Skip links

«24 лютого ворожа ракета розірвалася неподалік заводу», — Батир Аннаєв, S-Engineering

Сьогодні ми представляємо інтерв’ю з Батиром Аннаєвим, засновником компанії S-Engineering, провідної української компанії в галузі автоматизації та промислового електропостачання.

В рамках системи ланцюгів поставок S-Engineering постачає власну продукцію до країн Центральної та Східної Європи, регіону MENA та інших. За 15 років роботи компанія реалізувала понад 700 комплексних проектів у 17 країнах світу в різних галузях. Серед клієнтів компанії – Cargill, Bunge, Cofco International, Posco, Dragon Oil, Eni SpA, Mondelez International, Danone, PepsiCo, Укртрансгаз та багато інших відомих компаній.

L4D: Як змінився ваш бізнес після початку повномасштабного вторгнення? (зміни – від ринкових змін, до змін у вашій компанії)

Батир Аннаєв: 24 лютого ворожа ракета розірвалася неподалік заводу S-Engineering, підприємству було завдано збитків. Я віддаю належне громадянській позиції всього персоналу S-Engineering. І хоча я просив людей не виходити, не ризикувати, але вони самі вийшли і почали відновлювати те, що було пошкоджено. Було проведено ремонтні роботи пошкодженого фасаду виробничої будівлі. Ми зафіксували усі пошкодження, і сподіваємось, що за допомогою держави нам вдасться це компенсувати.

З початку військових дій у компанії було створено оперативний штаб управління, рішення про подальші дії у компанії коригуються щодня з урахуванням військової та економічної обстановки в країні. Також з першого дня війни було введено щоденну перекличку співробітників у Telegram. Заздалегідь підготовлений план роботи в умовах воєнного часу, а також багаторічний досвід реалізації комплексних проєктів із використанням сучасних систем управління проєктами онлайн дозволили нам швидко фактично та юридично реалізувати перехід співробітників на дистанційну роботу.

Роблячи все можливе для перемоги, кожен на своєму місці співробітники компанії S-Engineering з перших днів війни допомагають захисникам України, силам тероборони – матеріалами, обладнанням, автотранспортом, виготовленням спеціальних виробів.

З початку війни, серед іншого, ми виготовляємо на нашому виробництві вихрові печі («буржуйки») та відправляємо їх теробороні та ЗСУ. Кілька наших співробітників були призвані до ЗСУ. Крім того, є ті, хто добровільно поповнив лави тероборони кількох міст України. Декілька співробітниць із сім’ями залишили країну, але при цьому залишилися працювати онлайн у S-Engineering.

Ми побоювалися мародерства, і була проблема не в охоронних компаніях, а в співробітниках агентств, які відмовлялися виходити на охорону нашого заводу на початку війни. Залишилася лише частина охоронців, а недостатню частину компенсували чергуванням наші співробітники.

З початку війни серйозно впали обсяги. Якщо у березні було 100% падіння, то потім ситуація покращала. За результатами року, якщо ми вийдемо хоча б на 40% обсягів минулого року, вважатимемо це досягненням.

Перші місяці була підтримка від банків, а потім стало непросто: форс-мажорні обставини не включають військові дії. Крім того, ускладнилася та подорожчала логістика.

Також ми зіштовхнулися із тим, що страхування насправді в Україні не працює. І держава не є гарантом. Ми готові застрахуватись у державній компанії на випадок війни, але такого варіанту немає у нашій країні. Вважаю, що якщо держава бере податки, то вона має й у страховому випадку через військові дії виступати гарантом.

L4D: Чи спрямована ваша стратегія зараз на збереження персоналу, вихід на нові ринки, релокацію чи інші варіанти?

Батир Аннаєв: До початку військових дій розвиток компанії S-Engineering набагато випереджало темпи зростання ринку, більше 60% проєктів компанії були орієнтованими на експорт.

Інжинірингові роботи з проєктів в Україні та наші експортні проекти не було зупинено ні на день від початку воєнних дій. Виробничу діяльність ми відновили за півтора тижні після початку війни.

У компанії зараз весь прибуток йде на збільшення зарплати співробітникам та вихід на довоєнний рівень зарплат. Нині основне завдання – зберегти персонал. Співробітники з великою повагою та патріотизмом ставляться компанії, і компанія не може поводитися по-іншому.

