Кращі компанії та експерти 2016 – номінації від АППАУ

В підсумках 2016 ми вже відзначили головні події, що задавали напрямки та темпи нашого розвитку в минулому році. Ці підсумки не можуть бути повними без головних фігурантів – людей та компаній, які на нашу думку внесли найбільший вклад в розвиток промислової автоматизації країни. Разом в нас вийшло 7 номінацій та 12 компаній.

Важливо зазначити, що членство в АППАУ не було критерієм нашого вибору, але звісно ми виходили з наявності інформації про наших переможців.

Олександр Пупена, доцент кафедри АКІТ, НУХТ – в силу різних активностей може претендувати відразу на декілька номінацій, – від стандартів ISA  й до залучення інженерної спільноти. Ми вибрали номінацію «За вірність улюбленій справі» – мало хто з інших наших інноваторів настільки послідовно та системно підходить до вивчення та популяризації нових напрямків в пром. АСУ.

Максим Романов, директор АСУТП з АМКР – також може мати декілька титулів, – як мінімум це був найактивніший публічний End User в 2016. Але наша номінація інша – «Лідер року» й без зайвих уточнень. Лідерство Максима дійсно проявлялось в декількох напрямках – від Хакатонів й до 4.0, публічній активності на конференціях та мало вплив на велике коло залучених осіб – вендорів, інтеграторів, ВНЗ, міжнародних партнерів, а також на АППАУ.

«Лідер українського інжинірингу» – належить по праву Виробничій групі “Техінсервіс”. Компанія знову продемонструвала вищий клас в масштабних реалізаціях в Алжирі, Болгарії, Казахстані та Україні. Особливо ми виділяємо запуск нової браго-ректифікаційної установки на болгарському спиртовому заводі, де клієнт отримав етиловий спирт з концентрацією етанолу 99,9 %, що за якістю (відсутністю домішок) перевищує всі європейські та вітчизняні стандарти.  Це дозволило замовнику вийти на новий ринок високомаржинальних продуктів для фармакології, разом з тим отримати найнижчі значення питомої витрати енергоносіїв при виробництві спирту. 

В категорії «Краще рішення в Індустрії 4.0» ми маємо вже достатній вибір лідерів. Наш вибір «Кращий кейс 4.0» належить компанії Kaeser Kompressoren. Генеральний директор Олег Кисилевський особисто представляв його на декількох великих конференціях, а також надав детальні матеріали українською. Важливо зазначити в цьому кейсі не тільки технічні рішення 4.0, але й іншу ознаку 4-ої промислової – зміну бізнес-моделі. Титул «Українські інноватори 4.0» ми віддаємо відразу декільком компаніям – інтеграторам, – Інфоком Лтд, uMuni, IT-Enterprise та знову АМКР. Кожна з них по своєму демонструвала технології 4.0 в дії і саме в промислових секторах – застосуваннях. Окремо ми хочемо відзначити HUB 4.0 – партнера, який найбільше сприяв розвитку та популяризації теми 4.0 як з нами, так і самостійно.

«Кафедра року» – наш приз симпатій в категорії ВНЗ належить кафедрі АТЕП/КПІ. Кафедра, що завжди була поміж кращих національних кафедр АКІТ, цього року продемонструвала ще й справжній характер та амбіції лідерства, приймаючи критику АППАУ щодо адекватності змін в ВНЗ та необхідності внутрішньої консолідації, як справжній виклик.

«Буревісник 2016» – саме в позитивному сенсі та як такий, що підштовхує до змін, ми виділяємо компанію «Блюменбеккер-Україна» та його керівників Олександра Карпія та Олександра Грошева. Вони започаткували та розвинули тему «голодних ігор», де вперше гостро та в публічній площині звучать питання падіння довіри всіх до всіх, та безпрецедентний рівень цінової конкуренції на вітчизняному ринку АСУ ТП. Тема стала предметом обговорення та консолідації спочатку інтеграторів, а потім й вендорів, й сприяла частковому прогресу цієї спільної проблеми ринку.

Номінацію «За сталий розвиток» ми віддаємо відразу 2-м компаніям – вендорам, членам АППАУ – «Фесто-Україна» та «Фенікс Контакт Україна». На відміну від інших філій міжнародних компаній, вони послідовно та системно інвестують в освіту та просвіту ринку, а також підтримують ВНЗ та спільноту АППАУ в різноманітних заходах.

Наш безіменний приз – «За стимул до розвитку» належить чисельним представникам ІТ-галузі. Українська ІТ-галузь стала бенчмарком для промислової автоматизації як щодо розвитку технологій, так і в чисельних бізнес-практиках – від просвіти-освіти ринку, роботи з ВНЗ, маркетингу, впливу на уряд тощо. Й вони були першими та найбільш чисельними представниками в нашому спільному русі «Індустрія 4.0 в Україні».

Разом з нашими номінантами ми демонстрували ринку переваги об’єднаної спільноти, – перш за все у встановленні професійних стандартів розвитку ринку, але також в нівелюванні загроз та кризових явищ та в темпах просування нових технологій. Тому щирі вітання нашим переможцям!

Вручення почесних дипломів «Номінація року АППАУ» відбудеться на відкритих звітно-виборних зборах АППАУ, 18 січня в Києві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *