Skip links

TeraWatt Group – як компанія з Маріуполя  приймає виклики війни

TeraWatt Group, https://terawatt-group.com/ – інжинірингова група компаній, яка виконує комплексні проекти “під ключ” в сфері технологічного інжинірингу. В групу входить кілька підрозділів, які виконують роботи з технологічного проектування, розробки та впровадження АСУТП, інженерно-будівельних та пусконалагоджувальних робіт. Компанія є членом АППАУ практично від самого початку роботи нашої асоціації. Оскільки компанія є родом з Маріуполя, з початку війни виконавча дирекція АППАУ перебуває в тісному зв’язку з керівництвом групи. Компанія успішно приймає виклики війни, й більш того, є однією з найбільш активних в АППАУ в підтримці курсу на входження в американську CSIA. З 27 червня по 1 липня, топ-менеджери групи відвідають щорічну конференцію CSIA в Денвері, США й є єдиними, хто буде на ній представляти всю українську спільноту системних інтеграторів АСУТП.

Як компанія зустріла війну, як приймає виклики – наші питання про нинішній стан компанії до директора з розвитку бізнесу Антона Кротюка.

  • Як розвивалась TeraWatt Group в останні роки? Якими є ваші досягнення?

Останні 3 роки група компаній TeraWatt розвивалась та впевнено дивилась в майбутнє. Була низка грандіозних планів щодо розвитку нових видів діяльності та реалізації амбітних проектів. Активний попит на продукти та послуги TeraWatt Group зумовив активне зростання штату працівників і на початок лютого 2022 року наша команда налічувала більше 50 проектувальників електрики, більше 20 інженерів-програмістів, більше 150 інженерів-технологів та інженерів-будівельників.

Так виглядав складальний цех групи в м. Маріуполь до початку війни.

На початку року в портфелі проектів TeraWatt Group було декілька дійсно великих проектів з інжинірингом, поставкою шаф, налагоджувальними роботами в Україні, країнах СНД таких як система завантаження доменної печі, системи захисту повітряного басейну, тощо. Треба відмітити, що в останні роки TeraWatt Group приймала активну участь у реалізації екологічних проектів на металургійних підприємствах, які сприяли зменшенню обсягу запиленості та дозволили значно зменшити технологічне навантаження на навколишнє середовище.

В 2021 році на базі наших компаній відбулося відкриття TeraWatt Group Camp та запуск ініціативи «Engineering: Smart Start 4.0» для старшокласників і студентів, адже ми завжди думали про майбутнє і прагнули нарощувати свій кадровий потенціал. Створення такого роду серії освітніх семінарів від команди TeraWatt Group мало на меті сприяти підвищенню престижності інжинірингових спеціальностей в регіоні та давати можливість студентам та школярам покращити свої компетенції, отримати практичний досвід роботи з сучасними цифровими технологіями.

Ген. директор компанії Андрій Калантаренко (зліва) на відкритті лабораторії Індустрії 4.0 в “Запорізькій політехніці”
  • Якими є ваші втрати на сьогодні від військових дій?

До 24 лютого 2022 року TeraWatt Group мало мережу представництва в Україні та в м. Дюссельдорф (Німеччина). Головний офіс та власне виробництво знаходились у м. Маріуполь, а основні представництва у м. Харків, м. Запоріжжя, м. Дніпро, м. Кривий Ріг. З початком війни та агресії з боку Росії наш офіс та виробничі потужності в м. Маріуполь були повністю зруйновані, на даний час знаходяться на непідконтрольній Україні території. 

При будівництві офісу в м. Маріуполь ми вкладали душу в кожний куточок приміщення, кожен наш співробітник створював свій затишок у офісі і це приміщення для кожного з нас було не просто робочим місцем, а було домом, куди завжди було приємно повертатись. 

Загальний вигляд офісу групи в м. Маріуполь до початку воєнних дій.

Тому руйнування цих будівель для нас катастрофічне не лише з точки зору бізнесової діяльності, а й психологічно, тобто з точки зору руйнування теплих спогадів та місця де наша команда була щасливою. Разом з втратою будівель було втрачено багато технічних засобів та оснащення, транспорту, що зберігався на території офісів. 

Вигляд офісу в Маріуполі “до” та “після” 24 лютого 2022 року.

У виробничому цеху знаходились шафи управління, які ми мали б передати замовнику і які вже були готові до відвантаження. Офіс у м. Харків на даний час не працює, офіси в м. Запоріжжя, м. Дніпро, м. Кривий Ріг працюють в штатному режимі. Для TeraWatt Group безпека наших співробітників завжди мала першочергове значення, тому з боку компанії було зроблене все можливе для порятунку співробітників з м. Маріуполь і м. Харків, релокейт співробітників та їх сімей в більш безпечні міста та регіони. Наразі більшість співробітників нашої компанії працюють віддалено і знаходяться в західних областях України та частково в Європейському Союзі.

Великою фінансовою втратою для нас стала відмова від навіть завершення проектів для кінцевих замовників в Росії. Це було наше свідоме рішення ще до того, як були введені відповідні санкції. Зараз ми працюємо над рішеннями щодо обладнання, що не було відвантажено, частково виконаними роботами нашими підрядниками.

