Skip links

Звернення української спільноти Індустрії 4.0 до міжнародних компаній-лідерів ринку

Члени Асоціації «підприємств промислової автоматизації України» (далі – АППАУ), кластерів “Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування” (ІАМ) спільно з іншими бізнес-об’єднаннями спільноти Індустрії 4.0 на платформі Industry4Ukraine звертаються до міжнародних брендів-постачальників засобів і систем промислової автоматизації, ІТ, робототехніки та електротехніки із закликом повністю припинити діяльність на російському ринку й підтримати своїх клієнтів в Україні.

Учасники спільноти стурбовані повідомленнями українських і світових медіа щодо продовження роботи в Російській Федерації низки світових брендів, що є  лідерами на українському ринку засобів промислової автоматизації та електротехніки. 

Росія розв’язала в Україні війну, ворожі війська бомблять наші міста і чинять криваві злочини проти мирного населення. Війна триває вже більше місяця, і на сторону України став увесь цивілізований світ. За наявними даними, близько 450-ти компаній-світових брендів припинили бізнес в РФ, демонструючи солідарність зі своїми урядами й народами, а також – відповідність нормам моралі та етики бізнесу.

Але майже сотня брендів ще продовжують бізнес в РФ і тим самим підтримують російську економіку, платять податки, а значить – підтримують російський військово-промисловий комплекс і, опосередковано, війну РФ в Україні. Серед них і лідери українського ринку в нашій сфері діяльності компанії Siemens та Schneider Electric.

Нашу стурбованість такою поведінкою викликають також інші факти, які стосуються українського ринку та наших споживачів, зокрема:

  • Вендори не дають ніяких публічних пояснень ні щодо діяльності на ринку РФ, ні щодо повернення в Україну й відновлення поставок своїх продуктів. На офіційних веб-сайтах та інших ресурсах відсутні заяви чи офіційні коментарі з подібних питань, відповіді на які очікують їхні клієнти, серед яких і більшість учасників нашої спільноти.
  • Вендори припинили роботу на українському ринку, що спричинило дефіцит продуктів для критичної інфраструктури та інших секторів економіки. Іншими словами, ми бачимо дію «санкцій навпаки», адже сьогодні блокується саме український ринок, а не російський.

Вважаємо таку поведінку неприпустимою і такою, що завдає нищівного удару по репутації окремих вендорів на українському ринку.

Ми вважаємо формулювання ваших штаб-квартир “holding off investment/development” глибоко образливим для українських професійних спільнот. Не дивлячись на розв’язані кремлівським режимом війни в Чечні, Молдові, Грузії, на підтримку Кремлем кривавого сирійського диктатора, ви завжди інвестували в російський ринок на порядок більше, ніж в український. Для вас нічого не змінила анексія Криму та фактичний початок війни на Донбасі. Нічого не змінила й Революція гідності в Україні 2014-го року, хоча вона дійсно стала сигналом для приходу значних інвестицій на український ринок від численних світових брендів, зокрема в автопромі. Так само більшість ваших українських філій ігнорували потуги професійних спільнот розвивати національну Індустрію 4.0 в Україні. Ваш внесок у численні ініціативи української спільноти в цій сфері є практично нульовим.

Тому краще не треба публічно заявляти про «заморожування інвестицій». Краще визнайте, що короткостроковий прибуток і фінансові показники важили для вас завжди більше, ніж демократичні цінності та людське життя. Сьогодні ви маєте можливість змінити ці позиції. Ми закликаємо міжнародні бренди проявити максимальну солідарність із Україною, нашим народом і своїми клієнтами, які потребують вашої підтримки зараз як ніколи раніше.

Ми вимагаємо негайної реакції та публічних заяв менеджменту українських філій із роз’ясненнями своїм клієнтам, професійним спільнотам і суспільству щодо продовження роботи ваших брендів у РФ, а також – щодо можливого відновлення роботи в Україні.

Ми також закликаємо українські філії міжнародних брендів відійти від класичних парадигм бізнесу з орієнтацією на власний прибуток і проявити значно вищий рівень солідарності зі своїми партнерами, професійними спільнотами та народом України. Ваші можливості в нашій країні, вся потуга світових корпорацій, які стоять за вами, в сотні раз перевищують можливості будь-яких місцевих асоціацій чи європейських партнерів, для яких Україна є практично невідомою.

Перелік напрямів допомоги, де ви можете показати подібну солідарність, уключає, але не обмежується наступним:

1. Підтримка ваших ключових українських партнерів (дистриб’юторів, системних інтеграторів, виробників щитового обладнання), що найбільше постраждали від військових дій. Деякі їхні працівники сьогодні вже не мають домівок, склади та офіси знищені, є людські жертви. Фонд допомоги постраждалим від війни сім’ям може бути спільним напрямом діяльності для багатьох лідерів ринку, що входять до вищезазначених категорій підприємств.

2. Ви як ніхто можете допомогти учасникам нашої спільноти та державним структурам здійснювати регулярний моніторинг потреб критичних індустрій (продовольча безпека, медичні заклади, виробництво ліків та одягу), а також – підтримати життєдіяльність критичної інфраструктурі саме на рівні ваших продуктів і послуг.

3. Ви прекрасно розумієте, що український ринок зараз стрімко падає. А отже, ваші партнери в Україні залишаються без замовлень. Ця ситуація – можливість задіяти вашу мережу філій у країнах ЄС, ваші штаб-квартири та спільно виробити спеціальні пропозиції для ключових партнерів в Україні. Інженерний і виробничий аутсорсинг, пропозиція роботи в ЄС, залучення фахівців до нових розробок – усе разом це буде сприяти утриманню кращих фахівців і не допустить розпаду українських фірм. Але також це було би демонстрацією позицій ваших брендів як лідерів і справжніх партнерів у важкі часи.

Спільнота української Індустрії 4.0 очікує ясної позиції в зазначених питаннях від усіх міжнародних брендів-лідерів українського ринку. Ми віримо, що технологічні екосистеми, створені вами навколо ваших брендів, будуть жити й надалі, а ваші клієнти та партнери зможуть продовжувати користуватися вашою продукцією.

Перемога України в цій війні – це перемога всього цивілізованого світу над злом, якого світ не бачив із часів Другої світової війни. Не можна однією рукою давати допомогу біженцям в ЄС, а іншою – фінансувати злочинний кремлівський режим. І немає сьогодні іншого шляху перемагати, окрім як чітко визначитися, на чиєму боці ви стоїте.

Учасники платформи Industry4Ukraine та Українського кластерного альянсу:

  • Асоціація “підприємств промислової автоматизації України”.
  • Центральноукраїнський кластер ІАМ.
  • Запорізький кластер ІАМ.
  • Харківський кластер ІАМ.
  • Вінницький кластер автоматизації та приладобудування.
  • Морський кластер України UMC.
  • Український кластер автомобілебудування та мобільності.

Версія звернення англійською мовою.

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.