Skip links

Солідарність під час війни: АППАУ та CSIA – спільна боротьба та підтримка української економіки

Період під час війни показав нам справжню солідарність народу, партнерів, країн. Після початку широкомасштабного вторгнення відбулася помітна пауза в ділових операціях в Україні. Приблизно половина малих і середніх підприємств припинили свою діяльність у квітні 2022 року. Проте інша половина продемонструвала стійкість перед обличчям війни, що триває, вистоявши через щоденні перешкоди та активно сприяючи українській економіці. Діяльність АППАУ не стала виключенням.

Асоціація підприємства промислової автоматизації України (АППАУ) показала чудовий приклад інтернаціоналізації, приєднавшись до американської асоціації Control System Integrator Association (CSIA), яка 19 квітня 2022 року одноголосно проголосувала за надання безкоштовних членств на 2022 та 2023 роки членам Асоціації промислової автоматизації України.

Ця історія в 2022 відображає професійну солідарність між спільнотами Євроатлантичного блоку та України під час війни. CSIA є провідною світовою асоціацією системних інтеграторів промислової автоматизації, що базується в США. Хоча вона переважно спрямована на ринки США та Канади, члени асоціації представлені інтеграторами практично в усіх розвинутих країнах. Розповсюдження професійних стандартів CSIA за межами США є однією з головних цілей цієї організації.

Наша мета — надати українським членам простір для спілкування з іншими членами CSIA та вивчити можливі можливості аутсорсингу.

Генеральний директор CSIA Хосе Рівера (квітень 2022)

АППАУ підтримує зв’язки з CSIA з 2013 року, починаючи з візиту на конференцію в США та поширення професійних стандартів CSIA серед українських інтеграторів промислової автоматизації. В 2022 АППАУ запропонувала пропозицію аутсоурсингу інженерних послуг для країн США та ЄС. Окрім аутсорсингу, CSIA та його члени сподіваються, що нові відносини підтримають українські державні установи в їхніх зусиллях зробити внесок у відбудову їх виробничих галузей.

Що ми цінуємо ще більше, — так це дружню та швидку реакцію CSIA на нашу ситуацію. Це демонструє нову професійну солідарність, яка змушує нашу спільноту бути разом і тримати позицію на економічному фронті.

Генеральний директор АППАУ Олександр Юрчак (травень 2022)

В 2022 CSIA заохочувала своїх членів надавати гуманітарну підтримку Україні. Одна година для України (1H4U) — це оригінальний підхід, який запропонував член CSIA, італійська компанія Autoware. Autoware закликав членів кількох спільнот промислової автоматизації до перерахування вартості додаткових годин праці своїх співробітників на користь АППАУ. Й цей механізм дав свої результати.

З боку АППАУ ця співпраця була підтримана не тільки виконавчою дирекцією. 7 членів АППАУ використали можливості приєднання до CSIA, а TerraWatt Group відвідали конференцію в США в червні 2022.

Результати співпраці АППАУ та CSIA 2022

Сума внесків за 2022 рік, яку отримали АППАУ від CSIA members Autoware, Vertech and Softwaretoolbox становить 25 000 $. Ці кошти та ресурси допомогли:

  • Заснувати Український кластерний альянс (УКА), в який вже входить 60 кластерів та понад 3000 підприємств. Для альянсу, сервісна команда УКА залишається головним ресурсом, який підтримує всі комунікаційні ресурси та канали УКА й веде регулярні комунікації, готує івенти тощо.
  • Запустити програму інтернаціоналізації УКА й, окремо, АППАУ, головним елементом якої була підтримка понад 30 івентів онлайн та офлайн. АППАУ знайшла 15 партнерів з Європи та США й значно збільшила присутність своїх членів на міжнародній арені.
  • Запустити фандрейзингову програму для іноваційних продуктів та компаній. Ми допомогли 14 з них отримати фінансування (загальна сума перевищує 700 тис євро).
  • Надавати індивідуальні послуги та супровід членам АППАУ, що також вплинуло на приєднання до асоціації 7 нових членів.
  • Бути спроможними допомагати Збройним силам України та територіальній обороні коштами, волонтерською роботою та забезпеченням безкоштовним програмним забезпеченням.

Вклад CSIA важливий не лише фінансово, а головне, що вони показали справжню єдність, солідарність та готовність допомагати, а така взаємодія ключ до вдалого партнерства та росту.

Ми та наші українські партнери вдячні за сприяння та всю підтримку від CSIA.

Окремі подяки від наших членів асоціації:

Розширення співпраці АППАУ з CSIA та іншими зарубіжними партнерами в 2023

CSIA знову підтримає АППАУ в 2023. Партнери зі США дещо змінили схему підтримки й цього року пропонують механізм “почесного членства” в АППАУ. Фактично, мова про фінансування через сплату членських внесків в розмірі 750 доларів США (див. спеціальну сторінку АППАУ для зарубіжних членів). За кілька днів промоції на конференції CSIA в травні, цей механізм підтримали вже 8 компаній. Для АППАУ подібна схема членства є цікавою не тільки з точки зору фінансової підтримки, але й значно кращого нетворкингу, спільних активностей, й легшого масштабування цього механізму на різні країни та спільноти.

Виконавча дирекція акцентує, що членство в АППАУ означатиме приєднання до ініціативи Professional4Urkaine, яка просуває спільні цінності на рівні всіх кластерів України:

  • Захист прав, свободи та гідності людини
  • Професійна солідарність без кордонів
  • Економічна підтримка, стійкість і стабільність у всьому світі.

Виконавча дирекція щиро дякує наших членам за підтримку цих ініціатив в 2022 та 2023, за дружній та якісний фідбек в підготовці комунікаційних матеріалів, та відео-інтерв’ю. Ми закликаємо наших членів й надалі енергійно використовувати всі наявні можливості інтернаціоналізації, – численні канали доступу до нових ринків та клієнтів, івенти, бізнес- та торгові місії, а також можливості наших партнерів, які пропонують власні послуги (як членство CSIA, відкрите для наших членів).

Нові кошти наших спонсорів та донорів, нові можливості будуть направлені на зростання спроможності наших членів в напрямках інтернаціоналізації, експорту та інноваційного фандрейзингу.

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.