Старт Робочого комітету «Просвіта та підготовка кадрів»

 Головою комітету обрано доцента кафедри ІАСУ НУХТ Пупену Олександра, його заступником – представника кафедри АТЕП/ТЕФ КПІ Некрашевич Олену.

Комітет визначив на перший період 3 напрямки діяльності

1 – просвіта ринку: на найбільш важливі теми розвитку АСУ ТП планується організувати серії оф-лайн (семінари, лекції) та он-лайн (вебінари) заходів. Ці заходи будуть проходити для різних аудиторій – студентів, викладачів, а також для учасників ринку.  Відповідальним за цей напрямок є технічний директор «Клінкманн-Україна» Батюк Сергій Георгієвич.

2 – стандарти промислової автоматизації: на першому етапі питання гармонізації український ГОСТ-ів – ДСТУ в області пром. Автоматизації планується вирішувати в 3 кроки – 1) збір сучасних стандартів на єдину площадку – ознайомлення спільноти, 2) визначення пріоритетів, 3) організація нарад з Держстандартом – визначення можливостей допомоги та кінцевого плану дій. Відповідальні за цей напрямок керівництво Комітету.

3 – широке залучення найбільш зацікавлених осіб: тут мова йде про залучення широких кіл спільноти промислової автоматизації та постановку конкретних завдань для кожного члена Комітету. В рамках цього напрямку планується проведення круглих столів з кінцевими замовниками, концептуалізація конкурсів-олімпіад для студентів, нових проектів на нових технологіях (ІоТ), приєднання до світових конкурсів (як WorldSkills),  тощо. Власне можливості та вибір тем тут необмежені, ми виходимо з єдиного принципу – наявність ідей-напрацювань, а ще краще – готових продуктів та відповідність попиту на них в спільноті. Однак за кожне подібне завдання відповідає сам власник-генератор цієї ідеї. Відповідальний за весь напрямок – Юрчак Олександр Володимирович.

Наразі важко спрогнозувати та оцінити результати діяльності Комітету. Очевидно, що це наступний та дуже важливий крок в розвитку спільноти промислової автоматизації. Ініціативу беруть в руки самі підприємства, ВУЗ-и, інтегратори, вендори – власне кожен, хто хоче та може розвивати свій напрямок роботи, але який важливий та корисний для всіх. Також відмітимо, що пріоритети роботи фіксуються сьогодні навколо найбільш відсталих напрямків розвитку ринку АСУ ТП, де прогалини та першочергові кроки очевидні.

Побажаємо Комітету плідної роботи, взаєморозуміння та швидких перших результатів.  Принагідно нагадаємо для наших читачів, що двері комітету відкриті – будь-яка організація, чи професіонал на індивідуальній основі, може приєднатись до роботи комітету. Звертатись за адресою info@appau.org.ua

 

П.С. апдейт від 28.11.2016 – на протязі 2016 року керівництво в РК ППК змінювалось декілька разів. На це день всі вакансії як керівника РК ППК, так і керівників напрямків є відкритими. По вашим пропозиціям – звертайтесь по адресі info@appau.org.ua 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.