Збори АППАУ 23 січня – звіт

Загальні збори АППАУ відбулись 23 січня в Києві. На них були присутні члени АППАУ та чимало партнерів. Збори є найвищим органом управління асоціації, які традиційно приймають звіт виконавчої дирекції та затверджують головні напрями роботи на рік.

Звіт виконавчої дирекції

Звіт ген. директора АППАУ Юрчака О.В. зазвичай йде першим – так було й цього разу. Деталі презентації можна переглянути тут

Головні меседжи

 • 2019 був роком зростання по всім напрямам діяльності
 • Головними здобутками асоціації в минулому році слід вважати
  • Зміцнення лідерства в русі 4.0 – реалізація 5 проектів національної стратегії.
  • Формування системних політик державного, національного рівня – АППАУ розробила та поглибила ряд політик та програм в сферах інноваційного, кластерного, експортного та цифрового розвитку.
  • Перезапуск ТК 185 – розгортання робіт по стандартизації – завдяки фінансуванню від GIZ (проект aCampus) відбувся реальний перезапуск всіх робіт по ТК 185.
  • В асоціації вироблені нові правила роботи експертних спільнот – нові ролі агентів змін, номінації, колабораційні команди та коаліційні платформи… – ці зміни закріплені відповідними документами, і це основа подальшого розвитку.
  • Вихід на фінансування в експорті (виграш проекту під Hannover Messe 2020) – це заділ на 2020, – проект дасть потужний імпульс експортному розвитку та інтернаціоналізації всіх наших членів.
 • 3 головні зони росту асоціації – це слабке використання членами АППАУ існуючих можливостей зростання в рамках діяльності асоціації, повільна імплементація розроблених політик на державний рівень, а також слабке ідейне лідерство провайдерів продуктів та рішень.

В 2019 році ми побачили також нові позитивні маркери змін, або ж вже початок стійких тенденцій. До них належать формування бенчмаркингових стандартів в промисловості (закріплено в кейсі Інтерпайп), початок справжнього кластерного руху (запуск ІАМ в Запоріжжі), лідерство наших членів у просуванні Індустрії 4.0 (форум Trans4Mation), формування мережі Агентів змін (номінації 2019), а також інші – див. деталі в річному звіті АППАУ.

Звіт дирекції та результати 2019 в цілому підтримали й дали позитивну оцінку члени Правління. Також вони відразу надали пропозиції своїх компаній на 2020.

 • Валентина Адаменко (Ріттал-Україна) запропонувала організувати обмін делегаціями на Ганновері, де буде цього український стенд. АППАУ (якщо долучатися й інші члени – бренди) може зробити навіть окрему послуг – тур по Ганноверу через стенди наших членів, «Ріттал-Україна» до цього готові. Також Валентина запропонувала 1 місце в делегації компанії на Ганновер кращому просвітянину спільноти АППАУ – Пупені Олександру.
 • Сергій Чуприков (Метінвест-Діджитал) озвучив позицію компанії щодо підтримки обмінів на «Запоріжсталь». Пропонується також інтегрувати цей захід в тиждень кінця травня, коли проходитиме традиційна конференція 4.0 в Запоріжжі, й де ми також плануємо відкриття Центру 4.0 в Запорізькій політехніці. Подія також важлива з точки зору посилення 1-го кластеру ІАМ, який розгортається в цьому регіоні.
 • Голова правління АППАУ Олег Щербатенко (IT-Enterprise) підтвердив готовність своєї компанії вдруге провести Trans4Mation Forum. Олег Вікторович запросив членів АППАУ швидше інтегруватись в програму заходу зі своїми кейсами та демо-стендами.

Збори прийняли та схвалили звіт виконавчої дирекції у відповідній резолюції.

