Slide 1
Заключна конференція проєкту ClusteRISE
Кластери як рушії економічного
та промислового розвитку регіонів
25 листопада, м. Запоріжжя / Онлайн
Slide 1
Завершальна конференція проєкту ClusteRISE
Завершальна конференція проєкту ClusteRISE представить результати розвитку кластерів «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» (ІАМ) в регіонах Харкова та Запоріжжя. Проєкт ClusteRISE виконувала Асоціація «підприємств промислової автоматизації України» за фінансової підтримки Європейського Союзу та уряду Німеччини. Одним з ключових результатів проєкту є пробудження кластерів ІАМ в інших регіонах країн, й вони також будуть представлені на конференції.
Image is not available
РЕЗУЛЬТАТИ ПРОЄКТУ
В нас не все вийшло згідно цілей та плану. Натомість, є речі, які не планувались, але стали вагомими здобутками. Які вони?
Image is not available
ЗАПУСК КЛАСТЕРІВ IAM
Як створити кластер ІАМ в регіоні – ключові фактори успіху, методика запуска, головні «фішки» та пастки, яких варто уникати
Image is not available
Кластери – як драйвер
Вплив кластерів ІАМ на показники зростання регіонального ВВП ще мізерний. Тоді чому ми говоримо про те, що «кластери – це драйвери розвитку»?

Про проєкт ClusteRISE

Асоціація «підприємств промислової автоматизації» (АППАУ) є кластерною організацією, яка активно розвиває кластерну кооперацію в сфері Індустрії 4.0 з 2016 року, а в 2019 запропонувала єдину концепцію для кластерів промислового інжинірингу – ІАМ. В цьому ж році концепція була підтримана в Мінекономіки та рядом регіональних органів влади. Впродовж 2019 року АППАУ активно просувала концепцію по кільком регіонам – Суми, Харків, Запоріжжя, Одеса, Львів, Київ. Найактивнішими показали себе регіональні спільноти промислових хайтек Запоріжжя та Харкова.

В 2020 році проект розвитку 2х пілотних кластерів ІАМ підтримало німецьке товариство міжнародної співпраці Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Проєкт з розвитку кластерів ІАМ в регіонах Харкова та Запоріжжя «ClusteRISE» виконує Асоціація «підприємств промислової автоматизації України» (АППАУ) в рамках програми «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі / EU4Business: Конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» за спільного фінансування Європейським Союзом та урядом Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Окремі думки, висловлені в матеріалах, є особистою позицією авторів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу, уряду Німеччини чи GIZ.

Програма конференції

09:00

Початок реєстрації

09:30

Вступ від організаторів – Андрій Куц (ЗТПП), Олександр Юрчак (АППАУ)

09:40

Проєкт ClusteRISE в програмах регіонального розвитку GIZ (Niclas Rueffer – Менеджер компоненту, Сергій Пономарьов – куратор проєкту, проєктний координатор, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH)

10:10

Головні результати проєкту ClusteRISE Одександр Юрчак (АППАУ)

Головні результати та уроки проєкту: що в нас вийшло, а що ні? І що це означає на майбутнє?

10:30

Панельная дискусія

Запорізький кластер ІАМ – Андрій Карпенко, Андрій Куц
Харківський кластер ІАМ – Віталій Зайцев, Оксана Ситник
Морський кластер України – Артем Ващиленко
Модератор – Олександр Юрчак

Як запустити кластер ІАМ: чинники успіху, перемоги та факапи в запуску

11:30

Панельная дискусія

Запорізький кластер ІАМ – Владислав Бащеванжи, Кирило Красносельський
Харківський кластер ІАМ – Іван Мовчан, Оксана Ситник
Вінницький кластер приладобудування – Юрій Клименко
АППАУ – Юрчак Олександр
Модератор – Тарас Данько

Кластери як драйвер – чому ми позиціонуємо кластери як актора № 1 в інноваціях, діджиталізації, й зрештою – в більшості питань економічного розвитку регіонів

12:10

Панельная дискусія

Запорізький кластер ІАМ – Андрій Карпенко
Харківський кластер ІАМ – Віталій Зайцев
Морський кластер України – Олена Жукова
Вінницький кластер приладобудування – Юрій Клименко
Центральноукраїнський кластер ІАМ – Валерій Алексєєнко
Модератор – Олександр Юрчак

Плани 2022

13:00

Розвиток кластерів на 2022 – підтримка GIZ (Сергій Пономарьов)
Платформа Industry4Ukraine, плани кластерного комітету (Юрчак Олександр)

Q&A

13:30

Питання – відповіді – пропозиції – дискусія з аудиторією в онлайн

Зареєструйтесь зараз,
щоб взяти участь безкоштовно

Через карантинні обмеження, конференція пройде в гібридному режимі – спікери та запрошені особи будуть виступати в Запорізькій ТПП (Центральний бульвар, 4, Запоріжжя, Запорізька область, 69000), тоді як більшість учасників запрошуються до участі в форматі онлайн.  

Для участі в офлайн форматі всім учасникам необхідно мати сертифікат про вакцинацію.