Skip links

Industry 4.0 – на порозі наступної промислової революції

Про ініціативу Industry 4.0, що широко фігурувала в меседжах на виставці в Ганновері, ми вже неодноразово згадували.

В той же час  Industry 4.0 – лише одна десята частина глобального плану хай-тек стратегії Німеччини щодо технологічного лідерства по цілому ряду напрямків. Наступний переклад з сайту Automation World дає уявлення про передісторію цієї стратегії.

План з 10 пунктів був створений в 2006 році і спочатку фокусувався на академічних та дослідницьких інститутах, а також окремих галузях.

Для тих, хто вперше бачить цей термін – Industry 4.0 означає німецьку ініціативу як досягнути візії інтегрованих виробництв через використання сучасних Інтернет технологій. Цей підхід також відомий як 4-а промислова революція.

Тоді, в 2006 році, Анет Шаван, міністр науки та  освіти презентував цю високотехнологічну стратегію в Берліні, кажучи  –   «Гарні ідеї – це ті, які можуть надихати».  Шаван, власне, використав слоган  «Ідеї що надихають» для стратегії, яка фокусувала на розробці єдиного національного плану для Німеччини щоб досягти лідерства в Європі та світі в нових галузях.  В той час, мова йшла про інвестиції близько  €14.6 мільярдів  в хай тек ініціативи до 2009.

Ця стратегія має 5 напрямків:

  • Сильна кооперація між наукою та бізнесами 
  • Потужне залучення до інновацій приватного сектору 
  • Розповсюдження новітніх технологій
  • Вихід на міжнародний рівень центрів з досліджень та розробок (R&D)
  • Фінансування талановитих розробників 

Міністр підкреслював важливість інвестицій для федерального уряду, але також закликав інших гравців приєднати свої зусилля для того, щоб збільшити витрати в R&D  до 3% від ВНП.

Створення альянсу між виробництвом та наукою

Шаван справді налагодив співпрацю між дослідницькими центрами та галузями з метою промотувати тісніші зв’язки між знаннями та навичками розробників, які мають відношення до інновацій в технологіях. Альянс відбувся у формі форуму, що об’єднав представників науки, промисловості та політики для дискусії щодо потенційних стратегій виведення Німеччини на лідерські позиції. Цей Дослідницький альянс включив в свій склад 19 членів від науки та виробництв, які власне й розробили цю стратегію з 10 розділів та яка рекомендує ключові заходи та задачі для посилення лідерства та промоції технологій та інновацій. Ці заходи передбачають:

  1. Фокус на послідовності в політиці інновацій.
  2. Продовження фінансування пріоритетних напрямків R&D.
  3. Розширення інвестицій в майбутньому.
  4. Зниження регуляторних бар’єрів для інновацій.
  5. Створення податкової системи, дружньої до інновацій, а також створення податкових пільг для розробників.
  6. Посилення співпраці між наукою та виробництвами в сталий спосіб. 
  7. Забезпечення прийняття та заохочення інновацій суспільством.
  8. Притягнення до розробок талановитої молоді та забезпечення їх кар’єри в R&D.
  9. Розбудова здатності Німеччини як держави впливати на всю Європейську дослідницьку політику..
  10. Вихід розробок та досліджень на міжнародний рівень з максимальним використанням існуючих можливостей для Німеччини. 

Нова хай тек стратегія до  2020

В липні  2010 року,  німецький кабінет міністрів вирішив продовжити цю стратегію, оновивши її новими хай тек напрямками до 2020.  Ця стратегія забезпечує послідовність загального вищевказаного підходу і, в то же час, встановлює нові пріоритети. Нова стратегія фокусує на 5 областях дій: клімат – енергія, здоров’я – харчування, мобільність, безпека та комунікації. Таким чином, мова йде вже про R&D по конкретним проектам в цих областях та досягнення конкретних цілей, які мають бути підкріплені науковими та технологічними розробками в період від 10 до 15 років.

Щоб досягнути цих цілей, німецький федеральний уряд визначив 10 проектів, що базуються на рекомендаціях альянсу науки та виробництв. Ці 10 майбутніх глобальних проектів нової стратегїі включають:

  1. Розбудова міст, які є чистими, адаптованими до змін клімату та енергоефективними 
  2. Використання біо-енергії як альтернативи до вуглеводнів
  3. Повна та інтелектуальна реструктуризація енергопостачання
  4. Більш ефективне лікування та персоналізована медицина
  5. Краще здоров’я завдяки запобіжним заходам та кращому харчуванню
  6. Продовження повноцінного життя до похилого віку
  7. Стала мобільність 
  8. Веб-базовані сервіси для різних галузей
  9. Industry 4.0
  10. Безпека на особистому рівні 

Ця хай тек Стратегія (The High-Tech Strategy) суттєвим чином вплинула на політики та дії в різних секторах німецької економіки, стимулюючи політиків, галузі та приватний сектор до співпраці.  Завдяки цьому створений фундамент для інвестицій та кращого використання економічних та підприємницьких механізмів, що в той же час, допомагають переживати важкі періоди..

Думки та спостереження

Цей холістичний підхід дійсно вражає – він дозволяє скоординувати та направляти дії академій, державних політик, дослідницьких інститутів та різних галузей, щоб дійсно зробити Німеччину глобальним лідером технологій.

Industry 4.0 в цьому контексті бачиться, як шлях до захисту та розширення традиційного німецького технологічного лідерства через широке застосування Інтернет-технологій в виробництвах, що можуть бути розподілені по всьому світові.

Джерело: http://www.automationworld.com/ 

Більше інформації на цю тему:

 

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.