Онлайн-мітап «‎САПР в машинобудуванні – стан та перспективи розвитку в Україні»‎, 26 серпня, з 16 до 18 год

Регіональні кластери ІАМ продовжують низку обмінів щодо стану технологій в секторах Інжинірингу – Проектування, Автоматизації та Машинобудування. Після огляду по ВІМ, другою темою йде «САПР в машинобудуванні». Тема – широка й багатостороння. Для учасників кластерних спільнот, серед яких переважають представники інжинірингу – машинобудування, САПР є ключовою технологією для покращення аспектів якості та продуктивності продуктів. Наприклад, Морський кластер України (Миколаїв) виніс це питання в топ-пріоритету розвитку. Відповідно, всі наші кластерні спільноти цікавить огляд стану та розвитку в світі за ключовими сегментами в машинобудуванні та інжинірингу (CAD/CAE/CAM), стан використання цих технологій в Україні, інновації, головні виклики та перспективи розвитку.

Зокрема, актуальною буде дискусія щодо масового поширення сучасного програмного забезпечення на машинобудівні сектори. Адже загальновідомо, що ліцензії на ПЗ коштують дорого, й далеко не всі споживачі можуть ними користуватись. Отже, чи є в Україні на даний момент програми low-end, а також спеціальні (стимулюючі) програми для окремих секторів від міжнародних брендів? Останнє, зокрема, необхідно для підприємств ОПК, й тут також планується дискусія про те, як прискорити впровадження сучасних методів та інструментів проектування в машино- та приладобудуванні.

Ключові питання програми:

 • Стан САПР в Україні в машинобудуванні та інжинірингу за сегментами ринку, головні виклики.
 • Аспекти в застосуванні та поширенні технології:
  • Готовність ринку (кінцевих замовників) / Наявність low-end та спец. програм.
  • Технічні стандарти в проектуванні (ДСТУ) – наявність та їх вплив на поширення САПР.
  • Питання підготовки кадрів в цій сфері / Пропозиція навчальних послуг, сертифікації.
  • Кращі кейси, які демонструють роль та вплив технологій САПР на конкурентоспроможність виробників.
 • Пріоритети розвитку, питання консолідації експертів.

Серед доповідачів й учасників дискусії – Володимир Таран, СЕО «Електрон», м. Київ; Микола Ткачук, ХПІ / керiвник центру комп’ютерного  моделювання «ТЕНЗОР», м. Харків; Вадим Гарін, менеджер з продажу програмного забезпечення ANSYS та розвитку бізнесу компанії «КАДФЕМ Україна», м. Харків; Станіслав Селезньов, СТО МДЕМ, м. Миколаїв; Олександр Парамонов, СТО «Аркада», м. Київ, Тарас Баган, доцент кафедри АТЕП, Центр 4.0 КПІ, Сергій Соколов, СІО ПАТ ФЕД, керівники та учасники кластерів ІАМ з Харкова, Запоріжжя та Миколаєва.

Організатори заходу – АППАУ, кластери ІАМ з Запоріжжя, Харкова, Морський кластер України (Миколаїв). Захід відбувається в рамках проекту ClusteRISE.

Для реєстрації на вебінар використайте форму:

Проєкт з розвитку кластерів ІАМ в регіонах Харкова та Запоріжжя «ClusteRISE» виконує Асоціація «підприємств промислової автоматизації України» (АППАУ) в рамках проєкту «Застосування та реалізація Угоди про асоціацію ЄС – Україна у сфері торгівлі», що впроваджується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки уряду Німеччини.