  •  Як ви справляєтесь сьогодні з сукупністю цих проблем? 

На сьогодні всі наші співробітники знаходяться в безпеці. Головним завданням для нас було забезпечення їх комфортними умовами проживання та праці. Слід зазначити, що ми майже повністю зберегли штат працівників, який ми мали до часу війни. В умовах сьогодення більшість колег працює в дистанційному режимі, але на якість реалізації проектів це ніяк не впливає, адже ми вже мали досвід такого режиму роботи з початком карантину в країні і, як показала практика, наша команда прекрасно впоралась з поставленими задачами. Успіхом діяльності TeraWatt Group завжди була наша дружня команда, яка в любий час готова була і є прийти на допомогу колегам.

Наразі наші колеги крім основної діяльності виконують багато інших функцій щоб компанія якомога скоріше оговталась від наслідків війни.

Зараз ми зосередились виключно на інжинірингу, тому ще від діяльності, який можна виконувати без значних ризиків як для внутрішнього ринку, так і на експорт. Загалом, за початку війни ми завершили та виконали приблизно 10-15 проектів різного розміру та рівня складності. Пошук нових замовлень як в Україні так и за її межами є зараз пріоритетом для нашої компанії.

Корпоративна конференція TerraWatt Group спільно з клієнтами, 2018 рік.

Більша частина наших інженерів залишилась в Україні і більшість з них є чоловіки, які наразі не можуть покинути межі України, але наш успішний досвід роботи дистанційно під час пандемії показав, що віддалена робота – цілком працездатний варіант. Певна кількість наших спеціалістів знаходиться в ЕС і маємо хоча б деякі можливості по реалізації проектів за межами України.

  •  Чи є які-небудь перспективи замовлень в Україні до закінчення війни?

Як показала війна, то перспективи є завжди, питання в їх кількості та розмірі. Авжеж не секрет, що війна стала викликом для українських промислових замовників, яким зараз також треба перестроювати свої виробничі ланцюжки, компенсувати знищені виробничі потужності на сході та півдні. Наші постійні клієнти, які також зазнали значних втрат під час війни, пристосовуються до нових умов і готові і надалі розвивати свою діяльність. Наразі ми вже отримали невеликі контракти на виконання робіт для ПАТ «АМКР» та ПРАТ «КАМЕТ-СТАЛЬ». Також активно співпрацюємо з підприємствами харчової, паперово-переробної промисловості, підприємствами з виробництва товарів народного споживання. На нашу думку навіть в умовах війни бізнес повинен працювати там, де це можливо, платити податки та давати країні ресурс для продовження оборони.

  • Чи готові ви до кооперації на міжнародних ринках? Які у вас є для цього сертифікації й чи готовий до цього ваш персонал? Якими є поточні обмеження?

З першого свого року створення в 2004 році TeraWatt Group завжди розвивалась як в напрямку національного ринку, так і на міжнародних ринках. В референс-листі реалізованих нами проектів є чимало замовників з інших країн з якими у нас склалися успішні та довготривалі відносини, які з кожним роком розвиваються та мають позитивну динаміку. З початку війни ми вже виконали декілька проектів для Китаю, Індії, зараз працюємо над проектом для Південної Кореї.

Стенд TerraWatt Group на виставці METEC, Німеччина
  • І в рамках ініціативи АППАУ щодо приєднання до CSIA, як ви оцінюєте цей курс, та які ваші очікування до конференції CSIA в Денвері, на яку ви збираєтесь?

По-перше, приєднання АППАУ до CSIA є дуже важливою подією, оцінюю таку подію виключно позитивно. Мати можливість ознайомитися та перейняти найкращі практики там методики є дуже великим шансом для української спільноти щодо покращення конкурентоспроможності та ефективності як на ринку України, так і закородоном.

Незважаючи на те, що ми вже відвідували деякі івенти в Сполучених Штатах, то були переважно конференції, орієнтовані на певні продукти, технології. Конференцію такої тематики та масштабу ми будемо відвідувати вперше, тож очікуємо на дуже цікавий та корисний досвід, ідеї. Теми семінарів виглядають дуже цікаво, вважаю, що буде дуже корисно побачити як живе та працює спільнота CSIA, та наскільки це відрізняється від українського та європейського досвіду.

Одна з найголовніших речей, яку ми ми очікуємо від конференції – це заявити про можливості українських компаній та встановити корисні контакти з можливими партнерами, замовниками.

Щиро дякую, Антон за цю розмову. Від імені всієї спільноти, бажаємо всьому колективу TeraWatt Group витримки та стійкості в ці непрості часи. Дякуємо також, що залишаєтесь активним членом нашої спільноти й показуєте приклад в інтернаціоналізації, яка зараз так необхідна всім нашим членам. “Все буде Україна” – тому удачі вам в Денвері й вітання CSIA від нашої спільноті.

Антон Кротюк (зліва) разом Олександром Юрчаком, ген. директором АППАУ на Hannover Messe 2019

Інтерв’ю взяв Олександр Юрчак, ген. Директор АППАУ

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.