Нагородження номінантів 2019

Нагородження номінантів 2019 відбулось згідно рішень правління та загального голосування напередодні, й також грунтовному опрацюванню критеріїв лідерства та результатів 2019 в аналітичному звіті «Агенти змін». Огляд здобутків та результатів можна переглянути в цій презентації

Сертифікати переможцям конкурсу вручав Андрій Бірюков, керівник Коаліції цифрової трансформації, куди також входить і АППАУ.

Робота в групах

Робота в 5 групах після перерви йшла згідно попередньо запропонованим темам та напрямам розвитку на 2020. Учасники груп мали обговорити головні виклики по кожному з напрямів та запропонувати конкретні рішення та плани дій. Переглянути всі напрацьовані в цей вечір пропозиції можна за цим посиланням.

Серед найбільш цікавих висновків та пропозицій груп вкажемо

 1. Інновації та робота Центрів 4.0 (модератор – Степанець Олександр)
  • Центри 4.0 мають низку поінформованість про наявні фонди розвитку. Проблемним для них є також розуміння рівня відповідності світовій експертизі, й розуміння бізнес-кейсів замовників (останні їх не надають). В цілому, явного зацікавлення інноваціями зі сторони підприємств не видно. Всі хочуть або перевірені рішення або перекласти ризики на виконавця. Тому потрібна державна політика стимулювання зацікавлення в інноваційності замовників.
  • Група запропонувала посилити просвітницьку діяльність в напрямку кращого використання фондів, створення платформи для обміну проблемами (зі сторони замовників) та маркетплейсу юз-кейсів; створення консорціуму замовників з фондом стимулювання цифрових промислових інновацій; об’єднання внутрішніх ресурсів асоціації для створення показового позитивного прикладу інновацій.
 2. Галузевий розвиток (модератор – Ханжин Роман)
  В групі обговорили ситуацію в залізничній та морській галузях та прогрес в муніципальному секторі.
  Успіхом є розробка дорожньої карти для Укрзалізниці, але розвитку ініціативи поки немає через зміни у замовника. Потрібна актуалізація дорожньої карти після підписання угоди на економічному форумі. Консолідація гравців морської галузі також визнана індикатором успіху, але подальший розвиток залежить від виділення або створення замовника.
  Для подальшого успішного руху потрібна робота з замовниками по всіх обговорених галузях/секторах. Група прийшла до висновку, що подальший рух можливий з використанням внутрішнього фінансування, але з’являються певні обмеження, для подолання яких потрібно залучати зовнішнє.
 3. Регіональний розвиток (модератор – Колісник Марина)
  Роль Центрів 4.0 в якості лідерів регіонального розвитку ускладнена, якщо взагалі можлива в силу системних обмежень ЗВО. Місцеві влади зазвичай відсторонені від процесів кластеризації в хайтек.
  Потрібні регулярні зустрічі по конкретних питаннях, а також «м’який тиск» на владу (через інформування, комунікації, залучення до івентів тощо.
 4. Експорт та інтернаціоналізація (модератор – Юрчак О.)
  Група дійшло до висновку про переваги курсу «Інтеграція в глобальні ланцюжки цінності». Мова про інтеграцію по 5-напрямам, детальніше див. в концепції яку АППАУ підготувала для узгодження позицій перед Ганновер Мессе.
 5. Шеринг та цифрова компанія (модератор – Сагун С.)
  Наявні сервіси в АППАУ використовуються слабо по причинам недостатнього інформування членів про них, а також внутрішньої інерції фірм (спротиву до змін). Потрібно ширше інформувати членів спільноти про успішні приклади (наприклад, RWA та Saturn Data Int давно використовує Smart.Tender, навчальні послуги НУХТ (база Шнейдер Електрик) також успішно просуваються, є кейс по маркетингу з «Індасофт-Україна» тощо).
  Для покращення в цій сфері необхідно збільшити рівень цільових активностей, зокрема, організувати окремий семінар по сервісам. Також, пробувати нові канали – наприклад, багато членів АППАУ користується telegram.

Партнери асоціації

АППАУ пишається рівнем партнерської взаємодії не тільки серед своїх членів, але й партнерів. На зборах були присутні представники Німецької торгово-промислової палати (AHK), німецького товариства міжнародної співпраці GIZ, Київського академічного університету (КАУ – НАНУ), CIS Events, UNIDO, партнерів платформи Industry4Ukraine, Коаліції цифрової трансформації. Самі збори – вже традиційно, – проходити в HUB 4.0, – нашому постійному партнерові в заходах з 2016 року.

В другій частині зборів, прямо з аеропорту  до нас приєднався ще 1 новий партнер АППАУ – компанія CodEUrope Consulting, з якою в нас підписаний меморандум про співпрацю в сфері Mobiity 4.0. Yannick Fourstier також отримав сертифікат як наш «агент змін», що сприяє швидшій інтернаціоналізації наших членів.

АППАУ щиро дякує всім партнерам за успішну співпрацю в 2019!

Приємною несподіванкою на зборах став візит в кінці офіційної частини Надії Васильєвої, директора з інновацій та цифрової трансформації «Укроборонпром». Надія запропонувала організувати спільний круглий стіл наших членів з корпорацією вже в лютому.

Плани 2020

Про детальні плани року виконавча дирекція підготує окрему публікацію після затвердження Правлінням. Коротко вкажемо тільки про 3 головні напрями дій

1) краще масштабування вже працюючих механізмів синергії та кращих практик (див в презентації). Зокрема, АППАУ планує посилення роботи в регіонах через узгодження планів дій та кращу синергію наших членів та партнерів на регіональному рівні.

2) подальше посилення лідерів змін – від Правління й до окремих «агентів змін». Саме вони є рушіями змін та головними чинниками успіху в десятках ініціатив #ДієвеПартнерство, що виконуються в асоціації впродовж року. Для цього планується окреме навчання лідерів.

3) подальше зростання інституційної спроможності через доступ до нових фондів та грантів. 2019 яскраво продемонстрував наскільки різними можуть бути результати команд, які працюють на волонтерських засадах (більшість) і тих, які мають фінансування (aCampus). Очевидно, що фандрейзинг має бути в фокусі виконавчої дирекції та наших партнерів.

2020 вже почався й ми раді повідомити про зростання активності наших членів та партнерів в тому числі в плануванні. Насправді, ефективні планування та координація і є тими резервами та чинниками успіху, які ми маємо краще використовувати. В детальному плані АППАУ на 2020 вже можна помітити 5 ініціатив #ДієвеПартнерство, що згенеровані нашими членами та партнерами. Це серія заходів у Львові «Третій шлях» (лютий), конференція «Industry 4.0 in Food» (квітень), заходи на Hannover Messe (квітень), Fest 4.0 (травень), Trans4Mation Forum (листопад). І ми добре знаємо, що це тільки маленька частина величезного обсягу активностей, що буде впродовж року.

Звісно, до певної міри це стає і проблемою – членам АППАУ інколи важко орієнтуватись «що, де, коли» … й «куди бігти» :). На зборах озвучено рішення про формування Національної аженди – найголовніших подій року, в яких кооперуються багато (7+) членів асоціації і які будуть спеціально виділятись в річному графіку подій. Останній на сайті АППАУ вже винесений в головне меню сайту. Це полегшить членам асоціації орієнтацію в подіях.

Отже, рівень синергії та єднання в АППАУ зростає, це видно по багатьом ознакам. І це, очевидно, найкращий підсумок цих зборів. Ми стаємо справжнім, добре організованим мега-кластерним об’єднанням, де партнери взаємодіють між собою по чисельним напрямам діяльності, й покладаються при цьому на спільні цілі та цінності.

Хай нам щастить в 2020!

Виконавча дирекція АППАУ

Деталі заходу та фото-звіти – див. на сторінці АППАУ в Фейсбук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *