Ассоциация Предприятий Промышленной Автоматизации Украины

«Від продуктів до рішень» – звіт по конференції АППАУ 19 листопада

19 листопада відбулася конференція АППАУ "Від продуктів до рішень". Учасники конференції обговорили ряд питань щодо розвитку галузі промислової автоматизації. Спікерами конференції виступили керівники системних інтеграторів та замовників – членів та партнерів АППАУ. Звіт нижче надає коротку інформацію щодо головних моментів виступів та дискусій на конференції.

Олександр Юрчак, генеральний директор АППАУ – у вступній  промові представив поточний стан та головні напрямки розвитку організації. В 2013 АППАУ просувалась по 3-м головним напрямках – 1) створення професійної спільноти та прискорення внутрішніх обмінів, 2) початок публічних обговорень про стандарти якості в галузі АСУ, 3) просування кращих практик. В 2013 году актуальними були теми якості в системній інтеграції, відношення замовників до якості систем та продуктів та підготовки кадрів для ринку.

AVY

Геннадій Кабальский, керівник проектів Групи "Техінсервіс" розповів про розвиток групи та еволюцію системних підходів до інжинірингу. «Техінсервіс» на сьогодні - це один з кращих представників українського інжинірингу, група компаній, що будує заводи "під ключ" в декількох галузях і по багатьом країнам,  і де промислова автоматизація тісно інтегрована з процесами технологічного проектування, виробництвом власних машин та технологічних ліній. Наявність великої кількості складних проектів та жорсткі вимоги до термінів їх виконання ставлять відповідні завдання до рівня систематизації процесів та продуктів в АСУ, а також до можливостей їх масштабування та тиражування. Одним з головних механізмів групи щодо покращення практик в цій області є щорічна внутрішня конференція на якій колектив розробників проводить аналіз проектів та вносить пропозиції щодо покращення процесів та продуктів, що стосуються повного життєвого циклу систем.

IMG_0529

Констянтин Мазорчук, керівник напрямку від "ВДТ-Автоматизація" представив тему "Сервіси від Системного Інтегратора". Ключовою особливістю фірми в цій темі є поєднання послуг від вендора (ВДТ-Автоматизація представляє в Україні Rockwell Automation") і Системного інтегратора. По першому напрямку компанія може надавати такі послуги як розширена гарантія, міграція між платформами, продаж обладнання, що зняте з виробництва, а також різноманітні сервіси по тех підтримці. Що стосується Системної Інтеграції, крім повного набору послуг - від проектування - до пуску в експлуатацію, - компанія пропонує якісний супровід клієнтів  на етапі підготовки проекту, розробки ТЗ та підготовки техніко-комерційної пропозиції.

IMG_0539

Роман Симець, - керівник напрямку АСУ від "УкрТрансНафта" розповів про засади та напрямки технічної політики свого підприємства. Від переліку завдань та їх постановки в контексті конкретних виробничих цілей - відділ АСУ ТП стандартизував чимало важливих «кубиків» систем. Це вимоги до ліній зв’язку, основні типи об’єктів та їх структури, типові алгоритми функціонування технологічних об’єктів , вимоги до попереднього проекту, остаточної тех. документації, тощо. Виступ Романа Симця – до речі, єдиного представника від кінцевих замовників, - викликав чималий інтерес серед всіх учасників конференції.

83016205

Владислав Лукьянчик, головний інженер ІПП "Тріада" зробив вступ в дискусійну тему  - «якщо інтегратори є «двигуном» ринку АСУ ТП, то яким чином вони можуть виживати в умовах скорочення ринку за постійно зростаючого тиску на зниження цін».  Владислав акцентував на 3-х важливих доданих цінностях інтегратора, які, можливо, недооцінені ринком – принаймі, на рівні цінових пропозицій це важко інколи доводити. Такими є: 1) максимальна адаптація до конкретних умов клієнта, 2) оригінальна інженерна ідея щодо комплексного та оптимального рішення проблеми, а також 3) професійний проектний  менеджмент в комплексних проектах.

Lukianchik

Олександр Задорожній, керівник напрямку системної інтеграції «АББ ЛТД», представив рішення АСУ на рівні системної архітектури Розподіленої Системи Управління (РСУ).  Розвиток міні-РСУ (міні-DCS) в останні роки значно сприяв розвінчуванню міфу про дорогі системи. Як показав Олександр, в безперервних процесах АСУ ТП об’ємом від 300-500 вх-вих, рішення на міні-РСУ, як Freelance, може бути вигіднішим від рішень ПЛК+СКАДА навіть по ціні. А якщо брати за основу комплексний підхід до оцінки ефективності та повної вартості володіння, то підхід РСУ може бути ще й значно ефективнішим з точку зору експлуатаційних витрат.

Напроти, Олексій Маслюк з «Інфоком» добре представив переваги підходу, базованого на ПЛК, для завдань моніторингу та диспетчеризації віддалених об’єктів. Гнучкість та довершеність для подібних завдань контролерів Phoenix Contact разом з інженерною майстерністю від інтегратора роблять подібні системи оптимальним рішенням. Зокрема, Олексій детально розповів про АСУ диспетчеризації сонячної станції. «Інфоком» є одним з перших українських інтеграторів, хто відпрацював системні рішення АСУ в цьому сегменті альтернативної енергетики.

Цікавим було он-лайн інтерв’ю з ген директором «Інсист-Автатоматика» Володимиром Моренко, що здійснювалось дистанційним чином. Російський лідер Системної інтеграції сьогодні тісно інтегрується у світові процеси розвитку АСУ ТП. Власне, Олександр Юрчак зробив коротке введення до виступу Володимира Моренко, розповівши про стандарти Асоціації Системної інтеграції США (CSIA), до якої входить «Інсист-Автоматика».  Володимир Моренко у своєму виступі додав, що його компанія є також членом міжнародної групи AAG, що здійснює операції по ряду країн Америки та Європи. На його думку процеси щодо розвитку Системної інтеграції в Росії та країнах СНД не є синхронними до світових процесів розвинутих країн. Зокрема, «мода на тендери» серед інтеграторів є радше шкідливою для ринку АСУ ТП, оскільки це посилює короткостроковий фокус всіх гравців, а також стимулює корупцію - замість того, щоб грати на стратегічні та довгострокові інтереси. В відповідях Володимира було також багато інших цікавих моментів – вони будуть опубліковані на наступному тижні.

Панельна дискусія, та чисельні обміни між учасниками конференції сприяли налагоджуванню діалогу та взаєморозуміння між різними категоріями ринку АСУ. 

83022778

Фото-звіт можно переглянути за цим посиланням.

Додаткову інформацію щодо виступів та матеріалів конференції 19 листопада – запитуйте по е-адресі info@appau.org.ua 

************

А наступна конференція за участю АППАУ торкнеться саме тенденцій та змін серед кінцевих замовників. Запрошуємо 4 грудня на конференцію «Автоматизація. ПЕК. Україна. 2013», яку проводить компанія «Експотроніка- Україна».  В кінці конференції під головуванням АППАУ відбудеться панельна дискусія «Чого хочуть кінцеві замовники?».  Отримати запрошення на конференцію можна по цьому посиланню.

 

 

 

Комментарии: