Технологічні кластери – яка модель для машинобудування та інжинірингу

Круглий стіл 12 травня збирає для обговорення теми розвитку кластерів представників бізнесу, а також консультантів, економістів та фахівців по кластерному розвитку в хай-тек секторах.

Різкий спад вітчизнянного експорту на схід виявив повну неготовність багатьох машино-приладобудівників до розвороту в інші напрямки. Водночас в самій Україні в багатьох галузях існує велика недовіра до вітчизняних виробників машин, обладнання, технологій. Розпад Союзу давно підірвав існуючі економічні зв’язки та виробничу кооперацію з РФ та зоною СНД, а війна на сході остаточно ставлять на цьому хрест. При всьому цьому державна підтримка та стратегія дорівнює нулю. Які можливі рішення в цьому контексті?

Один з можливих підходів – це реалізація технологічних кластерів, базованих на регіональному принципі й де учасники однієї галузі можуть будувати більш конкурентоздатні ланцюжки доданої цінності. Ідея давно витає в повітрі. Але крім ІТ, ця ідея ще ніколи не була реалізована в Україні. Як це зробити для галузей машинобудування та інжинірингу, які найбільше зараз потребують допомоги? Ми хочемо спочатку розробити ясну модель подібного технологічного кластеру, а потім вже приступати до плану дій.  

12 травня ми запрошуємо консультантів, експертів в кластерному розвитку, економістів та керівників організацій в машинобудуванні – інжинірингу для обговорення цього питання.

Програма заходу

1-ша частина – доповіді по 15-20 хв. Теми 

·         Попит на кластерні моделі та оцінка можливостей в Україні на прикладі промислового інжинірингу (О. Юрчак, АППАУ)
·         Приклади технологічних кластерів в  світі. Що є в Україні.

  • Авіабудування. Програми імпортозаміщення  (Маргарита Черненко, Бюро бізнес інжинірингу)
  • ІТ-кластери: від класики до нових ініціатив  (Евгений Саранцов founder blackbox capital, Оксана Борисенко president association digital Ukraine)
  • Атомна енергетика: зняття з експлуатації АЕС (Максим Савельєв, ЧАЕС)

·         Пропозиція моделі кластерів для машинобудування та інжинірингу.

 

2-га частина – обговорення

·         Головні обмеження в Україні. Зокрема, важливим є питання чи можливо та як зміцнити довіру між регіональними гравцями ринку, а також між бізнесом та владою.

·         Вибір моделі – критерії, аргументи «за» й «проти»

·         Створення «кластерної» спільноти. Пропозиція плану дій.

Заявки на виступи – прохання надсилати на info@appau.org.ua

Організатор – Асоціація підприємств промислової автоматизації України (АППАУ), www.appau.org.ua Модератор заходу – Юрчак Олександр, директор АППАУ.

Участь в заході – орг. внесок 100 грн.

Дата та час заходу – 12 травня, з 15 до 18 години.

Місце проведення – Київ, вул. Хрещатик 6. офіс 5 А, 4-й поверх

Для участі в заході – заповніть б-ласка реєстраційну форму.

Довідкова інформація про тематику та програму EXPOREC – див це посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *