Skip links

Створення та поширення кращих практик по різним напрямам діяльності

АППАУ спільно з чисельними експертними комітетами, аналізує та фіксує кращі практики по чисельним напрямам технологічного, інноваційного та інституційного розвитку. Ми можемо надавати інформацію та консультації Від технічних стандартів Індустрії 4.0 й до кращих розвитку інновацій в конкретній галузі.

Виконавча дирекція АППАУ

Виконавча дирекція АППАУ

Експортна підтримка компаній та міжнародна співпраця

Виконавча дирекція асоціації постійно працює над покращенням пропозицій в цій сфері. Ключові послуги в цій категорії: допомога у формуванні експортних пропозицій окремим членам асоціації, тренінги та консультації, спільні торгові місії та стенди на виставках.

Виконавча дирекція АППАУ

Виконавча дирекція АППАУ

Нетворкінг, проведення заходів та кампаній з піару та лідогенерації

Щорічний графік АППАУ включає більше 50 різноманітних заходів, розподілених по різним галузям, цільовим аудиторіям, регіонам та темам. Ці заходи є частиною програм маркетингових комунікацій по реалізації тих чи інших цілей, які оновлюються щорічно.

Виконавча дирекція АППАУ

Виконавча дирекція АППАУ

Позиціонування та просування членів асоціації в ролі лідерів (одних з лідерів ринку) по відповідним цільовим сегментам

Завдяки багатолітньому досвіду в технологіях, розвитку ринку та маркетингу, ми можемо швидко позиціонувати учасника ринку в новому іміджі (позиції), яка вигідно вирізняє його в конкурентному та ринковому оточенні. АППАУ сильно акцентує на лідерстві – його необхідності та перевагах, й допомагає вирощувати лідерів на різних рівнях та категоріях.

Виконавча дирекція АППАУ

Виконавча дирекція АППАУ

Створення та підтримка колективних інструментів для впливу на середовище

Змінювати середовище, впливати на ринок та уряд неможливо без інструментів впливу. Для співпраці членів асоціації у вирішення колективних завдань розвитку АППАУ створила та розвиває чимало колективних інструментів.

Виконавча дирекція АППАУ

Виконавча дирекція АППАУ

Можливості співпраці з АППАУ для промислових підприємств на 2022

АППАУ є провідною асоціацією Індустрії 4.0, яка об’єднує кращих технологічних провайдерів промислової автоматизації та ІТ: вендорів, розробників, системних інтеграторів та університети. Впродовж останніх 3-х років й в рамках реалізації національної стратегії Індустрії 4.0 ми збудували розвинуту інноваційну екосистему, яка включає центри навчання та експертизи, регіональні кластери ІАМ, Технічний комітет, структури, які управляють інноваціями, залучають гранти на розвиток, тощо.



В АППАУ присутні також і замовники, промислові підприємства, хоча їх кількість не перевищує 3-5 організацій в залежності від року. Однією з причин є складнощі офіційного приєднання, або ж інші, внутрішні причини підприємств.

Між тим, перелік послуг та можливостей співпраці від АППАУ для таких підприємств зростає – ось як виглядає наша пропозиція на 2022.

1. Відвідання міжнародних конференцій / обмін кращими практиками

Чимало українських підприємств, які вже запустили програми цифрової трансформації, прагнуть до обміну кращими практиками на міжнародному рівні. В 2021 р. АППАУ організувала участь більше 20 провідних українських спеціалістів в конференції Asset Performance 4.0. Участь в ній була підтримана дирекціями ІТ/АСУ холдингів Інтерпайп, ДТЕК та Метінвест. Завдяки цьому в Україні 2 місяці тривала власна кампанія Asset Performance Management (АРМ), яка охопила більше сотні промислових підприємств та більше 2000 відвідувачів в онлайн. Українські користувачі отримали доступ до 40+ західних кейс-стаді в АРМ 4.0, контактів та спеціалістів з Бельгії, Франції та Нідерландів.

Можливості 2022: АППАУ продовжує співпрацю з бельгійською асоціацією технічного обслуговування BBEMAS, яка є організатором вищезгаданої конференції й подібна участь можлива в цьому році. Ми також вже спланували серію безкоштовних вебінарів, які відбудуться в 1-ому кварталі 2022. Окремо, ми пропонуємо українським підприємствам послуги з організації групової поїздки на інші конференції в ЄС – зокрема, цікавою виглядає конференція Advanced Factories в Барселоні 29-31 березня

2. Галузеві та секторальні Технологічно-інноваційні дні та мітапи. Кейс-стаді.

В 2021 АППАУ запропонувала новий, європейський формат інноваційних заходів – Технологічно-інноваційні дні. По суті, це так звані, брокеридж івенти, де на одному майданчику зустрічаються замовники та інноватори Індустрії 4.0, й перші представляють свої запити на інновації (business-cases), другі – інноваційні рішення (use-cases) які їм відповідають. Подібні дні пройшли в Запоріжжя та Харкові. Вони можуть бути також налаштовані на специфіку галузі. Особливістю таких днів є ретельна підготовка: з одного боку, ми допомагаємо готувати бізнес-кейси замовників (за власною методикою), з іншого – ведемо облік кращих інновацій в даному сегменті, щоб надати повну картину та аналітику. Крім ТІД, спільно з Центрами 4.0 та кластерами ІАМ ми проводимо серії технологічних мітапів, які дозволяють виробляти чи покращувати дорожні карти розвитку в конкретній технології (див. як приклад результати мітапів «САПР в машинобудуванні»).

Можливості 2022: перший великий ТІД спланований в 2022 на 18 березня в КПІ. Ми представимо 12 кращих інноваційних рішень проекту BOWI, який зараз триває. Промислові підприємства зможуть побачити та оцінити кращі інноваційні рішення в промислових застосуваннях Ш.І., ІІоТ, цифрових двійників, робототехніки, адитивних технологій тощо. Подібні дні можуть проводитись по замовленню на території холдингів чи кластерів ІАМ в регіонах.

Інша можливість– це допомога в створенні кращих інноваційних кейс-стаді. Такі описи ми робили для підприємств  ФЕД, Інтерпайп та Юрія-Фарм, й зараз проробляються наступні. Подібні спільні розробки є не тільки піаром ваших кращих напрацювань з вашими партнерами. Набагато більша їх цінність для самих керівників АСУ-ІТ в тому, щоб усвідомити та переосмислити пройдений шлях, правильно зафіксувати вивчені уроки й, відповідно, краще планувати перспективи розвитку.

3. Проведення просвітніх кампаній

Освітні та просвітні кампанії на кшталт АРМ покращують розуміння сучасних технологій фахівцями підприємств, допомагають їм зрозуміти кращий українських та міжнародний досвід й, таким чином, формувати власні політики та стратегії розвитку. АППАУ також проводить кампанії, які вигідні підприємствам з точки зору досягнення спільних інтересів – наприклад, по залученню молоді на їх підприємства.

Можливості 2022: велика кампанія «Молодь та Індустрія 4.0» розпочалась в Україні в кінці січня. Вона ставить на меті консолідацію зусиль промисловців та хайтек, щоб спільно залучати молодь до сучасних, технологічних виробництв. В рамках кампанії, ви можете демонструвати свої кращі практики й приймати участь у виробленні спільного порядку денного. Фінальний документ, який резюмує пропозиції учасників кампанії, буде переданий на рівень уряду та до Єврокомісії, – заходи кампанії мають статус EU industry weeks. Приєднатись до кампанії можна за посиланням.

4. Участь в євро-програмах – гранти на інновації

Чимало виробничих підприємств, особливо малих та середніх (МСП), цікавляться фондами на інноваційний розвиток. В рамках АППАУ діє проектний офіс, який допомагає вам знайти відповідні кошти на вашу інноваційну пропозицію (якщо вона існує), або ж знайти готове інноваційне рішення з ЄС під ваш запит. Часто під впровадження таких рішень ЄС надає гранти (безповоротна фінансова допомога) від 50 тис євро й більше.  Впродовж 2021 року наш проектний офіс опрацював більше 60 грантових пропозицій Індустрії 4.0 на суму більше 20 млн євро. На жаль, українські підприємства дуже мало подаються на ці пропозиції, хоча вони є доступними для нас. Значний прогрес відбувся в проекті BOWI в кінці 2021 – в рамках конкурсу тут було подано більше 50 пропозицій, за кожною з яких є реальне промислове підприємства, -МСП.

Можливості 2022: ми пропонуємо МСП активно долучатись до програми EIF АППАУ, вона є відкритою та безкоштовною для промислових підприємств України на умовах членства в АППАУ. Учасники програми отримають щомісячні новини про поточні грантові пропозиції, беруть участь в регулярних мітапах й мають доступ до кваліфікованої консультаційної допомоги.

5. Приведення технічних політик до міжнародних стандартів Індустрії 4.0

Чимало департаментів ІТ-АСУТП промислових підприємств намагається сьогодні уніфікувати технічні політики на відповідність сучасним міжнародним стандартам. Для покращення ефективності таких ініціатив, АППАУ пропонує послуги Технічного комітету 185 «Промислова автоматизація». Цей комітет включає провідних фахівців за напрямами створення системи виробничих КРІ (стандарт ISO 22400), вертикальної інтеграції підприємств (МЕК 62264), функційної безпеки (МЕК 61508), кібер-безпеки на рівні АСУТП (МЕК 62443), рецептурних (порційних) процесів АСУТП (МЕК 61512). Завдяки комітету, ці стандарти перекладені української мовою та мають статус ДСТУ. Всі ці стандарти є частиною фреймворків Індустрії 4.0. Є чимало звітів та білих книг – ви можете їх переглянути за посиланням.

Можливості 2022: будь-яке підприємство може приєднатись до ТК 185 в якості колективного члена й отримувати останню інформацію про стан та розвиток вищевказаних стандартів. Ми також проводимо серії технічних мітапів та вебінарів в сфері технічного регулювання. АППАУ вітає будь-яку спонсорську допомогу ТК 185, оскільки експерти підтримують його діяльність на волонтерських засадах.

Цей перелік відображає тільки частину наших можливостей співпраці. В АППАУ діє комітет Цифрової трансформації промисловості, де сформовані робочі групи по Штучному інтелекту, робототехніці, цифровим двійникам, ІІоТ та іншим перспективним напрямам розвитку сучасних виробництв. Тут також відбувається вироблення пропозицій на рівень уряду, зокрема наразі дуже актуальною є організація та підтримка адвокаційної кампанії Індустрії 4.0. Адже до цього часу, Україна немає діючих державних стратегій розвитку промисловості, включно з напрямом «розумних виробництв» (Індустрії 4.0). Між тим, в АППАУ з 2018 розроблена національна стратегія Індустрії 4.0 й велика її частина вже реалізується. Але нам дуже потрібна державна підтримка – світовий досвід ясно показує, що подібні стратегії успішно працюють тільки за державної підтримки. Тому тільки разом, спільними зусиллями зі всіма промисловцями ми можемо змінити цей стан речей.

Запрошуємо керівників підприємств, департаменті ІТ-АСУ до співпраці. Ваші питання та запити надсилайте на е-адресу info@appau.org.ua

Виконавча дирекція АППАУ

Виконавча дирекція АППАУ

Технічний комітет 185 «Промислова автоматизація»

Місія ТК 185 гармонізація міжнародних стандартів Індустрії 4.0 для українського ринку. Комітет об’єднує більше 20 експертів, які займаються перекладом, адаптацією та впровадженням міжнародних стандартів IEC/ISO у середовищі промислових підприємств.

Типові продукти та послуги для членів АППАУ: експерти технічного комітету пропонують консультації, тренінги та проекти запровадження стандартів безпеки, кібербезпеки, вертикальної інтеграції систем управління та виробничих КPIs. На черзі в 2022 інші стандарти Індустрії 4.0.

Можливості та переваги для членів АППАУ пов’язані з особливостями інтеграції послуг та можливостей ТК 185 у власні програми розвитку ринку. Тобто, просування будь-якого з ключових стандартів Індустрії 4.0 має двояку роль. З одного боку, це однозначно розвиває ринок й потрібно кінцевим замовникам, також навчальним закладам, інтеграторам, отже це в кінцевому рахунку збільшує попит на нові рішення та технології для всіх учасників ринку. З іншого велике значення має те, хто конкретно просуває ті чи інші стандарти. Адже в це просування досить легко інтегрувати приклади, послуга та рішення саме вашої компанії. Таким чином, ТК 185 може сприяти встановленню ідейного лідерства саме вашого бренду.

Виконавча дирекція АППАУ

Виконавча дирекція АППАУ

Платформа Industry 4 Ukraine

Платформа Industry 4 Ukraine об’єднує понад 50 бізнес-асоціацій та організацій з метою лобіювання промислових, інноваційних та цифрових політик на державному рівні. Ключова роль Платформи – консолідація промисловців та хайтек навколо новітнього індустріального розвитку Україна, в якому Індустрія 4.0 є органічним, вбудованим елементом. Наші експерти є чільниками комітетів Цифрової трансформації промисловості та Сталого розвитку, й приймають участь в роботі 2-х інших комітетів – Смарт-спеціалізації та інновацій та Кластерного розвитку.

Типові продукти та послуги програми для всіх учасників руху 4.0: вироблення пропозицій для державних політик та стратегій розвитку в сфері Індустрії 4.0 є головним напрямом діяльності платформи. Наприклад, постанова № 750 Кабміну в 2021 році про Центри Індустрії 4.0 вироблена завдяки тому, що в 2018 році з’явилася відповідна концепція розвитку. В жовтні 2021 року 4 комітети Платформи визначили свої пріоритети у виводі відповідних політик та програм на державний рівень. Інші продукти діяльності платформи – аналітичні звіти, гайди, спільні конференції, просвітні кампанії, піар-акції тощо.

Можливості та переваги для членів АППАУ: Платформа є головним інструментом для нашої асоціації у виводі Індустрії 4.0 на державному рівні. Відповідно активна участь в роботі комітетів платформи, робочих груп значно прискорює досягнення власних цілей розвитку учасниками нашої спільноти. Пріоритетним завданням в найближчі 2 роки є прийняття законопроекту про пільги для підприємств у впровадженні технологій Індустрії 4.0.

Виконавча дирекція АППАУ

Виконавча дирекція АППАУ

Цифрові активи АППАУ

Цифрові активи АППАУ є численними це 5 веб-сайтів, близько 10 груп та  сторінок в соціальних мережах, база контактів в 5+ тис контактів, платформа метчмейкингу, база знань (звіти, білі книги, гайди) тощо. Цифрові активи відіграють ключову роль у встановленні онлайн присутності АППАУ, покращенню нашого спільного позиціонування та іміджу, а також колективної співпраці. Друга роль цих активів сприяння покращенню показників зростання для кожного з наших членів асоціації. Адже ці активи це спільні, тобто, ваші активи, якими ви можете користуватись, розміщуючи ваш контент та спрямовувати трафік на ваші, індивідуальні ресурси.

Типові продукти та послуги для членів АППАУ: власне, всі вказані вище активи і є цифровими продуктами, які виконавча дирекція АППАУ підтримує та розвиває для учасників своєї спільноти, й ширше, руху 4.0 в Україні.

Можливості та переваги для членів АППАУ: наявність продуктів не означає, що наші члени вміють ними користуватись. Подібно як звичайні користувачі використовують до 20% функцій своїх смартфонів, так і з нашими активами ще дуже мало членів АППАУ їх використовує інтенсивно та регулярно. Тому спільне завдання на 2022 максимізувати їх використання для наших членів. Далі в кожному з активів, що представлені нижче ви бачите “слід”, тобто, підтримку цифрових інструментів.

Виконавча дирекція АППАУ

Виконавча дирекція АППАУ

Аналітика ринків. Методики управління досвідом

Аналітика ринків. Методики управління досвідом

Аналітика ринків і управління клієнтським досвідом – одні з найбільш недовикористаних послуг АППАУ. Володіючи величезним досвідом і компетенціями в цих сферах, ми можемо швидко покращувати ваші показники маркетингу, сервісу, програм лояльності або партнерських програм.

Послуги АППАУ в цій області:

  • Безкоштовні послуги:
    • консультації про те, що таке СЕМ (управління клієнтським досвідом), які є інструменти, готові шаблони опитувань і т. п.
    • надання шаблонів питань і готових опитувальників під ваші власні онлайн опитування.
    • надання всієї необхідної інформації на тему СЕМ, включаючи спеціальні звіти АППАУ.
  • Платні послуги (спеціальна ціна):
    • підготовка і проведення спільних онлайн опитувань (питання узгоджуються напередодні) з наступними звітами.
    • проведення фокус-груп та воркшопів з клієнтами і-або партнерами (різні формати: круглі столи, групові зустрічі, спільні воркшопи і т. п.). За підсумками надається спеціальний аналітичний звіт.
    • створення кейсів по реалізованим проектам.
    • розробка персони покупця (портрет покупця – основа для всіх програм лідогенераціі, контент-маркетингу і лояльності).

Для кого ця послуга: вендори, інтегратори, дистриб’ютори.

Провайдери послуги: член АППАУ – B2B Ray, інші партнери по клубу B2B Ukraine – кращі агентства, бізнес-тренери та консультанти в області В2В маркетингу.

Приклади вже наданих послуг для інших членів АППАУ:

  • впродовж 2013–2017 рр. ми виконали велику кількість аналітичних робіт за опитуваннями ринку, в тому числі управління досвідом в АСУТП.
  • в рамках консалтингових проектів для вендора Х був виконаний ряд опитувань по їх партнерам з серед щитовіків, дистриб’юторів, інтеграторів і проектантів.

Що дає використання цієї послуги:

  1. Швидку орієнтацію за ринковими можливостями, вашим сильним і слабким сторонам, больових точках, сфері інтересів, а також мотивації партнерів і клієнтів. Після чого можна приймати ефективні управлінські рішення.
  2. Без подібних опитувань не можна побудувати-формалізувати системний портрет «персони покупця» – це основа для тактик лідогенераціі і контент-маркетингу, а також – лояльності.
  3. Це може бути частиною проекту з розробки чи поліпшення програм лояльності або управління каналами продажів.

Оглядова стаття з прикладами – «Управління досвідом – все ще виклик».

Виконавча дирекція АППАУ

Виконавча дирекція АППАУ

This website uses cookies to improve your web experience.