KTHL #2 –  інсайти травня

Keep in Тouch and Hold the Line (KTHL) – «будь на зв’язку і тримай стрій», – можливо ще незвичний, але дуже важливий заклик, який виник в АППАУ в лютому.

Він звісно потребує роз’яснення. Кількість напрямів розвитку, проектів –  й відповідних комітетів, робочих груп, івентів, нарад тощо – стає надто великою. Й не тільки для виконавчої дирекції, але й для самих членів. Адже все це провокує надмір інформації. Крім того, весь час з’являються нові партнери, нові можливості, нові події. Щоб не заплутатись у всьому цьому є тільки 1 перевірений спосіб – тримати свій фокус, свою «лінію» – свій стрій. Вираз Hold the line навіяний образом з «Гладіатора», де наш герой групує в стрій свою малочисельну групу перед натиском більш чисельних варварів.  Тільки разом можна вистояти. Тому надзвичайно важливо для кожного з наших лідерів тримати свою лінію (стрій), й групувати навколо неї свої ряди. Наші «варвари» – це інформаційний шум, несуттєві події, непріоритетні завдання, всяка рутина, не профільні активності – і з плином шаленого часу, все це може відсувати стратегічні завдання розвитку далеко-далеко.

Keep in touch – особливо важливо в цю епоху інформаційного онлайн перевантаження. Вичленити з інфо шуму саме головне, дати зворотній зв’язок товаришу чи колезі по роботі, дійти разом спільних висновків – стає безцінним. Й особливо в горизонтальних та різнородних спільнотах, як наша. Адже тут немає ніякого прямого звітування чи обов’язкових комунікацій – маю на увазі, між нашими членами, а також від членів до виконавчої дирекції чи до інших партнерів.

Тому, Keep in Touch and Hold the Line – наш головний «рецепт»-метод встигати за подіями, фокусуватись на головному й не збиватись зі стратегічного курсу. Щодо останнього – він визначений Національною стратегією Індустрії 4.0, а також планом розвитку АППАУ на 2019.

Періодично виділяти саме головне за період часу – і мій персональний виклик. Оскільки, я й так пишу та комунікую багато про наші події, – люди не встигають. Я це знаю. В мережах ходять слухи, що то робить мій двійник чи бот, на що я віджартовуюсь, що тема цифрових двійників дійсно недорозвинена в Україні 😊

Отже, що найважливішого було в травні? Не зважаючи на короткий період, подій багато. Ось мої інсайти по ним

  1. Мітап ДТЕК – НАНУ: ми знали, що інноваційний потенціал НАНУ є. Але я не думав, що він настільки дотичний до Індустрії 4.0. Відразу кілька виступаючих демонстрували високий рівень розробок, які безумовно можуть бути цікавим ринку. Все-ж, загадковим для мене залишаються 2 речі – чому так бездарно керівництво НАНУ це марнує (маю на увазі повністю відсутню функцію маркетингу), й чому сам ринок, наші замовники не хочуть хоч трішки «покопатись» краще в цих ресурсах – адже 100% там є багато цікавого та корисного. В контексті цих двох «чому», очевидно, що інструмент мітапів правильний – вітання КАУ та Володимиру Ночваю.
  2. 2-ий клуб Discovery 4.0 викликав одночасно й розчарування, й радість. Розчарування – оскільки ніякого ажіотажу тема профілювання інноваторів не викликає. Одна справа піаритись в чи піарити лендскейпи, й зовсім інша – прийти на зустріч експертів й розібратись детально, що ж там є і хто там є в тому чи іншому сегменті 4.0 (ІоТ, 3D, VR/AR – без різниці). Хто що пропонує – і вже сьогодні, вже тут? Тому прикро, що такі речі мало цікавлять ринок – й особливо, наших замовників. А радість – тому, що такі зустрічі завжди дають не просто корисні контакти, а певні відкриття (чому і discovery). Я для себе відкрив та краще профілював «Прогрестех-Україна», як «інший аутсорс» – саме такий, який потрібний тому 90% надлишку українського інжинірингу, який не може себе знайти в цій країні.
  3. Старт проекту Digital roadmap in Agri-Food обіцяє багато цікавого. Тут вже чимало комунікацій в закритій групі на Фейсбук. Маємо кращих експертів на стику Агро-Фуд та Діджитал – як Юрій Петрук, Максим Романов, Максим Тютюнник, Олександр Пупена, Віктор Єгоров. Днями приєднається ще Григорій Щепаник, який добре знає тему Логістики 4.0 та Lean. Для всієї спільноти скажу, що головним інсайтом було спілкування з фінансовим директором групи, що займається виробництвом ковбас. Мені й в голову не приходило що фіндір такого підприємства може особисто бути куратором проекту з впровадження.. MES! Це головне відкриття також відразу нагадало мені про той самий маркетинг від наших інтеграторів – чому ж вони не комунікують про ринкову ситуацію в своїх сегментах ясно, чітко та регулярно? Адже подібна інформація є суперважливою для координації дій учасників ринку. Хто не в темі, скажу, що рівень уявлень про MES в Україні в нашій спільноті до цього був приблизно як – «їх нема й нікому це непотрібно».
  4. Конференція в Запоріжжі була чудовою як по контенту, так і по складу учасників. Вражень тут багато, але якщо про інсайти, то мабуть головним є те, що різновидів #ДієвеПартнерство може бути багато й ми самі до кінця не все усвідомлюємо. Чудові приклади співпраці з ЗНТУ показали за рік «Інфоком Лтд» та «Тріада-Зварка». Інший приклад – про нашу співпрацю з Запорізькою ТПП, що триває вже 5 років. З кожним разом, ми робимо все кращі івенти, наступний крок вперед. Щоб не говорили про ТПП, але те, як запорізці залучають промисловців, як вони промотують різні конференції, які умови надають, – і власне, як ми (АППАУ та члени) наповнюємо ці майданчики контентом, – вартує наслідування по іншим регіонам.
  5. 3-я зустріч Strategist 4.0 подібно до Discovery була радше кулуарною, але не менш продуктивною. Головний інсайт я виніс на персональну сторінку – якщо коротко, маркери деградації промислових хайтек видно всюди й саме тому спільна робота експертів потрібна як ніколи раніше.

    Саме експерти мають запропонувати новому уряду та новому парламенту новий порядок денний.

    На 25 червня намічена велика зустріч промислових асоціацій та всіх, хто зацікавлений в розвитку промисловості та хайтек. Деталі про це  – згодом.

Важливі новини, крім цих подій

Не пропускайте публікацію про «топ-10 в просуванні Індустрії 4.0» – вона дає не тільки і не просто перелік 10 кращих ініціатив за 5 років роботи! Це певний проміжковий результат нашої спільної роботи і багато деталей там важливі для розуміння «що зроблено, де ми є, і що потрібно далі покращувати».

Звісно, топ-подією кінця місяця став випуск лендскейпу Індустрії 4.0. Там багато цікавого, але якщо про щось 1 головне, то для мене це справжнє проникнення та зростання технологій 4.0 в промислові сегменти. Якщо дивитись виключно з точки зору потенціалу та наявності інноваторів, то не має різниці, чи працює SoftServe в Україні чи ні. Чи те саме про ISSP, чи «Червону хвилю», чи Molfar. Важливо, що вони є і фактично по всім сегментам! А далі це наше спільне завдання розбудити ринок, створити умови й зробити так, щоб наші замовники замовляли ці продукти тут і зараз. А не купували те саме через 5 років й вже упаковане в іноземні бренди.

З гарних новин по лендскейпу, але не тільки – до АППАУ приєднуються ще 2 інноватори 4.0 – миколаївське конструкторське бюро MDEM, лідер українського інжинірингу в суднобудуванні та одеська 482.Solutions – наша надія в проникненні блокчейну в нашу Індустрію 4.0. Олена Жукова, СЕО МДЕМ відразу принесла нам іншу супер-новину – про створення в регіоні кластеру морського сервісу. Ідея та концепція дуже близько до ІАМ, мемурандуми про створення яких ми вже підписали в Запоріжжі та Сумах. Отже,

кластерний рух в інжинірингу в Україні таки розпочинається!

Й насамкінець, чудова новина з Харкова. Ідея ТДА по кібер-безпеці 1 червня, яка виникла в Севана Мкртумяна широко підтримана членами АППАУ та місцевою ІТ-спільнотою. Севан, Андрій Гуменний (САС), Марина Колесник та Олег Іляшенко (ХАІ), чимало інших колег (включно з кращими експертами від «Сіменс» та «Шнейдер Електрик», “Фенікс-Контакт”, також НУХТ)– «честь» як кажуть наші друзі поляки, й гарного вам проведення цього івенту. Його особливість також в залученні кількох важливих спікерів з Еpam, Softprom, але найбільше – до учасників дистанційно приєднається Марина Кротофіл. Це експерт європейського рівня, яка зараз працює на дуже круту німецьку BASF, що спеціалізується саме в області кібер-безпеки, і є випускницею ХНУРЕ. Головний мій попередній інсайт по цій події – спільнота АППАУ може бути тією ланкою, що розвертає та повертає потужний потенціал ІТ до українського ринку. Не зайве ще раз відмітити, що це буде 1 червня, тобто в суботу і в Харкові! Бачимо, як на очах руйнується стереотип про те, що бренди та інтегратори їздять у відрядження тільки по робочим дням й тільки туди, де є замовники )

Ну а наша головна подія наступного тижня – в Дніпрі. Ми також  будемо мати зірковий й добре міксований склад столичних гостей та місцевої  регіональної спільноти в конференції про сталий цифровий розиток. Супер-важлива тема, для того щоб тримати стратегічну лінію на розвиток Індустрії 4.0 в Україні. Адже все починається, точніше, мало б починатись зі стратегічного бачення цифрового розвитку.

Почуємось – Keep in touch and hold the line.

Олександр Юрчак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.