Партнерські проекти з АППАУ на 2019

Стратегія, детальні плани та бюджети АППАУ на 2019 готові. Отже, які взаємовигідні проекти  асоціація може запропонувати партнерам? Надаємо перелік найбільш  цікавих опцій, а також наших пріоритетів для партнерів.

Проекти національної стратегії Індустрії 4.0

АППАУ є єдиною бізнес-асоціацією, яка взяла концепцію Індустрію 4.0 як технологічну платформу в своїй діяльності. Відповідно, на даний момент ми єдині в Україні, хто взяв на себе відповідальність за реалізацію проектів національної стратегії Індустрії 4.0.

Згідно рішенню загальних Зборів наша асоціація в 2019 році підтримує 5 наступних проектів:

 1. Аудит промислових хайтек сегментів
 2. Продовження розвитку мережі Центрів 4.0 – нові центри будуть створені в Києві, Сумах та Запоріжжі
 3. Проведення галузевих інноваційних форумів з наступним створенням галузевих Дорожніх карт цифрової трансформації
 4. Створення торгової місії експорту інноваторів-експортерів промислових ОТ-ІТ
 5. Розвиток технічних стандартів в сфері Індустрії 4.0.

Кожен з цих проектів потребує фінансування та людських ресурсів. Хоча програми Індустрії 4.0 в цілому світі є прямою відповідальністю урядів країн, позиція нашого Кабінету Міністрів та профільних комітетів Верховної Ради на момент написання цієї публікації (лютий 2019) все ще залишається невизначеною. Тому ми шукаємо партнерства з урядовими структурами, донорами, міжнародними фондами, а також з українськими замовниками та організаціями, кому небайдужі напрямки розвитку українських промислових секторів та питання їх цифровізації.

Напрями розвитку експертної спільноти

Експертна спільнота – є найбільшим активом АППАУ. Наші експерти створюють нові навчальні програми, перекладають міжнародні стандарти й ведуть просвіту ринку по новим технологіям 4.0, створюють перші кейс- стаді по новим технологіям й доказують переваги Індустрії 4.0 саме для українських (а не західних) замовників, співпрацюють в урядових комітетах тощо. Як виконавча дирекція АППУ, ми пишаємось нашими членами та учасниками руху 4.0, які справді створюють майбутнє українських промислових хайтек.

Відповідно, розвиток та зміцнення нашої експертної спільноти є запорукою нашої загальнонаціональної інституційної спроможності в русі 4.0.

В 2019 АППАУ спрямовує свої зусилля на профілювання, ріст, покращення функціонування та взаємодії в 3-х дотичних спільнотах

 • Спільнота policy-makers Індустрії 4.0 – організована в регулярних зустрічах Strategist 4.0. Ми плануємо провести до 6 зустрічей з експертами урядових структур, консалтингових агенцій, наших членів від бізнесу, НАНУ та ВНЗ, по ключовим положенням стратегії 4.0. Результатом буде вироблення не менше 6 policy papers які відображають спільну позицію експертів на найбільш актуальні стратегічні завдання розвитку.
 • Спільнота інноваторів 4.0 – організована в рамках клубу Discovery 4.0. Ми плануємо до 10 зустрічей, де головним буде питання профілювання та позиціонування українських інноваторів по головним технологічним сегментам Індустрії 4.0, як AR/VR, IIoT, robotics, drones, 3D тощо. Позиціонування українських інноваторів на глобальній мапі 4.0 є одним за найбільш актуальних і ще не вирішених завдань експортної стратегії України, – як ІТ, так і промислових хайтек. Це і є головною місією цього клубу.
 • Спільнота технічних експертів в Технічному комітеті 185 «Промислова автоматизація». Ці групи продовжують роботи по гармонізації 6 міжнародних стандартів до законодавства України.

На кінець року відбудеться National Award Industry 4.0, де ми хочемо відзначити кращих експертів та команди в кількох номінаціях.

Підтримка цих експертних спільнот та нашої інституційної спроможності можлива різними способами – приєднанням до АППАУ,  спільними проектами, цільовими внесками, міжнародною технічною допомогою та грантами. Ми шукаємо партнерів по цим напрямам діяльності.

 

Проекти інноваційного розвитку в розрізі регіонів, галузей та кластерів

Частина цих проектів реалізується в рамках вищевказаних проектів Національної стратегії 4.0. Це зокрема, розвиток мережі Центрів 4.0 та аудит промислових хайтек, – обидва проекти можуть починатись з окремо взятого регіону та-чи галузі.

Одночасно, ми будемо продовжувати вже запущені ініціативи чи починати нові, як

 1. Створення цілісних стратегій промислових хайтек регіонального рівня (див звіт страт сесії в Дніпрі з грудня 2018)
 2. Створення спільнот тех. директорів за галузевими напрямами, та які спільно працюють над галузевими дорожніми картами цифрової трансформації. Зокрема, в нас готові концепції таких інноваційних програм для Харчової галузі, Металургії та Машинобудування. Їх кінцевий результат – створення галузевих дорожніх карт. В рамках цих проектів (концепція доступна по запиту), ми також реалізуємо глибшу інтеграцію з кластерами вказаних галузей.
 3. Створення національного лендскейпу 4.0, і як окремих його зрізів – регіональних та галузевих лендскейпів. Опитування 2-ої хвилі вже запущено, а наші Центри 4.0 поступово приступають до опрацювання лендскейпів на своєму рівні (галузь чи регіон). Презентація національного лендскейпу Індустрії 4.0 планується на липень.

Для цих проектів ми також відкриті до співпраці з різними категоріями партнерів. За наявності фінансування, ми можемо також досить швидко реалізувати ще 1 проект, що заявлений в стратегії 4.0 – Маркетплейс Індустрії 4.0. Адже всі дані з Лендскейпу 4.0 становлять вже 30-40% від початкового об’єму робіт.

 

Партнерство з українськими бізнес-структурами – наші пріоритети щодо взаємодії

В минулі роки ми отримували чимало пропозицій про партнерство. Найчастіше вони стосувались разових мікро-проектів – як спільного проведення чи підтримки конференцій тощо. В зв’язку з щільним власним графіком подій АППАУ та наших членів, в 2019 році такі партнерства будуть мати не високий пріоритет в нашій діяльності. І, як правило, ми відмовляємо у співпраці структурам, які не мають відношення до наших ринків та пріоритетів діяльності.

Інша заувага стосується “хайпу” навколо 4.0 – з минулого року, ми також дуже обережно ставимось до конференцій чи заходів, де організатори переслідують тільки одну мету – «зняти вершки» з популярних технологічних, світових трендів. Тобто, мова про разові конференції після яких нічого не відбувається: немає звітів, немає висновків чи рекомендацій по розвитку, немає явного поштовху до розвитку учасників ринку, тощо – іншими словами, вплив на стратегічний розвиток галузі чи сектору є мізерним.

Нас цікавить саме сталий розвиток в Україні, що має на меті розвиток фундаментальних засад інноваційного розвитку та цифровізації промислових хайтек.

Для цього ми маємо стратегію, чіткі цілі, проекти та плани й тому справжнє партнерство для нас можливе саме навколо спільних проектів Національної стратегії 4.0

Все інше веде до розмивання фокусу та знижує спільну ефективність. Тому маємо бути разом – це тим більше важливо в умовах, коли домінування тренду “Земля і Люди” (ІТ та Агро, він же Brain & Grain) відносно Промислових хайтек набирає в Україні загрозливих масштабів й веде до ще більшого відтоку мізків, – й не тільки з промисловості, а назагал з економіки України – закордон.

Відповідно, ми запрошуємо до партнерства та співпраці всі структури, які планують власні інвестиції, мають ресурси та-чи експертизу в реалізації наступних видів діяльності

 1. Системна аналітика та розробка стратегічних планів по розвитку промислових хайтек в Україні (різні сегменти хххх-будування, комплексний інжиніринг та автоматизація, проектування та ІТ-технології)
 2. Створення інкубаторів-акселераторів, технопарків та хабів для промислових хайтек
 3. Розвиток інновацій, компетенцій та експертизи на базі кафедр ОТ-ІТ технічних Університетів
 4. Якісний маркетинг та піар в області 4.0
  1. Організація масштабних конференцій для промисловців в області Індустрії 4.0, і які проводяться на регулярній основі
  2. Організація медіа-та промо-кампаній, які націлені на ріст іміджу та популяризацію інженерних професій в Україні
 5. Експортна підтримка промислових хайтек
 6. Розвиток кластерного руху в Україні в промислових секторах
 7. Підтримка технічних стандартів Індустрії 4.0

Подібні міні-проекти чи спільні  активності були вже багатократно проведені в минулі роки з нашими близькими партнерами як Інтерпайп, Запорізька ТПП, HUB 4.0 та деякими іншими. 

По кожному з таких напрямів діяльності виконавча дирекція АППАУ готова підписувати Меморандум про співпрацю та залучати до спільних проектів наших членів та експертів. Перший такий Меморандум в 2019 буде підписано з нашим партнером, що підтримує нас від самого початку створення руху 4.0 – HUB 4.0. В подібних деклараціях ми фіксуємо не тільки наші позиції, але також спільні плани дій в дусі #ДієвеПартнерство.

Отже, якщо приземлено резюмувати наші заклики, то це – keep in touch and hold the line!

Або ж, більш пафосно – будуємо сильну та конкурентоспроможну Україну разом!

Виконавча дирекція АППАУ.

Довідково для потенційних партнерів

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *