Партнери конференції «Індустрія 4.0 в Одесі» – огляд для преси

15-16 лютого в Одесі відбудеться відкриття 1-го регіонального центру 4.0, що створюється під егідою Асоціації «підприємств промислової автоматизації України» (АППАУ) та руху «Індустрія 4.0 в Україні». Цією публікацією ми хочемо зробити короткий вступ для преси та для інших зацікавлених осіб, хто буде присутній на заходах й не зовсім відносить себе до сфери промислової автоматизації.

Це не прес-реліз, радше – короткі представлення, які надають змогу медіа краще розуміти контекст й відповідно – комунікувати широким кругам.

Загальний контекст заходів 15-16 лютого

Регіональні центри 4.0 – нова концепція АППАУ, яка базується та максимально враховує виклики та переваги регіонального розвитку: альянси ключових гравців від бізнесу на місцевому рівні, взаємодія з владою та громадськістю, підготовка кадрів, нові можливості (реформа децентралізації) в міській інфраструктурі, інтеграція в транскордонну співпрацю (Дунайський регіон), тощо.
Для обговорення комплексу цих питань АППАУ залучає на круглий стіл 15 лютого (14-00) головного партнера – Медіа-Хаб 4.0 (Денис Базилевич), який буде модератором дискусії. В ній візьмуть участь також представники місцевої влади (мерія та ОДА), бізнесу (члени та партнери АППАУ) та ВНЗ. Ми також очікуємо приїзд з Києва декількох столичних ВНЗ, будуть представники МОН. Цікавими в дискусії будуть питання певної синхронізації з київською ажендою 21 лютого – там відбудеться форум EU Industry days.
Ввечері учасники проведуть також окремий воркшоп, метою якого є нетворкинг та вироблення спільних пріоритетів щодо розвитку в цій сфері. Отримати запрошення на круглий стіл та воркшоп можна через організаторів заходу (Віктор Єгоров, – mechatronics.robotlab@gmail.com).
16 лютого в ОНАХТ відбудеться конференція «Індустрія 4.0 в Україні» – вона розрахована більше на фахівців. Головна тема – яким чином наші промисловці, розробники та інжинірингові компанії можуть швидше розвиватись від 3.0 (класичні системи керування в промисловості, базовані на підходах минулого століття) до нових технологій та підходів 4.0.
За базовий майданчик розвитку АППАУ вибрала Лабораторію Мехатроніки та Робототехніки ОНАХТ «Міронафт» по декільком причинам. Головне, це – 3 критерії:

 1. проактивність та висока динаміка розвитку,
 2. ефективна управлінська система, орієнтована на ринок (на відміну від більшості ВНЗ),
 3. хороші комунікації та інтеграція з загальноукраїнською спільнотою АППАУ та інших хайтек.

Водночас, цей вибір не означає ігнорування інтересів інших стейкхолдерів. Скоріше навпаки, – отримуючи статус РЦ 4.0 Лабораторія «Міронафт» має новий виклик – яким чином сучасну культуру нетворкингу та хабу 4.0 (=співпраці) поширити на все середовище ВНЗ і як їх об’єднати – і разом з місцевими промисловцями.
Загальна мета заходів 2-х днів – об’єднати та консолідувати місцеву спільноту промислових хайтек навколо спільних цілей та цінностей.

Головні партнери конференції

Головними партнерами та спонсорами конференції є 4 члени АППАУ

 • філію німецької компанії Phoenix Contact – ТОВ «Фенікс Контакт» буде представляти генеральний директор Андрій Максимець. Phoenix Contact – входить в п’ятірку світових лідерів в окремих сегментах промислової електротехніки та автоматизації, й відомий своєю інноваційністю та доступністю для партнерів. В Україні компанії працює з 2005 року й має широку мережу місцевих партнерів, і серед них – найбільша мережа ВНЗ, в навчальні процеси яких інтегровані продукти та корпоративні програми Phoenix Contact. Зокрема в Одесі, членами програми EduNet крім ОНАХТ, є такі ВНЗ як Одеський політехнічний інститут та Одеська морська академія. Ці ВНЗ ввійшли також в європейський проект TATU (2013-17 рр), в якому 5 українських ВНЗ отримали сучасні лабораторії, також європейські досвід та методики навчання. В області 4.0 компанія пропонує широкий портфель різноманітних засобів зв’язку, нове покоління контролерів, а також цілий портфель продуктів для альтернативних видів енергії.
 • філія міжнародної компанії Schneider Electric – ТОВ «Шнейдер Електрик Україна» буде представлена комерційним директором Павлом Пилипенко. Schneider Electric – один з світових лідерів в області промислової автоматизації та електротехніки, є також одним з лідерів ринку в Україні, працює тут з 1994 р. «Шнейдер Електрик Україна» має найбільшу в Україні мережу партнерів (в тому числі чимало в Одеському регіоні) й працює по всім секторам промисловості, енергетики та інфраструктурних об’єктів. В області Індустрії 4.0 Schneider Electric пропонує інноваційну концепцію EcoStruxure, що базується на технологіях промислового інтернету речей. Павло Пилипенко є випускником ОНАХТ й обладнання Schneider Electric використовується в начальних процесах ВНЗ з кінця 90-их років.
 • ТОВ «Новатек Електро» – українського виробника засобів автоматизації та електротехніки, що базується в м. Одеса, представить керівник департаменту Олександр Поденний. Компанія створена в 1998 році, й сьогодні експортує продукцію в 20 країн світу. Компанія першою серед українських виробників промислових АСУ почала рух в напрямку Інтернету речей та хмарних рішень – портфель продуктів в цій області брендується під окремою торговою маркою Overvis. З рішенням Overvis в 2017 компанія ввійшла в 5-ку переможців першого загальноукраїнського конкуру «Індустрія 4.0». Ці рішення – і які вже впроваджені на українських підприємствах, – будуть демонструватись на конференції 16 лютого.
 • ТОВ «НафтоГазХім Сервіс» є другим представником Одеси на цих заходах й однією з найбільших інжинірингових компаній України (200 інженерів), що мають великий досвід в розробці, впровадженні та обслуговування промислових систем керування. Компанію на заходах буде представляти генеральний директор Юрій Григоренко, а також ряд інших керівників. Головний ринок компанії – це сектори Нафтогазу. В області 4.0 компанія представляє ряд сучасних рішень, що базуються на технологіях своїх світових постачальників – як Yokogawa. «НГХ Сервіс» є членом Технічного комітету 185 «промислова автоматизація» та візьме активну участь в гармонізації українських стандартів зі світовими.

За виключенням «Шнейдер Електрик» всі партнери будуть на заходах 15 лютого.
16 лютого ми побачимо також інших партнерів, що підтримують нашу конференцію – більшість з них є членами АППАУ або учасниками нашого руху «Індустрія 4.0 в Україні»

 • Luxoft Odessa – місцеву філію одного з найбільших ІТ-гравців України представить регіональний директор Іван Крякін
 • Цілий «десант» фахівців в області проектування та інжинірингу в суднобудуванні ми очікуємо з Миколаєва – організатором виступила компанія MDEM на чолі з ген. директором Оленою Жуковою
 • Гарні новини від Eplan – світового лідера в області САПР проектування для електротехніки та автоматики, – привезуть представники компанії з Києва. А також представники їх материнського бренду – компанії Rittal.
 • Про проект TATU та програми EduNet розповість представник Одеського національного політехнічного інституту Олена Шапоріна
 • ПАТ «УкрГазВидобування» буде представляти Заступник начальника Департаменту Метрології, КІП і Автоматизації ПАТ «Укргазвидобування» Сергій Онищенко (Київ).
 • ТОВ «Синергія» – нашого партнера в розвитку проектів ЖКХ, муніципальної інфраструктури представить директор Андрій Сухорябов. Андрій має чудовий досвід в залученні інвестицій в подібні проекти.

Більше інформації про подію та спікерів – слідкуйте за веб-сторінкою конференції, а також на Facebook

Інформація та сайти організаторів:
https://appau.org.ua
https://industry4-0-ukraine.com.ua
http://www.robot.onaft.edu.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *