Семінар 22 жовтня «Кібер- та функційна безпека: роль стандартів»

«Безпекова політика», «безпекове середовище», «безпекові наслідки»  – подібні терміни широко розповсюджені в політичному, соціальному та корпоративному, бізнес середовищах в Україні.

Серйозним контрастом до цього інформаційного шуму (й тим більше в стані війни) виглядає реальний стан підприємств критичної інфраструктури – енергетики, нафтогазу, залізниці, міської інфраструктури та великих промислових підприємств з високими техногенними ризиками. За даними АППАУ, більшість керівників підприємств в Україні, в тому числі, державних просто ігнорують ризики кібер- та функційної безпеки, й не приймають належних заходів для убезпечення своїх підприємств від кібер-атак та техногенних ризиків. Один з обов’язкових заходів керівництва – це

приведення своїх систем керування виробничими та технологічними процесами у відповідність до міжнародних безпекових стандартів.

Опитування АППАУ показують, що керівники АСУ – ІТ українських підприємств в переважній більшості їх просто ігнорують в своїх технічних політиках.

На семінарі ми розкажемо про головні безпекові стандарти, що стосуються систем керування технологічними процесами (АСУ ТП), а також дотичні до них.

В програмі семінару

10-00  Вступ. Про проект aCampus (ген. директор АППАУ Юрчак О.В.)

10-15 Безпека в Технічних та корпоративних політиках підприємств: лендскейп міжнародних безпекових стандартів, ролі різних стандартів, стан в Україні (В. Харченко, ХАІ)

10-45 Стандарт кібер-безпеки МЕК 62443 – суть, стан в Україні, перспективи посилення впливу (О. Ілляшенко)

11-15 Стандарт функційної безпеки МЕК 61508 – суть, стан в Україні, перспективи посилення впливу (Є.Бабешко)

11-45 Перерва на каву

12-15 Практичні аспекти, приклади та кейси в Україні та закордоном

  • Стан безпекових стандартів на Укрзалізниці (В. Гаєвський, Залізничавтоматика)
  • Чек-лист на використання МЕК 62443 (М. Калін, Red & Blue Team)
  • Рішення по кібер-безпеці (П. Осинський, Softprom)

13-15 Панельна дискусія “Як побудувати технічну політику підприємства, що базується на стандартах безпеки” (модератор Юрчак О.)

14-00 Закінчення заходу

Участь в семінарі є безкоштовною за попередньої реєстрації. Кількість місць обмежена.

Семінар відбудеться на території ХАІ, вул. Чкалова 17.

Захід виконується в рамках проекту aCampus, який має на меті ріст обізнаності українських підприємств про міжнародні стандарти, й за підтримки німецького товариства міжнародної допомоги GIZ. Учасники отримають набір методичних рекомендацій та стандартів безпеки.

Для участі необхідно заповнити реєстраційну форму

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *