1 день з життя АППАУ – 14.06.2018

Повертаючись в дніпровському Інтерсіті на Київ в компанії колег з АППАУ, я погортав стрічку Фейсбук, подивився новини й подумав, що такі дні варто фіксувати. Хоча б деколи. Адже як спільнота ми ростемо по різним напрямкам – інколи самі не помічаючи, й не оцінюючи такі спільні, й не дуже дії, але які 100% мають відношення до нашого спільного розвитку. Отже, що попало в «радар уваги» АППАУ того дня, 14 червня 2018 року?

Десант АППАУ на АМКР

Зранку наша команда – в Кривому Розі на АМКР. Олексій Грушко з IT-Enterprise, Олександр Бабич – з Запорізької індустріальної академії, Ілля Савченко та його колега Віктор з Business.Logic, Віктор Єгоров з Лабораторії М&Р ОНАХТ, Олександр Савицький та його колеги з Криворізького університету. По дорозі ми «загубили» «ЗалізничАвтоматику» з Харкова та «Інфоком» з Запоріжжя – на жаль, обставини проектів змусили керівників відмовитись буквально напередодні.

В університеті АМКР нас чекає досить велика команда спеціалістів департаментів АСУТП та ІТ, а також представники  інших підприємств. З першого виступу стає зрозуміло, що більша частина аудиторії є solution oriented – їх менше цікавлять маркетингові чи стратегічні посили, й набагато більше технічні деталі та прикладні рішення, й більше всього – по конкретним кейсам. Відповідно, намагаюсь організувати дискусію, надаючи кожному доповідачу на це більше часу. Здається, виходить – публіка включається, ставлять чимало питань. Найбільше їх отримали IT-Enterprise та Business.Logic. Щодо останніх, для мене самого була відкриттям їх пропозиція імітаційних моделей для прототипів greenfield об’єктів. Тепер знаю, як просувати і для кого.

Назад на П’ятихатки їдемо разом четверо. Віктор Єгоров згадує дорогу з Одеси, і каже що ця в порівнянні – майже автобан. Згадуємо інших колег по АППАУ, хто в цей час в Мюнхені чи Китаї. Згадуємо Ганновер, ділимось враженнями по цьому дню. З отриманих важливих touchpoints – в розумінні не просто контактів, а кинутих «зерен»-ідей, що мають шанс на проростання, – відмічаю для себе

 • мої заклики щодо об’єднання на регіональному рівні, до відродження Хакатону, здається, були почуті. Принаймі для себе самого та для колег, це було важливо озвучити та нагадати всім, що промислових Хакатонів після виходу Максима Романова з АМКР й досі ніде немає. По всій Україні. Це і є показник стану наших промислових екосистем – як на регіональному, так і на корпоративному рівні (великі холдинги). Побачимо, що буде далі.
 • сама ідея проведення Тижня знань робить честь АМКР та їх департаменту HR. Запросити 50+ кращих спікерів зі всієї України, й організувати все це логістично, організаційно (потік відвідувачів!) на протязі 5 днів – це величезний фронт роботи. З іншого боку, думаю про ті ж департаменти АСУТ-ІТ підприємств – наскільки цілісною та відповідною їх очікуванням є ця програма? В який формат їх програм, чи росту їх знань-компетенцій це вписується? Чи не можна було краще об’єднати нас з виступами інших колег по АППАУ (як той же «Шнейдер» та «Сіменс», що пробіглись зі своїми презентаціями пару днів перед тим)? Це була б майже міні-виставка, майже а-ля-Хакатон – набагато більш релевантний та багатий на обміни. Обговорюємо все це під час обіду з представником HR АМКР. «Так – можливо» – каже Тетяна. – «Але це також питання лідерства самих керівників, – вони повинні більш чітко комунікувати свої пропозиції».
 • в цілому, видається на те, що навіть для досвідчених спеціалістів ми дали багато нової інформації – й не тільки про технології 4.0, але й про стратегії розвитку навколо них. Один колега підійшов й запропонував співпрацю в області нових технічних стандартів, що саме зараз розробляються для шахт та ГЗК. Саме на таких зустрічах раптом виникають подібні пропозиції.
 • В черговий раз (це – майже на кожній зустрічі) бачу як члени АППАУ можуть доповнювати один одного пропозиціями. Зокрема, рішення Business.Logic можуть чудово доповнювати багатьох наших solution providers АСУТП-ІТ, оскільки вони заходять на початку великих проектів.

В поїзді обговорюємо з Віктором Єгоровим його план розвитку Центру 4.0 та найближчі події.

 

В цей день у світі

Що в цей час роблять інші наші інноватори 4.0 та колеги по АППАУ? Завдяки Фейсбук інформація є сьогодні доступною та прозорою. А завдяки нашій взаємодії та контактам в онлайн – я відразу можу бачити багато новин в своїй стрічці Фейсбук. Це дає також відчуття глобальності та ритму нашого шаленого, але такого цікавого часу.

   • Руслан Назаренко та Кирил Костанецький гідно презентують Україну на найбільшій світовій виставці кабельних підприємств в Гуанчжоу. Рішення IT-Enterprise в області ERP-MES для цього сегменту є достатньо відпрацьованими, щоб пропонувати замовникам по всьому світові. Це вже друга участь компанії в подібній виставці.
   • В цей час інша команда IT-Enterprise на чолі з технічним директором Володимиром Михайловим знову в Ганновері – цього разу на Сebit. Цього дня вони пишуть про нові й навіть несподівані тенденції щодо розвитку стартапів та нових технологій.

  • Представники компаній «Група Техінсервіс» та «Артезія» в цей день в Мюнхені – вони відвідують найбільшу галузеву виставку в області хімічної промисловості та біотехнологій Achema-2018. Як пише Вадим Лебідь, директор «Артезія» про павільйон, де представлена промислова автоматизаії та ІТ – “Відчуття іншого виміру перехоплювало подих…”.

Вже заднім числом взнав також, що на Achema був «Сіменс Україна» з великою групою клієнтів.

Цікаво,  чи будуть якісь пости про інсайти та враження в публічному просторі? й можливо навіть в  наших каналах? ? – 2 місяці тому ми постили масу фото та міні-постів зі стендів світового лідера в Ганновері. Але жодного коментаря з боку компанії не отримали.

Роблю собі відмітку, що не тільки ІТ, але й наші інжинірингові компанії  все більше інтегруються в світовий простір, знають та практикують кращі технології. З іншого (як рефлексія) ставлю собі питання – якщо й великі замовники не менш часто відвідують подібні виставки, – і вже роками, – то чому ми все ще говоримо про культуру 2.0? Про низькі темпи змін в Україні? Про неготовність ринку? Щось тут явно не стикується… Можливо, все ж справа в тому,

які висновки, які уроки та інсайти, які зміни стратегічного курсу ми робимо після таких виставок? Як ми розділяємо та консолідуємо все це в своєму професійному оточенні? І з ясною орієнтацією на next steps?

Цей день в Україні

А ось що інші члени та партнери АППАУ робили в цей день в Україні

  • «Інфоком Лтд» продовжує дивувати новаціями в області автотранспорту. 14 червня вони анонсують про вихід додатку UGV Driver Assistant. А ще надсилають все-ж свою презентацію для нашого заходу на АМКР. Я коротко їх згадав (як і Залізничавтоматику) в своєму виступі, а та презентація ввійде в підбірку для розсилки учасникам.
  • «Фенікс Контакт Україна» оприлюднює фото та пости зі свого корпоративного дня, що пройшов 7 червня. Офіційна сторінка компанії починається зі слів – «Так – ми це зробили!». Дійсно, вперше в історії вендорів пром. автоматизації в Україні, великий бренд об’єднав та представив своїй спільноті досягнення 10 кращих команд університетів, – й відповідно до єдиного корпоративного формату (Xplore).

 • Денис Базилевич публікує аженду та сторінку івенту на підсумкову зустріч Українського індустріального тижні – захід відбудеться 21 червня в Києві. Для нас це також, в певному сенсі, історична подія – вперше «об’єднані національні сили» (2 асоціації, МЕРТ, ОДА, ТПП, активісти руху Індустрія 4.0, Медіа-хаб 4.0, інші колеги) формують індустріальний порядок денний. Свій вклад АППАУ вже зробила чисельними заходами в Запоріжжі, Львові, а задовго перед тим – в Івано-Франківську, Харкові та Одесі. Ми не просто мріємо, чи говоримо про розвиток регіональних промислових еко-систем. Кожен такий захід – це важливий крок до їх запуску на новому рівні.

Це далеко не всі новини цього дня. Але поїзд наближається до Києва, й день чи точніше вже вечір закінчується. Дома буду опівночі.

Ще один насичений день з життя спільноти АППАУ. Ще один день, коли ми своїми діями просували не тільки високі технології, але й цінності нашої об’єднаної спільноти – і яка набагато сильніша, ніж кожен з нас окремо взятий.  Ще один день, коли ми представляли Україну й себе світові, й доказували що ми є і будемо високотехнологічною країною, а не сировинним придатком.

Так і тримаємо, друзі. І робіть, будь-ласка, свою діяльність прозорою та публічною. Як це роблять згадані фірми. «Радар АППАУ» часто тільки так і може про це взнати та поширювати важливі новини про вас по своїм каналам.

Але мова не тільки про поширення. На перетині цих подій знаходяться нові професійні інсайти та ідеї, наші знання один одного, наші нові стратегії, нові формати проектів #ДієвеПартнерство, а отже – більше можливостей для розвитку. Які наша команда і я особисто, допомагаємо вам створювати та реалізовувати. Все це не просто прискорює наш розвиток в бізнесі, але також відкриває нові горизонти росту – професійного та особистого.

Олександр Юрчак

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *