Skip links

Програма EIF: наступний рівень – командна робота

В жовтні програма EIF виходить на новий рівень – відбір кращих МСП та експертів для роботи над вибраними колами, й перехід на командну роботу за новими правилами.

Динаміка змін в програмі EIF

За попередні 3 місяці програма EIF почала показувати конкретні результати та значно кращу динаміку

  • На платформі з’явився перелік грантів загального призначення, й по ним розпочалась також промоція та кураторство зі сторони експертного середовища
  • В програму включились всі кластери УКА й з серпня по жовтень були підготовлені та подані 7 проектних заявок кластерів
  • Експерти DIH КПІ включились в регулярну просвітню роботу – в нас пішов потік просвітньої інформації у вигляді вебінарів та статей. Кращим прикладом цього є включення ветерана та кращого експерта просвітньої роботи АППАУ, Олександра Пупени (НУХТ).

Найголовніше, – в нас запрацювала лійка фандрейзингу, тобто розпочались конверсії раніше поданих заявок в реальні перемоги. Найбільш показовим є успіх SmartZavod, він виграв відразу 2 гранти програми I4MS, Mind4Machine та DIH4World, кожен вартістю в 60 тис євро. Таким чином, в доробку успішних проектів програми EIF вже 4 проекти, а якщо брати фандрейзингову активність в рамках УКА, то це вже 10 грантових проектів.

Про нові правила – навіщо та які?

Отже, якщо старі правила працюють, то навіщо їх змінювати? Насправді, ситуація виглядає не зовсім так оптимістично, як може здаватись. 7 з 10 виграних проектів написані ген. директором АППАУ Юрчаком О.В. й відповідно постають питання про КПД та ефективність інших експертів спільноти УКА та Індустрії 4.0. Тим більше, що Юрчак О. не позиціонує себе як виділений експерт для консалтингу в інноваційному чи загальному фандрейзингу. Отримані перемоги, зокрема в колах зі SmartZavod є результатом понаднормової роботи по вихідним та авральному режимі, й саме тому, що для підтримки от таких стартапів ми не змогли знайти адекватних експертів.

Відповідно, один чи два експерти не можуть закривати масу можливостей й в нас продовжується практика прикрих промахів, коли для дуже важливих грантів, і на які є сильні МСП ми просто не знаходимо експерта. Інші промахи – це ігнорування запитів нових сильних європейський партнерів, тут так само проблемою є нестача партнерів з експертного середовища.

Якщо резюмувати, то в головній проблемі – ангажуванні та високій відповідальності кращих експертів, прориву не відбулось. Або більш відверто – низка експертів та МСП демонструють взаємну безвідповідальність, де кожна сторона очікує якихось супер-кроків від іншої, замість того щоб проявляти проактивність й брати відповідальність на себе.

В контексті зростаючої динаміки нових можливостей та все більшої готовності європейських партнерів нам допомагати, це означає тільки одне – розрив між грантовими можливостями та їх реалізацією не скорочується, а навпаки – зростає.

Саме тому АППАУ оголошує програму відбору тих експертів та МСП, які реально готові взяти на себе відповідальність за професійну роботу над грантовими заявками в програмах I4MS та іншими, яких зараз десятки по різним програмам.

Якими є нові правила:

  1. В групу експертів відбираються тільки фахівці, які доказали свою ефективність в промоції інноваційних колів. Вони мають опубліковані статті на наших ресурсах, або партнерських та вже приймали участь в вебінарах АППАУ – УКА. Цю практику ми впроваджуємо останні 2 роки й вона доказала свою ефектність – без промоції колів нічого взагалі говорити про ангажування будь-яких МСП.
  2. В групу МСП відбираються компанії, члени кластерів УКА, з якими вже налагоджені відносини в попередньому періоді і яких особисто рекомендують керівники кластерів. Таким чином, і цей, і попередній пункти служать додатковими гарантіями надійності та відповідальності сторін.
  3. Дотримання всіх правил якісного процесингу. За попередні 2 роки роботи програми EIF в нас накопичений чималий досвід роботи з інноваційними грантами. Ми реально знаємо, що працює, а що не працює. Ми вибудували процеси та правила, які гарантують результати – але їх потрібно дотримуватись, й саме з цим є найбільша проблема в роботі з експертами. Зараз керівництво програми EIF підвищує вимоги до обох сторін в плані процесингу в роботі з колами, й наступні правила є обов’язковими
    1. Щомісячне визначення пріоритетних колів – відповідні наради будуть відбуватись кожного першого понеділка календарного місяця під керівництвом голови УКА Юрчака О.В. На них також будуть розбиратись результати попереднього періоду.
    2. Внесення цих колів на платформу метчмейкингу. Це правило вже виконується – за нього відповідають Андрій Бородюк (інноваційні коли) та Тетяна Котенко (загальні коли).
    3. Призначення відповідальних по колам зі сторони експертів відбуватиметься колективно, – як  і раніше. Єдина зміна – якщо експерт який входить в відібрану групу, не взяв жодного колу в роботу впродовж місяця, якщо немає промоції колів по каналам УКА, він вибуває з команди експертів EIF.
    4. Промоція вибраних колів відбувається регулярно кожні 2 тижні шляхом проведення відповідних вебінарів (відповідальний Андрій Бородюк).
    5. Підготовка колів має тривати завчасно – не менше 2х тижнів для малих грантів (до 60 тис євро), й не менше 2-х місяців для великих (більше 100 тис). Для великих колів, його куратор формує робочі групи в складі не менше 2х експертів. Контроль дотримання цього правила здійснює Юрчак Олександр.

Головним стимулом для обох категорій – експертів та МСП залишається фінансова винагорода, та висока ймовірність її отримання – значно вища від режиму ad hoc (= “кожен сам по собі”). Накопичений досвід та успіх програми EIF дають нам впевненість в тому, що кожен долучений експерт та МСП впродовж 6 місяців дотримання подібних правил отримає свої бенефіти. Головне – це реально включатись в роботу й слідувати встановленим правилам, ефективність яких вже перевірена досвідом. АППАУ також гарантує потужне просування кожного долученого експерта та МСП, як кращих своєму сегменті чи області спеціалізації. 

Для забезпечення сталості команди експертів АППАУ зобов’язується також отримати грант на програму EIF, відповідна проектна заявка вже підготовлена й буде подана в цьому місяці до кількох донорів.

Наша ключова перевага в УКА – наявність кращих технічних експертів Індустрії 4.0 – 5.0 та кращих інноваторів, МСП в цій сфері. Отже, якщо до цього ми додамо вміння працювати командно, то успіх гарантований.  

Ця публікація служить для широкого інформування вже залучених раніше учасників програми ЕIF та кластерів УКА. Відбір МСП та експертів буде відбуватись індивідуально виконавчою дирекцією АППАУ за підтримки координаційного центру УКА. Перша нарада в новому складі експертів та МСП відбудеться 31 жовтня в 17-00. 

Для довідок звертайтесь на info@appau.org.ua 

Подібні публікації

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.