Спеціальні кабелі для підключення моторів та частотних перетворювачів

Стандартна система електроприводу складається з 3-фазного асинхронного електродвигуна та систем керування, побудованих на частотних перетворювачах. Великими перевагами використання частотних перетворювачів є висока точність і можливість постійно керувати моментом обертання і швидкістю двигуна. 

Однак така система управління має і недоліки, які також слід враховувати:

  • сильне електромагнітне випромінювання кабелю живлення електродвигуна;
  • великі перенапруги у кабелі живлення;
  • великі струми витоку та перешкод.

Для компенсації описаних вище негативних ефектів технології використання частотних перетворювачів компанія HELUKABEL пропонує кабелі живлення електромоторів із оптимізованими характеристиками.

Відповідно до вимог ЕМС (електромагнітної сумісності) за EN 61800-3 в кабелі TOPFLEX® використовується подвійне екранування за допомогою алюмінієвої фольги та оптимізованого обплетення з лудженого мідного дроту з високим ступенем покриття (близько 80%). Це забезпечує низький рівень електромагнітного випромінювання, значно нижчий за допустимі межі згідно з нормою EN 61800-3.

Ізоляція жил кабелів TOPFLEX® складається з електрично високоякісних матеріалів на основі поліетилену (ПЕ). Спеціальна ізоляція була розроблена для умов постійних перенапруг відносно номінальної напруги перетворювача.

Завдяки низькій діелектричній проникності ізоляції жил кабелі TOPFLEX® мають значно меншу ємність, ніж традиційні кабелі живлення електромотора з ПВХ ізоляцією. Внаслідок цього ємнісні струми витоку значно зменшуються, дозволяючи передавати потужність від перетворювача до електромотора з меншими втратами. Крім того, висока якість ізоляції забезпечує тривалий термін служби кабелю. Подальше поліпшення характеристик кабелю забезпечується його симетричною структурою з трьома збалансованими силовими жилами та жовто-зеленою жилою, розбитою на три частини (3+3-жильна конструкція).

Кабелі TOPFLEX® виробляються також у стійкій до ультрафіолету та погодних умов чорній оболонці – для тих випадків, коли кабель має бути прокладений на вулиці.

Рекомендовані позиціїTOPFLEX-EMV-2YSLCY-J, TOPFLEX-EMV-UV-2YSLCYK-J, TOPFLEX-EMV-3PLUS 2YSLCY-J, TOPFLEX-EMV-UV-3PLUS 2YSLCY-J