і перша відповідь, або радше загальний формат (фреймворк) дискусії для всієї спільноти – Think Big. Start Small. Scale Fast. Чи можемо ми разом демонструвати стратегічне мислення, пропонувати дієві, конкретні ініціативи, що швидко масштабуються?

Yurchak_Olexandr

Юрчак Олександр відкриває форум

Головні доповіді - як відповіді на поставлені питання

16 доповідачів в головній частині програми, а також більше десятка залучених експертів та керівників в частині #ДієвеПартнерство давали відповіді на поставлені запитання. Даємо огляд презентацій з першої пленарної частини

Михайло Крикунов, декан Київської бізнес-школи, а також провідний консультант України по кластерній тематиці, продовжив головну тему форуму з доповіддю «Розвиток екосистем – від 2.0 до 4.0». Ця доповідь була важливою для АППАУ з точки зору розуміння «де ми», та що може бути далі. Вона структурує та систематизує багато питань щодо розвитку екосистем й частково відповідає на актуальні питання подальшого розвитку нашої спільноти. Наприклад, з доповіді майже очевидно, що нам (спільноті АСУТП) не вистачає ролей contributors та keystones, натомість – у нас на ринку є декілька потужних домінаторів. Дуже важливим є фреймворк BCG й пункт про «Людей та Партнерів» - наша теза про їхню ключову роль в реалізації цифрової трансформації отримала більш ґрунтовне пояснення. Завжди в таких доповідях є корисними приклади про розвинуті екосистеми – технопарк в Халіско (Мексика), що об’єднує 650 хай-тек компаній та 9 тис дослідників, виглядає фантастично на фоні безуспішних досі спроб в Україні створити бодай якийсь 1 діяльний технопарк високих технологій. М. Крикунов підкреслив, що перехід до подібних утворень потребує втілення інших принципів взаємовідносин – стратегічного партнерства, вищого рівня колаборації та соціальної активності учасників екосистеми.

Krykunov_Myhailo

Михайло Крикунов є завжди одним за найцікавіших спікерів та учасників панельних дискусій конференцій. Так було й цього разу.

Олександр Задорожний, відповідальний за системних інтеграторів в  "АББ Лтд" (генерального спонсора форуму) представив пропозиції компанії для харчової та переробної промисловості. На початку Олександр підкреслив, що промисловість в світі споживає більш як 40% електроенергії й в харчовій та переробній є ряд своїх викликів як по енергоефективності, так і по іншим напрямкам - продуктивності праці, безпеки, управління активами та витратами. Компанія АВВ має великий портфель пропозицій для вирішення цих завдань – це один з найбільших світових виробників, який не потребує особливого представлення в світі електротехніки та пром. автоматизації. Натомість – цікаві в презентації окремі цифри, що представляють харчову – наприклад, вартість відкликання партії харчових продуктів, що не відповідають вимогам безпеки може сягати в середньому від 10 до 30 млн доларів. Були представлені також продукти АВВ, що раніше не просувались на українському ринку – роботи FlexPicker, системи механічної передачі для елеваторів Dodge, Ability Smart sensors для діагностики двигунів тощо.

Zadorojnyi_Olexandr

Олександр Задорожній серед учасників форуму (зліва)

Презентація Романа Яворського, керівника проектів від IT-Enterprise була повною живих прикладів ефективності впровадження сучасних промислових АСУ. Підприємство «Укроборонпром» отримало 37% економії на закупівлях через впровадження системи Smart Tender. Шляхом впровадження сучасних MES/ASP «Высоковольтный союз» та «Фармак» підвищив вчасність виготовлення продукції відповідно до 95%, а «Фармак» зміг збільшити обсяги на 60%. «Інтерпайп» знизив витрати ТОіР на 8%, аварійні простої до 22%. І це ще не всі приклади. Якщо для власників чи перших осіб цифри кажуть краще за все, то напевне IT-Enterprise є тією компанією, де можна знайти кращі показники ефективності по чисельним виробництвам.

Презентація Євгена Горбачева, керівника партнерської мережі Terrasoft, демонструвала для представників сектору АСУ ТП кращий рівень та бенчмарк управління партнерами з ІТ-сектору. Terrasoft – лідер ринку CRM, одна з кращих українських ІТ-компаній, також не потребує особливого представлення. Водночас, якщо попередня фраза звучить однаково вже добрих 10 років, то безумовно, уваги в цій презентації заслуговує динаміка росту компанії, й перш за все закордоном. За 3 попередні роки офіси компанії відкриті в Бостоні, Мельбурні та Сингапурі – Terrasoft разом з мережею 400 партнерів має сьогодні присутність у всіх регіонах світу. Гордістю компанії є включення у 2017 в рейтинг кращих CRM продуктів в Forrester Wave – bmp’online позиціюється на одному рівні з продуктами Microsoft, Oracle та Sales Force. Щодо партнерської мережі – Євген детально представив практики компанії по залученню, утриманню та розвитку партнерської мережі. Найбільш цікавими в них є організація партнерської marketplace (майданчику проектів, що надаються партнерам), а також структурованої сітки пропозиції цінності в залежності від сегмента партнера.

Gorbachov

Цікавим У виступі Євгена було признання, що в Terrasoft в свій час, він перейшов від інтегратора АСУ ТП – світ справді малий)

І повертаючись знову до АСУТП, - великий інтерес учасників викликала презентація другого спонсора форуму – компанії «Індасофт-Україна». Володимир Патрахін, керівник напрямку системної інтеграції, представив доповідь по новітнім підходам GE, що представляє в Україні компанія Indusoft. Мова про нові архітектури систем управління, так звані – IICS (Industrial Internet Control System). Головна їх особливість – наявність хмарної платформи Predix, завдяки якій реалізується перехід на іншу бізнес-модель по принципах PaaS (Platform-as-a-Service). Де-факто, Predix – є першою в світі промисловою платформою хмарного сервісу, що реалізує нове покоління промислових систем управління. Платформа визначально орієнтована на розробників й надає їм широкий перелік нових можливостей для побудови рішень в області хмарних обчислень, аналітики даних, оптимізації алгоритмів, виконання задач по BI і т.п. З точки зору безпеки комунікацій з низовим рівнем, система доповнюється так званими Field Agent що реалізують функції комунікацій для промислового інтернету. Рішення на базі Predix вже впроваджені в чисельних застосунках в США в області енергетики, транспорту та промисловості.

 Patrahin

Володимир Патрахін представляє рішення IICS

Інші презентації після обіду були розділені по 2-х секціях

А. Розвиток бізнесу та організацій

 • Марина Тропак (Danfoss) представила дуже цікавий досвід компанії в управлінні партнерською мережею дистрибуторів
 • Олександр Пупена (НУХТ) разом з Євгеном Риженко (Festo) презентували навчальні сервіси, що є в Україні по перепідготовці кадрів для АСУ ТП
 • Антон Кротюк (Азов-контролз) представив напрацювання групи інтеграторів в області критеріїв оцінки проекту та попередньої кваліфікації підрядників
 • Роман Леонтьев (Webprorab) – представив новий продукт в області управління партнерськими стосунками - theCabinet. Він вже доступний для членів АППАУ безкоштовно.

В. Технології та продукти автоматизації

 • Ігор Гузик (Еліус-М) вперше демонстрував приклад інтегратора АСУТП що переходить на технології 4.0 – розробка предикативної діагностики двигунів з використанням технологій machine learning та data science
 • Максим Романов (АППАУ) знову і вкотре структурував стандарти в області 4.0 – цього разу вони повністю «підігнані» під ключові напрямки цифрової трансформації
 • Сергій Батюк (Klinkmann) дуже добре структурував та представив терміни та головні фреймворки в областях 4.0 – як IT vs OT, зміну архітектур управління, а також представив сучасні рішення в цій області від Wonderware.
 • Леонід Мельников (АВВ) представив тенденції розвитку та рішення компанії в області частотно-регульованих приводів.

 

«Передача естафети» - Максим Романов (справа) хоча і залишив АМКР, стосунки та відносини продовжуються – на фото зліва Олександр Гавриш, який представляє це підприємство на форумі.

**********

В короткому огляді неможливо розповісти про всі цікаві моменти та акценти форуму – там треба бути. Так чи інакше, наші учасники форуму змогли побачити свіжу й досить динамічну картину кращих рішень в Україні - як технологічних, так і в області розвитку бізнесу та партнерських політик.

Про кінцеву частину форуму, а також висновки – інсайти про наш розвиток – в наступній, частині нашого звіту.

 

Комментарии: