Збори АППАУ – звіт

Загальні збори АППАУ, що відбулись 24 січня затвердили головні підсумки роботи асоціації в 2018 та намітили плани розвитку 2019. Крім цих загальних дій, що повторюються щорічно, Збори розглянули нову модель роботи асоціації, що безперечно може внести багато змін в наш розвиток в найближчі роки. Про все це більш детально у звіті.

Звіт виконавчої дирекції АППАУ

Генеральний директор АППАУ Юрчак О.В. на початку представив головні результати роботи в 2018, які раніше комунікувались членам асоціації в детальному звіті.

В минулому році, асоціація зросла на 16 нових членів, збільшила бюджет майже втричі (за рахунок грантів), зросла також кількість форматів взаємодії в рамках асоціації та кількість послуг від партнерів. Але головним на думку ген. директора є якісні зміни. З виходом проекту національної стратегії «Індустрії 4.0» АППАУ остаточно позиціонувалась в області промислових хайтек як важливий policy-maker державного рівня. Другою кардинальною зміною є нова, кластерна модель роботи асоціації, рис. нижче


Де-факто, ця модель задає наступні зміни

 • Індустрія 4.0 є технологічною платформою в роботі АППАУ і яка в тій чи іншій мірі стосується всіх членів; раніше – це була просто одна з «дотичних» тем. Визнання Індустрії 4.0 як головної теми розвитку автоматично асоціює наші цілі та програми з проектом Національної стратегії Індустрії 4.0.
 • Екосистема АППАУ розширюється до 7 головних категорій, що вказані на рис. Певною зміною тут є пряме включення категорії стартапів. Ми також визнаємо, що кожна категорія може мати свої особливі інтереси, відмінні від інших, але разом ми всі інтегровані в єдиний ланцюжок створення інноваційних продуктів та рішень Індустрії 4.0.
 • Члени АППАУ визнають, що вони мають 5 головних, спільних проблемвикликів сталого розвитку, які ніхто не може вирішити поодинці. Це –
  • прискорення інноваційного розвитку в напрямку 4.0,
  • спрощення доступу до фондів (державні фонди в Україні, структурні фонди ЄС, також венчурний капітал),
  • розвиток та утримання персоналу,
  • гармонізація технічних стандартів (в напрямку ЄС та 4.0),
  • запуск експортних програм.
 • Для вирішення цих викликів, асоціація вже створила ряд відповідних колективних інструментів – як Рада інновацій 4.0, Технічний комітет 185, мережа Центрів 4.0, програми підтримки по інтеграції в ЄС. В 2019 АППАУ планує також запустити на системній основі галузеві Хакатони, Інкубатори та Маркетплейс.

Відповідно виконавча дирекція АППАУ пропонує Зборам та Правлінню розширити місію організації до тези «розвиток Індустрії 4.0 як драйвера економічного розвитку».

Інші важливі тези презентації ген. директора АППАУ можна переглянути за цим посиланням.

 

Звіти партнерів – провайдерів послуг

З короткими звітами про діяльність та послуги членам АППАУ в 2018 виступили

 • Три Центри 4.0. Зокрема, Центри з Києва, Одеси та Харкова створили навчальні програми, в тому числі, для спеціалістів – з програмування ПЛК, інтеграції ОТ-ІТ, робототехніки, гідравліки та пневматики, кібер-безпеки тощо. Від цих ВНЗ виступили Олександр Пупена, Марина Колісник, Віктор Єгоров.

  Учасники від ВНЗ – представники Києва, Харкова, Одеса, Кривого Рогу, Запоріжжя – були найактивнішими на цих Зборах

 • Маркетинговий партнер B2B Ray (виступ – Руслан Вербовий) повністю забезпечує діяльність виконавчої дирекції в графічній продукції, лендінгах, підтримці івентів тощо, а також надавав індивідуальні послуги окремим членам АППАУ
 • Партнер в області співпраці з муніципальним сектором, Центр інноваційного ровзитку «Синергія» (презентував Андрій Сухорябов) привів гарний приклад співпраці з одним з членів АППАУ (ТОВ «Мікрол») в одному з проектів ЄБРР.
 • Володимир Матюшко, партнер експортної програми з підтримкою фондів ЄС також поділився своїми враженнями та пропозиціями по роботі з членами АППАУ.

Робота в групах

Робота в групах йшла по 6 напрямам згідно раніше визначених тем співпраці на 2019. Головні результати по групам

 • Пріоритетні проекти Індустрії 4.0, які будуть підтримуватись АППАУ – 1) Центри 4.0, 2) Галузеві Хакатони, 3) Технічні стандарти, 4) Аудит інноваційної екосистеми пром. хайтек, 5) Торгова місія 4.0, 6) Дорожні карти DX.
 • Співпраця Центрів 4.0 та регіональна взаємодія: група визначила великий перелік спільних проектів, цілей та завдань Центрів 4.0 – й у співпраці з іншими ВНЗ
 • Розвиток ідейної (експертного) лідерства: планується покращення інтеграційних процесів та синхронізації як по відношенню до стандартів, так і до технологічних трендів 4.0 – й з відповідною промоцією експертів АППАУ. Виконавча дирекція значно посилить профілювання та виставлення бенчмаркингових орієнтирів по технологічним секторам 4.0, промотуючи при цьому членів АППАУ.
 • Консолідація з замовниками: ключовими темами співпраці є інновації в 4.0 та технічні стандарти
 • Комунікації: експертні знання та інструменти взаємодії – є спільними та головними в пропозиції цінності від виконавчої дирекції для всіх членів АППАУ
 • Експортна програма: пропозиції розвитку включають підготовку 10 заявок на Фазу1 програми Н2020, проведення івентів у Франції, підготовку до участі в Hannover Messe на 2020, створення спільних засобів комунікацій англійською мовою.

Ці пропозиції будуть передані новому Правлінню на затвердження та внесення в плани роботи на 2019.

 

Головні напрями розвитку на 2019. Рішення Зборів.

Виконавча дирекція запропонувала, а Загальні Збори затвердили 5 головних напрямів розвитку на 2019 рік:

 1. Повна синхронізація з проектами Стратегії 4.0. Мова про підтримку та реалізацію (в рамках можливостей та бюджету) частини вибраних проектів.
 2. Реалізація інноваційного потенціалу в нових форматах (в рамках Стратегії 4.0). Мова про системний запуск інструментів як галузеві Хакатони, Інкубатори-Акселератори та Маркетплейс.
 3. Повна реалізація потенціалу внутрішньої синергії АППАУ. Цей потенціал дійсно величезний і все ще не розкритий. АППАУ має вже достатньо велику інноваційну екосистему, здатну генерувати сучасні продукти та рішення для промислових хайтек «на потоці». Водночас, досягнення високого рівня синергії залежить від культури співпраці та готовності учасників до спільних дій. Краще використання наявних інструментів, покращення індивідуальної та спільної ефективності, разом з більш ефективними форматами взаємодії в парах, трійках та більших групах – є головними засобами в цьому напрямі.
 4. Нарощування просування членів Асоціації та покращення їх позиціонування як ідейних лідерів в своїх сегментах. Реалізація цього напряму зводиться радше до наявності бюджету. А що робити – ясно. Потрібно активно просувати кращих експертів АППАУ, профілювати позиціонування та переваги кращих брендів по їх сегментах, зробити каталоги, збільшувати кількість яскравих кейс-стаді, активно просувати наших членів через івенти тощо.
 5. Ріст орг. спроможності АППАУ виконувати більшу кількість проектів з розвитку. Проектів дійсно багато і 2018 знову показав, що малим ресурсом (людським та фінансовим) ми їх не реалізуємо. В 2019 для реалізації цього напрямку розвитку, АППАУ передбачає ріст членських внесків, ріст грантових надходжень, й за рахунок цього – збільшення ресурсу виконавчої дирекції. Плануються окремі позиції для піар-менеджера, координатора мережі Центрів ВНЗ та відповідального секретаря ТК 185.

Збори затвердили нову структуру Правління асоціації – в нього ввійшли Кабальський Генадій (ВГ «Техінсервіс»), Юрчак Олександр (АППАУ), Романов Максим (АППАУ), Адаменко Валентина («Ріттал»), Максимець Андрій («Фенікс Контакт»), Щербатенко Олег (НВП «Інформаційні технології»), Чуприков Сергій ( «Метінвест Діджитал»), Кульчицький Іван (Агенція Європейський Інновацій) +1 місце залишено для представника ВНЗ.

В цілому, Збори пройшли на високому рівні – члени АППАУ знову демонстрували високу активність та єдність по більшій частині питань. Нетворкинг та спілкування завершили вечір Зборів.

Переглянути звіт виконавчої дирекції можна за цим посиланням, повний річний звіт – тут, презентації провайдерів послуг – тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.