КПІ ім. Ігоря Сікорського став одним з переможців гранту BOWI

Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» став одним з переможців грантової програми BOWI.

Boosting Widening Digital Innovation Hubs (BOWI) – це проект, який фінансується програмою I4MS / Horizon 2020 Євросоюзу й спрямований на підтримку цифрових інноваціійних хабів (DIHs) та МСП через кращу фасилітацію та доступ до нових цифрових технологій. Обсяг фінансування – 100 тис євро.

Загальною метою проекту є розширення мережі DIH  шляхом посилення колаборації між зрілими DIH з молодими DIH (протохабами), де нові технології програми I4MS ще не є розповсюдженими. Центр Індустрії 4.0 в КПІ відноситься саме до таких протохабів.

Консорціум BOWI керується литовсько – українською компанією Civitta, добре знайомою нашим інноваторам з різних секторів економіки. Також в консорціум входять 10 DIHs з Польщі, Нідерландів, Фінляндії, Німеччини, Латвії, Румунії, Чехії та Болгарії.

Головною метою проекту є передача досвіду та інструментів по створенню послуг для МСП до КПІ від зрілих європейських DIH з наступною промоцією серед українських МСП. Завданнями проєкту є наступні

  1. Відбір команди експертів КПІ, спроможних та вмотивованих до інноваційно-консультаційного супроводу МСП
  2. Відбір 20 МСП –  найбільш готових до впровадження технологій 4.0 на своєму виробництві
  3. Проходження європейського конкурсу, на якому будуть відібрані 4 кращі МСП з забезпеченням фінансування в 60 тис євро кожному.
  4. Супровід МСП в експериментах по впровадженню інноваційних цифрових технологій.
  5. Формулювання перспектив по масштабування досягнутих результатів на інші ринки та сегменти в Україні.

Виконання цих завдань в сукупності й під кураторством європейських DIH дозволить створити новий портфель сервісних послуг для Центру 4.0 – DIH в КПІ.

Передбачається також спільна робота над новими грантовими проектами в рамках програми EIF від АППАУ.

Грантова заявка на конкурс BOWI розроблялась спільно КПІ та АППАУ, й партнери далі будуть продовжувати свій шлях в цьому проекті.