Let’s aligne in policy-making – спільні уроки та кращий досвід для майбутньої співпраці

Круглий стіл – обговорення 20 листопада

5 попередніх років чітко показали, що питання спадкоємності та врахування кращого українського та світового досвіду, використання передових практик, налагодження ефективної співраці між урядом та бізнесом є викликом майже у всіх питаннях державотворення, і в тому числі в сфері розбудови промислових хайтек. Ситуації, коли різні міністерства, але також експерти від бізнесу та громадського середовища використовують протилежні підходи, зовсім різні  формати стратегічного планування, копіюють досвід ЄС без врахування рівня нашої зрілості, не звертають належної уваги на питання координації та комунікації тощо – є масовими. Видається на те, що новий уряд йде по тому ж шляху. З іншого боку, можна задатись питаннями –

«а чи підведені уроки в policy-making попереднього періоду? і чи знаємо який досвід, які практики (інструменти, підходи, методи) варто брати з собою на майбутнє?».

Ми знаємо, що попередні уряди були слабкими та малоефективними. Але є також питання про вплив експертних спільнот. Маючи сильні бізнес-об’єднання (як ФРУ та УСПП, АППАУ та платформу Industry4Ukraine), потужне лоббі в парламенті, своїх людей в уряді – чому ж так мало вдалось змінити? За 3 роки була вироблена цифрова аженда України та конкретні стратегії, в тому числі Індустрії 4.0. Було маса пропозицій щодо інноваційного розвитку. Але де ж все це сьогодні в планах нинішнього уряду? Які методи чи підходи в нас не спрацювали? А які спрацювали?

Допоки експертна спільнота разом не вийде на спільні висновки, не зробить належних уроків, не оптимізує формати співпраці між бізнесом та урядом, не домовиться про новий розподіл ролей та відповідальностей – ті самі помилки будуть знову і знову. А значить – і ті самі результати. Саме тому головні стейколдери промислового та інноваційного розвитку  разом мають вирівнятись як в розумінні головних уроків попереднього періоду, так і в дотриманні базових принципів колективної співпраці, в розумінні тих інструментів policy-making які працюють.

Отже, 20 листопада в рамках Промислового форуму в МВЦ на Лівобережній будемо обговорювати стан найважливіших стратегічних положень по відношенню до промислових хайтек.

Програма заходу

14:00 Вступ. Формулювання контексту та викликів

 • Промислова сфера – В. Власюк (Укрпромзовнішекспертиза)
 • Діджиталізація в промисловості – О. Юрчак (АППАУ) 

14:40 Робота в групах

Група №1. Лобіювання інтересів промисловців (платформа Industry4Ukraine)

 • Уроки лобіювання 2016-19: що вдалось і чому? що не вдалось і чому?
 • Як просувати та поглиблювати положення Маніфесту I4U?
 • Головні заходи та інструменти платформи на 2020 – пропозиції

Група №2. Інноваційна екосистема Індустрії 4.0

 • Головні здобутки за попередній період
 • Відносини з ЗВО та НАН:  як чи можливо поглиблювати співпрацю в умовах відсутності реформ
 • Головні механізми та інструменти взаємодії. Зокрема, – як розвивати інкубатори та акселератори за відсутності фінансування?

Група №3. Дорожні карти цифрової трансформації (Залізниця, Харчова, Металургія, ЖКХ)

 • Перші спроби об’єднання – головні уроки та висновки
 • Оптимізація проектів розробки дорожніх карт: цілі, етапність, ресурси, бюджети
 • Інструменти залучення ринку

17:00 Виступи груп

18:00 Закінчення заходу

Круглий стіл відбудеться в МВЦ «Лівобережна», проспект Броварський, 15, павільйон №3, конференц-зал №13, з 14 до 18 години.

Захід безкоштовний, необхідна реєстрація.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *