Результати конкурсу Industry 4.0 Ukraine

21 вересня в Києві відбувся фінал конкурсу Industry 4.0 Ukraine, що був організований агентством CIS Events Group при підтримці Асоціації підприємств промислової автоматизації України (АППАУ). Конкурс проводився вперше серед  учасників руху «Індустрія 4.0 в Україні» та інших учасників ринків хай-тек.

Журі отримало 33 пропозиції від 27 компаній – учасників ринків ІТ та промислової автоматизації. В результаті визначено 5 переможців:

  • Predix (General Electric), www.predix.com  визнана кращою платформою PaaS (Platform-as-a-Service) промислового інтернету речей (IIoT). Нагороду за активне просуванні Predix отримав  представник GE в Україні – системний інтегратор «Індасофт-Україна», м. Київ. Платформа Predix є однією з кращих в світі і це одна з перших в реалізації IIoT для завдань управління виробничими активами підприємств в реальному часі. З 2014 GE активно використовує Predix для моніторингу стану та обслуговування десятків тисяч установок в авіаційній галузі, енергетиці та промисловості. З літа 2017 Predix  комерціалізований для продажу в Україні, що є добрим сигналом для кінцевих замовників. Але ще більша перевага, на думку журі – Predix є справжнім орієнтиром для десятків вітчизняних ІТ-АСУ розробників, які почали власні розробки платформ ІоТ-ІІоТ та-чи інтеграції в них.
  • Smart Factory (IT-Enterprise), www.it.uaкращий продукт автоматизації та цифрової трансформації в промисловості. IT-Enterprise – український лідер ринку промислових ІТ-систем, забезпечує оптимальне управління всіма аспектами діяльності підприємства.Smart Factory – новий продукт компанії в категорії APS (Advanced Planning and Scheduling System), – дозволяє вести гнучке планування та перепланування на промисловому виробництві. Ключові особливості 4.0 продукту Smart Factory стосується можливостей перепланування в реальному часі, віртуалізації обладнання та цехів з використанням 3D моделей, а також новим рівнем організації людино-машинного інтерфейсу, включно з мобільними пристроями. Smart Factory вже реалізована на багатьох підприємствах в Україні, кращою реалізацією є система управління виробництвом в корпорації ПАО ФЕД, м. Харків.
  • Overvis (Новатек-Електро), https://www.overvis.com/  – отримав приз як «Краща платформа IIoT українського виробника». Новатек-Електро, http://novatek-electro.com  – український виробник засобів промислової автоматизації та електротехніки, знаходиться в м. Одеса, на ринку з 1998 р. Overvis пропонує прикладні готові рішення дистанційного моніторингу для чисельних застосувань в секторах Utilities (управління електроенергією, холодильні установки, вентиляція та кондиціонування, управління двигунами, охоронна сигналізація тощо), а також в рітейлі. Особливістю Overvis є якісна реалізація підходу plug-and-play: за рахунок уніфікації та підключення бібліотек інтерфейсів різнорідного обладнання низової автоматики чи електричних пристроїв, значно здешевлюється ти прискорюється інсталяція та запуск всієї системи. Інший фактор спрощення та зниження витрат замовника – це реалізація багатьох функцій інтернету речей та веб-застосунків на рівні організації  людино-машинного інтерфейсу.
  • uMuni, https://umuni.com/ отримала оцінку журі як кращий вітчизняний виробник 4.0 в категорії малих підприємств. uMuni – український ІТ стартап зі Львова, заснований в 2015 році, що спеціалізується на розробці систем енергоефективності з використанням великих даних. Компанія працює з багатьма муніципалітетами країни і має встановлені системи на десятках об’єктів комунальних підприємство, а також в промисловості. uMuni активно використовує в розробках методи машинного навчання та обробки великих даних, що виділяє їх серед десятків інших компаній в Україні, що працюють в області систем моніторингу – диспетчеризації електроенергії.
  • Leantegra, https://leantegra.com/ визнана, як краща IoT платформа для локаційних сервісів.  Leantegra – київська IT компанія, заснована в 2014 році. Leantegra пропонує ринку набір локаційних сервісів Location Intelligence Suite, в якому 2 сервіси – Real-time Location Services та Proximity Location Analytics вже використовуються в промисловому середовищі.  Зокрема, Leantegra має клієнтів на шахтах в Туреччині, в аеропортах та складських інфраструктурах (Україна), а загалом – більше 30 реалізованих проектів в 8 країнах світу.

Таким чином, в 5-ку кращих продуктів 4.0 в 2017-му році, за версією журі, ввійшли 3 платформи IIoT-IoT та 2 прикладні рішення, пов’язані з областю big data. АППАУ вважає, що такий вибір є важливим маркером розвитку ринків промислових АСУ-ІТ в Україні – кращу перспективу розвитку матимуть ті компанії, які будуть швидше переходити на технології 4.0. Цей вибір також говорить, що (з точки зору журі) комплексні рішення є важливішими за окремі продукти.  Третій сигнал для ринку – справжні інновації в Україні генерують компанії, що мають профіль розробників, – а не інтегратори чи дистрибутори.Журі було представлено технічними експертами 7 організацій – АППАУ, Indusoft, Лабораторія Мехатроніки та Робототехніки (ОНАХТ), НУХТ, SoftElegance, SkyWell та CIS-Events. Оцінка відбувалась по методиці  вагових коефіцієнтів, шляхом виставлення експертних оцінок по визначеним професійним критеріям відповідності в кожній з 5 номінацій. Інформація для оцінки номінантів брались з матеріалів конкурсу, а також з їх сайтів.

Всі переможці – Індасофт-Україна, IT-Enterprise, Новатек-Електро, Leantegra та uMuni – є учасниками руху «Індустрія 4.0 в Україні», а перші три – членами АППАУ.

Окрім того, на офіційному сайті конкурсу Industry 4.0 Ukraine відбулося народне голосування за номінантів. Його переможці опубліковані в групах АППАУ та «Індустрія 4.0 в Україні» на Facbook.CIS Events Group та АППАУ планують повторити конкурс в 2018 році й запрошують учасників ринку та партнерів до участі.

******

Про CIS Events Group, https://ukraine.ciseventsgroup.com

Незалежна інформаційно-маркетингова агенція повного циклу CIS Events Group створена 2001 року. Головний профіль – проведення форумів та конференцій по тематиці ІКТ по країнам СНД та Східної Європи. З 2015 року CIS Events Group тісно кооперується з АППАУ в проведенні конференцій по напрямків промислової автоматизації. В 2016 CIS Events Group приєдналась до руху «Індустрія 4.0 в Україні».

Про АППАУ, https://appau.org.ua 

Асоціація підприємств промислової автоматизації, створена в 2011 році. Об’єднує близько 40 гравців ринку промислової автоматизації, включно з вендорами, інтеграторами, замовниками, ВНЗ, місцевими виробниками засобів автоматизації, промисловими підприємствами, а також консалтинговими агентствами та медіа-партнерами. АППАУ є спів-фундатором та головним організатором – промоутером руху «Індустрія 4.0 в Україні», в якому налічується понад 70 організацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *