Стратегічна сесія DIH «КРІ» – звіт про зустріч

23 листопада відбулась чергова зустріч фахівців КПІ – потенційних учасників проекту BOWI. Метою зустріч був розгляд ключових напрямів розвитку DIH та власна оцінка спроможностей виконувати головні функції. Від КПІ були присутні близько 20 фахівців й 3 учасники від АППАУ.

На зустрічі виступили учасники команди BOWI – Пасічник В.А., Юрчишин О.Я., Степанець О.В. й від АППАУ – Юрчак О.В.

Головним у розгляді учасників був розподіл функцій підтримки МСП по ходу подання заявки та проведення експерименту, рис. 1

Відбір 20 МСП стартує 15 грудня, й необхідно визначити хто їх зможе супроводжувати після відбору. Це завдання проекту також необхідно вирішити в грудні.

Олександр Степанець, керівник проекту, кафедра АТЕП-ТЕФ пояснив необхідність цих фунцій на власному прикладі бізнес-кейсу «розумних конденсатовідвідників», рис. 2.

Спроби розробки такого пристрою йдуть дуже повільно з 2018 року й поки продукт не вийшов в фазу MVP. Головними перешкодами є наступні

  • Власних фінансових ресурсів не вистачає
  • Ключові спеціалісти зайняті в поточних проєктах
  • Важко знайти вузькоспеціалізованого консультанта
  • Недостатньо знань про вивід на ринок
  • Немає досвіду в технологіях Industry 4.0

Отже, якби фінансування, подібне до BOWI (60 тис євро) було 3 роки тому й був би належний супровід заявки, продукт зміг би давно вийти на ринок.

Юрчак Олександр в свою чергу відмітив, що більшість функцій вказаних на рис.1 є відносно новими та складними, тому потрібно відповідально оцінити які функції експерти КПІ можуть виконувати вже сьогодні, а які ні. В другому випадку є рішення винесення на підрядників, або ж навчання фахівців.

Робота в 3-х групах дала наступні результати

  1. Функції, які більшість фахівців, потенційних учасників проекту BOWI можуть вже виконувати стосуються переважно створення бізнес-кейсу та технологічного супроводу МСП, це функції формулювання ідеї, бізнес-кейсу та його опису, перевірки на feasibility, підготовки до експерименту тощо.
  2. Натомість, функції де потрібна додаткова підготовка стосуються навичок з написання грантової заявки, документообігу, моніторингу – контролю та звітності в проекті.
  3. Функції, які стосуються глибокої спеціалізації в інших сферах краще виносити на аутсорс й віддавати партнерами. Це стосується детального ринкового та конкурентного аналізу в конкретних технологічних напрямах, частин ТЕО в бізнес-плануванні, промоції та широких комунікацій при розповсюдженні результатів проекту.

Учасники висловили задоволення ходом сесії, головне – про що цей проект та як до нього залучатись, – стало набагато більш зрозуміло. Учасники сесії є досить вмотивованими й бачать власну перспективу залучення.

СЕО компанії “Восток-инжиниринг” Михайло Сорокін, який є керівником РГ “САПР в машинобудуванні” в АППАУ, так коментує свої враження на Фейсбук– “Было интересно. Я только сейчас понял механизм и осознал его реалистичность. Проект BOWI – это реальный шанс для малых предприятий получить финансирование на реализацию инновационных идей, при поддержке профильных экспертов. Закрывается два сложных вопроса – экспертиза и финансы. Вопрос за малым – МСП и эксперты должны найти друг друга. АППАУ помогает это реализовать.”

Юрчак Олександр повторив, що в проекті BOWI для залучених експертів буде включена відповідна система стимулювання, яка включатиме в себе професійний розвиток та навчання, визнання експертності, просування через майданчики проекту та АППАУ, включення експертів для консультацій учасників проектів з МСП, включно з фінансовим стимулюванням.

Типовим прикладом професійного зростання в листопаді є залучення провідних експертів кафедри АТЕП-ТЕФ до останньої європейської конференції з керування виробничими активами. Конференція була платною (390 євро за учасника), але для експертів це було безкоштовно. Вони отримали доступ до всіх презентацій та матеріалів, змогли спілкуватись з провідними експертами ринку й виступити на українській конференції. Разом – це значно посилює розуміння рівня сучасних технологій та кращих практик у світі та Україні, що в свою чергу є обов’язковою умовою участі в інноваційних проектах. Адже конкуренція в них є дуже високою.

Проект BOWI передбачає спеціальні тренінги та обміни для вибраних експертів, зокрема тільки в грудні відбудуться 2 обміни

  • 8 грудня – зустріч з експертами ЄС по обміну досвідом в розвитку DIH
  • 14 грудня – в КПІ пройде загальноукраїнська нарада Центрів 4.0 та інших університетів з Харкова, Запоріжжя, Сум, Вінниці, Луцька, а також інших міст.

Також відкритою для приєднання є програма EIF, зустріч експертів якої відбудеться 30 листопада.

З питань долучення до проекту BOWI звертайтесь до Оксани Юрчишин, oksanayurchishin@gmail.com