Skip links

ТОП-4 компанії в Україні з кейсами по RFID

Постійна модернізація – одна з базових складових конкурентності у бізнесі. Особливо це актуально для України, де реальний сектор економіки майже постійно перебуває в екстремальних умовах. Але провідні компанії шукають і знаходять шляхи розвитку.

За це десятиліття виокремилася одна з технологій, яка поєднує фізичний простір з обчислювальними системами, що значно підвищує керованість і ефективність бізнес-процесів – радіочастотна ідентифікація (RFID), спосіб безконтактної ідентифікації об’єктів, в якому за допомогою радіосигналів зчитуються або записуються дані. Для роботи системи на базі RFID потрібно 3 компоненти: мітка, зчитувач та інтегрувальний софт.

Понад 10 років ми в Компанії Смарт-карти України здійснюємо інтеграцію RFID в роботу підприємств усіх галузей. Розкажемо про ТОП-4 кейси з цією технологією в Україні.

Кусто-агро

Кусто-агро – глобальна міжнародна компанія, що залучена в аграрному секторі України та ще шістьох країн світу. Компанія впровадила проєкт з рослинництва та зберігання зерна. Агросфера має свої особливості – до 5% витрат продукції відбувається під час її транспортування та зберігання через махінації або помилки. Щоб припинити втрати, компанія залучила найкращі сучасні рішення для автоматизації процесів. 

Так, за допомогою міток під лобове скло зерновозів та зчитувачів на КПП, вдалося повністю виключити людський фактор на етапі логістики та зважування зерна. Під час оформлення вантажного авто диспетчер автоматично отримує номер мітки авто, який є унікальним і його не можна підробити. Більш того, при спробі навмисно зняти мітку вона руйнується, ідентифікація і проїзд авто на територію стають неможливими. 

Таким чином в Кусто-агро побороли основний спосіб організованої крадіжки, коли на елеватор слідують однакові зерновози, а дорогою з одного вивантажують частину зерна. Далі під час зважування відбувається зміна номерних знаків авто та одне авто проходить процес зважування двічі, а інше залишається не зваженим.

Крім того, автоматизували процес проходження контрольних точок, що значно збільшило пропускну здатність, а отже зросла ефективність елеватора.

Укртранснафта

Укртранснафта – національний оператор системи магістральних нафтопроводів України. Раніше зазвичай для проведення інвентаризації основних засобів компанія використовувала наліпки з інвентарними номерами, інформацію з яких записували у журнал та вручну переносили до системи управління. Швидкість такого методу обліку невисока, тим паче кількість основних засобів постійно зростає. 

Компанія прийняла рішення оптимізувати бізнес-процес та залучити сучасну систему радіочастотної ідентифікації. Паперові наліпки і маркування фарбою замінили смарт RFID мітками, а візуальне порівняння номерів – роботою високопродуктивних ручних зчитувачів та спеціального софту. Вже під час першої інвентаризації система показала себе з найкращої сторони – тривалість інвентаризації зменшилася у 5 разів, а точність зросла до 99%. 

АТБ (Логістик Юніон)

Компанія Логістик Юніон, логістичний підрозділ АТБ, через специфіку цього бізнесу досить давно прийшла до потреби автоматизувати інвентаризацію основних засобів, коли співробітники зіштовхнулися з ненадійністю і повільністю “класичного” використання наклейок з інвентарними номерами та ручного ведення журналів. Все це доводилося переносити в 1С, набираючи на ПК. Як завжди, ефективність такого підходу була наднизькою: номери губилися і затиралися, при перенесенні часто траплялися помилки й на момент внесення даних в систему дані не тільки були неточні, а ще й застарілі.

В ході розбору бізнес-процесів ми виробили для компанії рішення – використовувати дуальну схему RFID+QR і оснастити співробітників ручними універсальними зчитувачами Alien H450. Задля зменшення вартості проєкту, RFID мітки використовуються для коштовних ОЗ, а коди для малоцінних.Таку мінімалістичну, але потужну схему підтримує спеціально розроблене нами програмне забезпечення. 

Як результат, швидкість інвентаризації збільшилася в 4-6 разів, а тим більше зросли надійність і точність потоку даних – це в тому числі зменшує витрати на закупівлю додаткових ОЗ.

Кернел

Агрохолдинг Кернел здійснює управління Миргородським елеватором з 1996 року. Компанія вивела це зерносховище потужністю 134 тис. тонн з кризи й зробила його прибутковим.

Елеватор має 7 точок автозавантаження – такий масштаб логістики робить це зерносховище цікавим викликом для впровадження RFID системи.

Завдання вивести систему контролю та обліку на передові стандарти вилилося в проєкт «Ідентифікація автотранспорту та контрольний периметр на підприємстві». Для ідентифікації транспорту на елеваторі залучили RFID-технології. На кожну машину, яка в’їжджає у ворота елеватора, закріплюють RFID-мітку з електронним чипом усередині. У точках проходження процесів зараз встановлені RFID-контролери та антени, які знімають дані з RFID-міток, що потрапили в їхню зону приймання і передають ці дані для обробки. Дані з цієї мітки прив’язуються в комп’ютерній програмі «Керування елеватором» до певного транспортного засобу і відбувається активація алгоритмів. З цього моменту RFID-мітка для автомобіля стає ніби первинною перепусткою для виконання процесів на всіх етапах.

В результаті на новий рівень вийшла оборотність Миргородського елеватора – за рік вона може сягати порядку 324 тис. тонн прийнятих і відвантажених зернових.

Час приносить все нові виклики, але, як показує досвід провідних компаній, завчасна автоматизація процесів здатна зміцнити витривалість бізнесу, сприяти якнайшвидшому відновленню і закладає базу для зростання.

Сергій Салата, CEO компанії Смарт-карти України

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.