Кібер-безпека в ОТ – виклики та перспективи розвитку

Круглий стіл 11 листопада

Сфера кібер-безпеки, зазвичай, розділяється за 2-ма рівнями систем керування: інформаційних систем та мереж (ІТ) та систем керування виробничими технологіями (ОТ). В області ІТ в Україні є вже чималий прогрес та розвиток в усіх дотичних сферах – проходить маса конференцій, є чимало експертів, появились державні органи реагування на надзвичайні ситуації тощо.

Натомість, в області ОТ ситуація залишається не зрозумілою. Знамениті атаки на об‘єкти енергетики в 2015-16 рр були спрямовані саме на рівень ОТ. Фахівцям відомо також, що найбільші ризики та найбільша вразливість критичної інфраструктури пов’язана з рівнем ОТ. Але фокусу та консолідації експертів в цій сфері поки не видно. Наприклад, в рамках місячника кібер-безпеки, що проводив в жовтні Комітет по кібер-безпеці  ТПП України теми викликів кібер-безпеки в області ОТ взагалі не підіймались.

Ця невідповідність потребує обговорення експертних спільнот та фахівців, які працюють в області кібер-безпеки ОТ, промислової автоматизації, промислового інтернету речей.

11 листопада АППАУ разом з High Tech office Ukraine організують круглий стіл на якому будуть розглянуті наступні питання

  • Чи є в Україні органи національного рівня, які відповідають за комплекс питань в сфері кібер-безпеки ОТ?
  • Які є діючі нормативно-правові акти та стандарти в цій сфері?
  • Які експертні спільноти присутні і як ми можемо взаємодіяти?
  • Який стан та найбільш актуальні потреби підприємств критичної інфраструктури?

Круглий стіл відбудеться 10 до 13 години за адресою пр. Степана Бандери,13-В, літера «А»(офіс «Шнейдер Електрик Україна»).

В рамках нього передбачені 2 частини – спочатку короткі виступи (до 10 хв) по зазначеним питанням, потім – обговорення. Заявки на виступи надсилайте на info@appau.org.ua

Участь в круглому столі є безкоштовною на умовах реєстрації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *