Запуск комітету «Індустрія 4.0 проти COVID-19»

16 квітня ми запустили в АППАУ комітет «Індустрія 4.0 проти COVID-19». В цьому пості ми коротко резюмуємо цілі, завдання та поточний стан.

Чому цей комітет?

При наявних в АППАУ групам по інтересам (як формальним типу ТК 185, так і неформальним – як група керівників мережі Центрів 4.0) навіщо ще 1 комітет чи група? Перша відповідь – «як реакція на поточну ситуацію» буде не зовсім повна та ясна. На думку виконавчої дирекції більшість учасників промислових та хайтек ринків не зовсім розуміє перед якими викликами стоїть наша країна та економіка. Тому ще раз наголосимо про головні речі, які визначають контекст створення цього комітету

 • Коронавірусом має перехворіти від 50 до 70% населення – тільки потім він піде на спад й загроза зникне
 • Наш уряд стоїть перед дуже складною дилемою: або продовжити карантин й зберігати людські життя, або відпускати ситуацію (щоб врятувати економіку), й тоді крива летальних випадків різко піде вверх
 • Медична система не готова – про це кажуть всі експерти

Відповідно, найближчий наш прогноз –

уряд продовжить карантин допоки остаточно економічні та політичні реалії не заставлять його піти на поступки бізнесу.

Орієнтовно цей термін – до кінця травня.

Що це означає для нас

 1. Більшість галузей в Україні – наших цільових ринків, і далі продовжать падіння
 2. Економічна стагнація повністю захопила і світові ринки. По країнам посилюються протекціонізм власних виробників
 3. Окремі (ще живі й платоспроможні) ринки є – але їх небагато.
 4. Натомість, величезні інвестиції зараз націлені на сферу охорони здоров’я. Вони є навіть в Україні, але на жаль уряд “в упор” не бачить вітчизняних розробників та виробників, – за ці замовлення потрібно боротись.
 5. Найбільш дотичні до нас сфери – це MedTech (виробництво медичного обладнання) та eHealth (цифрові технології у всіх сферах охорони здоровя).

Тому, для виконавчої дирекції АППАУ очевидно, що

або наші члени максимально адаптуються до цієї ситуації, або ж – якщо залишатись виключно на позиціях «перечекати 2-3 місяці», – мова йде про вихід з ринку та зупинку діяльності.

Створений новий  комітет і має за головну місію вироблення стратегій адаптації до нової ситуації.

Більш детально початкова диспозиція АППАУ викладена в цій презентації – вебінарі від 13 квітня

 

Які стратегічні опції ми розглядаємо

Ці опції на поверхні, поки їх всього 5

 1. Максимально точна аналітика та фокус на «живих» сегментах – фарма, харчова, об’єкти критичної інфраструктури, логістики.
 2. Максимальна інтеграція в нові сегменти, що створюються та швидко зростають – MedTech та eHealth
 3. Швидка інтернаціоналізація – відповідь на попит закордоном, – вже є чисельні гранти та інвестиції у всі сфери дотичні до боротьби з COVID-19.
 4. Гуртування виробників для протидії кризовим явищам на галузевому та регіональному рівнях – розвиток кластерів ІАМ по регіонам та на галузевому рівні.
 5. Краща інтеграція з урядовими структурами – очевидно, що в епоху кризи, головні фінансові джерела все більше централізуються на національному та регіональному рівнях. Але за них потрібно боротись.

Ми вже частково почали реалізацію окремих опцій, – зокрема, АППАУ є активним учасником громадського руху BreatheUkraine, вийшло перше звертання до виробників об’єднуватись, також в нас запрацював Аналітичний центр.

Цілі та завдання комітету “Індустрія 4.0 проти COVID-19”

Відповідно, цілі та завдання під-комітету формулються як

 1. Якісна аналітика: якомога повніший моніторинг ситуації з виявленням нових загроз та можливостей, формування рекомендацій. Для цього наш під-комітет має тісно взаємодіяти з Аналітичним центром Industry4Ukraine, який регулярно випускає відповідні аналітичні дайджести. Звісно, наш підкомітет має моніторити свої сфери впливу.
 2. Формування пакету продуктів та рішень для цільових сегментів. На слайді 19 в презентації вище ми згадали про рішення IT-Enterprise, Infocom, SoftElegance та інших компаній та структур АППАУ. До цього необхідно додати інші – Indusoft (фарма) тощо – насправді, ми маємо сформувати цей портфель найбільш актуальних рішень Індустрії 4.0.
 3. Допомога ініціативам як BreatheUkraine в реакції на нагальні потреби. Вони вказані на слайді 18 й, очевидно, будуть змінюватись та розширюватись в часі. Зокрема, тут важливим є також повна інтеграція наших можливостей в проект ALIZE по створенню нового кластеру медичного обладнання. Ключова ідея переходу до масового виробництва необхідного обладнання якраз і базується на припущенні про наявність технологій автоматизації та 4.0 в Україні, та здатності наших інтеграторів та розробників в найкоротші терміни їх впровадити.

Рішення 16 квітня

На онлайн нараді 16 квітня був затверджений попередній склад учасників під-комітету. В нього ввійшли члени АППАУ та руху 4.0

 • Юрчак Олександр – ген. Директор АППАУ, – в ролі головного координатора, а також промоутера рішень від АППАУ та Індустрії 4.0
 • Олег Щербатенко– голова правління АППАУ, в ролі провайдера (IT-Enterprise) “швидких” та готових рішень для різних сфер в охороні здоров’я (логістика, закупівлі, автоматизація бухгалтерського обліку та документообігу мед. закладів та установ)
 • Віктор Долгопятов – СЕО групи «Діаком», – в ролі СТО проекту ALIZE – звідси виходять додаткові ТЗ та запити до цифрових рішень.
 • Андрій Столбов– СЕО SoftElegance, роль – допомога в області ШІ та обробки даних ініціативам BreatheUkraine
 • Тарас Гімерович – СЕО HackLab, роль – постановник ТЗ для цифрового маркетплейсу в MedTech
 • Едуард Троценко – СЕО «Інфоком Лтд», в ролі постачальника рішень робототехніки для MedTech/eHealth
 • Андрій Бородюк – СЕО «Контрон-Україна», в ролі зв’язку з європейськими постачальниками компонентів
 • Данило Приходько – СЕО «ІМАТЕК» – для координації з виробниками 3D

Цей комітет збираєтьcя на наради кожного четверга в 17-00. Комітет є відкритим до приєднання інших учасників АППАУ. Найближчим завданням є формування свого, конкретного плану дій.

Комунікації йдуть відкрито для всіх бажаючих в новій групі на Фейсбук – «Індустрія 4.0 та COVID-19», окремо для внутрішніх комунікацій запущена група на slack.

Формуємо спільні стратегії разом. Коментарі, пропозиції та запитання – пишіть на info@appau.org.ua

Виконавча дирекція АППАУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.