Засідання ТК 185, 9 листопада – звіт

Робоча зустріч Технічного комітету 185 (ТК 185) відбулась на кафедрі ІАСУ, НУХТ, 9 листопада. В зустрічі взяли участь представники «Сіменс-Україна», «Фенікс Контакт Україна», АТЕП-ТЕФ (КПІ), НУХТ, КНУБА, АППАУ та IT-Enetrprise.Робочі питання зустрічі стосувались поточних питань щодо виконання минулих рішень. Голова ТК 185 Юрчак О.В. відмітив незадовільні темпи їх виконання й закликав керівників груп прискорити вирішення 2-х ключових питань початкового етапу, а саме – набору повного складу груп та планування діяльності за вибраними стандартами.
На даний момент повною виглядає тільки група з кібербезпеки, але й там немає ніяких планів. В інших групах є дефіцит експертів. Певним прогресом на цьому засіданні було приєднання до групи стандарту ISO22400 IT-Enterprise, яка була представлена вищим керівництвом компанії.

3 головні прийняті рішення:

  1. Уточнити процедуру прийняття стандартів за спрощеним методом підтвердження IEC/ISO.
  2. Всім керівникам груп приступити до проходження цієї процедури за своїми стандартами.
  3. Запропонувати план дій групи до кінця року (включно з планами перекладів).

Юрчак О.В. також наголосив, що інші члени груп не повинні чекати команди «зверху». Порядок дій груп приблизно однаковий по всім стандартам. Пріоритетними є 2 напрямки робіт:

  1. Лікнеп ринку: випуск білих книг, гайдів, статей, презентацій, кейс-стаді тощо. Мета – масове розповсюдження інформації про положення того чи іншого стандарту.
  2. Поступовий переклад положень стандартів.

Форсування питань роботи ТК 185 є справді важливим для учасників ринку АСУТП. Буквально напередодні засідання пройшла звістка про скасування стандартів ГОСТ 24 та ГОСТ 34, що були до цього часу базовими для багатьох учасників ринку АСУ ТП. Вони попали в перелік скасування разом з іншими майже 6 тис.стандартами. Натомість чим їх замінювати держ. органи не кажуть – їх позиція зводиться до однієї тези «це ваші проблеми». В умовах відсутності будь-якого фінансування роботи ТК 185 та чисельних бюрократичних правил роботи держ. установ та НОС ясно одне – зрушити з місця питання стандартів може тільки консолідована та сильна експертна спільнота, що складається з провідних учасників ринку. 3-4 експерти на 1 стандарт – цілком достатньо, щоб зрушити «віз» з місця. АППАУ тим часом шукає фінансування. Інакше професійна деградація та продовження «голодних ігор» будуть тривати й далі.
АППАУ також не полишає надії на більше та краще залучення ВНЗ. Регулярний випуск освітніх матеріалів за міжнародними стандартами є їх органічною властивістю в питаннях освіти ринку, і приклади НУХТ та КПІ це підтверджують. Мова саме про масштабування цих «перших ластівок». Учасники засідання обговорили пропозицію створення спеціального фонду для стимулювання ВНЗ, який члени АППАУ можуть створити наступного року.
Після зустрічі учасники відвідали лабораторії кафедри ІАСУ НУХТ, а також мали можливість неформального спілкування.
Наступна зустріч ТК 185 відбудеться в 2-й половині грудня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *