Skip links

Україна вперше представить національний стенд Індустрії 4.0 на Hannover Messe 2020 – Прес-реліз

На міжнародній виставці Hannover Messe, що відбудеться у м. Ганновер,  Німеччина, з 13 по 17 липня 2020 року, Україна вперше буде представлена національним стендом Індустрії 4.0. Його учасники – 11 компаній виробників-інноваторів Індустрії 4.0, представники Асоціації підприємств промислової автоматизації України (АППАУ) та Офіс з просування експорту України.

Участь українських компаній на Hannover Messe має на меті прискорення інтернаціоналізації бізнесу та відкриття експортних можливостей для інноваційних фірм, розробників, а також промислових виробників, для розвитку потенціалу яких недостатньо внутрішнього попиту. Hannover Messe – це своєрідний чемпіонат світу Індустрії 4.0., тож участь в ньому українських компаній – знакова подія, покликана підняти загальний рівень конкурентоздатності учасників ринку в усіх сегментах української Індустрії 4.0. Саме тому Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Офіс з просування експорту України, Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та Асоціація підприємств промислової автоматизації України підтримують участь українських компаній у Hannover Messe 2020.

Українські компанії-учасниці виставки:

  •  Distributed Data Systems (м. Дніпро) – лідер українського сегменту виробників засобів людино-машинного інтерфейсу, відомий завдяки своєму продукту WebHMI, що вже успішно експортується до ЄС.
  •  ЕLAKS (м. Харків) – один з лідерів промислової автоматизації та енергетики України. Пропонує інноваційні технічні рішення для систем керування технологічними і виробничими процесами, а також електроприводами в Україні та на експорт.
  •  Lemberg Solutions (м. Львів) –  сервісна компанія, що допомагає бізнесам в ЄС, США та Україні створювати інноваційні рішення на базі промислового інтернету речей (IоТ) та машинного навчання (Machine Learning).
  •  IT-Enterprise (м. Київ) – лідер в категорії вітчизняних ІТ-розробників Індустрії 4.0. На Hannover Messe презентуватиме сервіси R&D (CableDesigner), інтеграції персоналу та обладнання (Industrial IoT), оптимального планування виробництва (AI, APS, MES), прогнозного технічного обслуговування обладнання (RCM) та інше.
  •  Infocom Ltd (м. Запоріжжя) – компанія з найбільшим портфелем промислових хайтек, інноватор у сфері сонячної енергетики, електротранспорту та робототехніки, на Hannover Messe представить рішення по безпілотних транспортних технологіях.
  •  QRSmarty (м. Запоріжжя) – представить систему обліку товарно-матеріальних цінностей на виробництвах з використанням методів лазерного маркування.
  • Queedo Robotics (м. Одеса) – стартап, що спеціалізується впроваджує рішення колаборативних роботів (коботів). Він представлятиме мережу Центрів 4.0 в Україні, що базуються на передових технічних університетах країни.
  •  RWA (RailWayAutomation, укр. – «Залізничавтоматика») (м. Харків) – лідер автоматизації залізничного транспорту України,  представить на виставці ряд сучасних рішень по автоматизації руху на залізниці, що сьогодні цікавлять міжнародних партнерів, включно з пропозиціями в сегменті Mobility 4.0.
  •  S-engineering (м. Одеса) – один з лідерів промислової автоматизації України та виробництва електротехнічного обладнання. Пропонує запатентовані інноваційні рішення поточно-транспортних ліній. EPC-контрактор у галузі автоматизації та електропостачання. Працює в Україні та на зарубіжних ринках.
  •  SMARTICO (м. Дніпро) – один з лідерів українського ринку в сегменті телеметрії та промислового інтернету речей. Повні рішення автоматизації на хмарних технологіях SMARTICO реалізуються сьогодні в сегментах промисловості, енергетики, а також  – у міській інфраструктурі.
  • Virgil Security Inc. (м. Київ) – компанія, що спеціалізується у сфері кібер-безпеки, в тому числі для промисловості. В Ганновері компанія представить рішення захисту даних в складних інфраструктурних об’єктах енергетики та промисловості.

В рамках виставки, 14 липня 2020 року, також запланована україно-німецька конференція, яку АППАУ та ЕРО організують разом з Німецькою торгово-промисловою палатою. Очікується, що у заході візьмуть участь представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, які також відвідають світовий промисловий саміт, що відбудеться в ці ж дні в рамках виставки Hannover Messe, https://www.gmisummit.com/ .

*********

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) сприяє розвитку сильної, диверсифікованої та відкритої економіки України шляхом покращення бізнес-середовища для малих та середніх підприємств (МСП), підвищення конкурентності ключових галузей економіки й забезпечення України можливостями скористатись перевагами від угод про вільну торгівлю. Задля сприяння зростання та розширення цільових конкурентних галузей Програма КЕУ працює над реалізацією заходів, спрямованих на покращення бізнес-клімату та наданням допомоги з підвищення конкурентоспроможності нових галузей економіки та МСП України на міжнародних ринках. Задля зменшення бар’єрів у торгівлі та забезпечення можливостей українським підприємствам отримувати вигоду від міжнародних торговельних угод і сприяння прозорості, КЕУ працює над сприянням ефективній участі України у Світовій організації торгівлі (СОТ) і наданням допомоги уряду України в досягненні відповідності вимогам СОТ і Угоди про спрощення процедур торгівлі (УСПТ), забезпеченням України можливістю скористатись перевагами від вимог Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом (ПВЗВТ).

Офіс з просування експорту (Export Promotion Office, https://epo.org.ua) – це державна інституція з підтримки українських виробників товарів та послуг на міжнародних ринках, яка допомагає компаніям перейти від разових експортних контрактів до системних довгострокових продажів шляхом розвитку експортних компетенцій українського бізнесу, промоції українських товарів та послуг за кордоном, налагодженні співробітництва та партнерства між українським та закордонним бізнесом.

Асоціація підприємств промислової автоматизації України (АППАУ, https://appau.org.ua/) з 2011 року об’єднує різні категорії учасників ринку промислової автоматизації та ІТ, – розробників, системних інтеграторів, промислові підприємства, університети, агенції з розвитку. В 2016 році АППАУ створила й відтоді координує національний рух «Індустрія 4.0 в Україні», в якому бере участь більше 150 компаній. АППАУ є розробником та виконавцем національної стратегії Індустрії 4.0, яка подана на Кабінет Міністрів України в 2018 році. Серед проєктів цієї стратегії – покращення експорту та інтернаціоналізація бізнесу.

Індустрія 4.0 – концепція сучасного, розумного виробництва. Характерні риси Індустрії 4.0 – це повністю автоматизовані виробництва, на яких керівництво всіма процесами здійснюється в режимі реального часу і з урахуванням мінливих зовнішніх умов. Кіберфізичні системи створюють віртуальні копії об’єктів фізичного світу, контролюють фізичні процеси і приймають децентралізовані рішення. Вони здатні об’єднуватися в одну мережу, взаємодіяти в режимі реального часу, самоналагоджуватися і самонавчатися. Важливу роль відіграють інтернет-технології, що забезпечують комунікації між персоналом та машинами. Підприємства виробляють продукцію відповідно до вимог індивідуального замовника, оптимізуючи собівартість виробництва.

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.