Займати стійку позицію на ринку нам дозволяють відмінно налагоджені бізнес-процеси підприємства S-Engineering, грамотна система фінансування проєктів і чітке планування потреб в умовах воєнного часу. Наш досвід подолання криз 2008, 2014 та 2020 років дає нам впевненість у гідному проходженні й нинішнього непростого випробування війною.

При розробці плану роботи підприємства на 2022 рік не виключалося масштабне вторгнення Росії до України, але оскільки S-Engineering – системний масштабний бізнес, ми не встигли повністю переорієнтуватися на зовнішні ринки. Крім того, з 2021 року були і плани щодо релокації бізнесу в західні регіони України, але вони не встигли здійснитися. Враховуючи значний масштаб виробничих потужностей S-Engineering, які включають комплекс обладнання з обробки металу та міді, великий парк верстатів та іншого обладнання, комплекс з проведення тестувань готового обладнання, ми просто не встигли фізично провести релокацію обладнання всіх технологічних ліній заводу.

Зараз ми відкрили workshop в іншій країні, там є значні додаткові преференції, безоплатні гранти. У тій країні старт практично на порядок легший, ніж в Україні.

L4D: Чи змінилися у вас відносини з іноземними партнерами? (як)

Батир Аннаєв: Майже всі іноземні партнери телефонували нам на початку війни та пропонували свою допомогу: і співробітникам S-Engineering, і моїй родині.

Саме наявність широкої географії експортних проєктів дозволила нам оперативно перегрупуватися, коли підприємства-замовники в Україні зупинили усі свої виробничі процеси у перші дні війни.

Наразі фахівці S-Engineering виконують проєкти на заході України та в інших регіонах, де не ведуться активні бойові дії. Також продовжуємо реалізацію експортних проєктів у низці країн: виконуємо і комплексні роботи на деяких масштабних іноземних об’єктах, а для кількох заводів у Європі наші співробітники розробляють програмне забезпечення.

Враховуючи позитивний досвід співпраці з нашою компанією, а також завдяки високому рівню роботи інженерів, проєктувальників, програмістів, наладчиків, спеціалістів виробництва S-Engineering, ми отримали кілька нових замовлень від наших іноземних партнерів вже у воєнний час. З’явилися і нові клієнти серед зарубіжних та українських компаній, які довіряють нам та бачать у S-Engineering надійного та системного партнера за будь-яких обставин у країні.

L4D: У яких сферах діяльності ви оптимізуєте бізнес та скорочуєте витрати? (є сфери де ви збільшили інвестиції)

Батир Аннаєв: Ми тимчасово припинили наші проєкти, пов’язані з меценатством та співпрацею з інженерними Вишами. Залишили лише допомогу ЗСУ та теробороні.

L4D: Якою наразі є ваша продуктова політика – чи є плани випуску нових продуктів чи рішень?

Батир Аннаєв: Так, у нас є нові продукти та технології. Робота щодо них велася давно. Наприклад, патент на один із наших винаходів був отриманий буквально за кілька днів до війни. Наразі ця технологія вже в роботі, і вже є контракти, де це буде впроваджено. І ми не зупиняємо наші наукові розробки. У S-Engineering з моменту заснування компанії діє R&D департамент, в якому 7 співробітників є PhD технічних та економічних наук. І вже є 4 власні патенти на технології S-Engineering.

До речі, одним із важелів впливу на країну-агресора є запровадження санкцій, обмежень на технології та продукцію цієї країни. У зв’язку з цим вважаю важливим та необхідним розвиток власних технологій в Україні. А в основі цього лежить розвиток науки в країні, інженерних розробок, розвиток R&D департаментів у компаніях.

L4D: Чи змінився рівень співпраці у вашій спільноті? (чи збільшилася консолідація серед укр. компаній у вашому секторі, в яких напрямках, чи навпаки – зросла конкуренція)

Батир Аннаєв: Компанія S-Engineering вийшла з ініціативою об’єднання підприємств зі схожим на нас профілем діяльності. Віримо, що саме об’єднання зусиль допоможе подолати якусь кризу в інжиніринговій сфері України, пов’язану з воєнними діями.

L4D: Які ваші прогнози щодо розвитку ситуації на ваших ринках в Україні? на вашу думку, чи є в Україні перспектива для іноземних партнерів – у чому?

Батир Аннаєв: Ми прогнозуємо зростання інжинірингової галузі ще до закінчення війни. А чи буде перспектива для іноземних партнерів в Україні, залежить від економічної політики держави.

Сподіваємося, що S-Engineering буде обрана як одна з компаній, що має величезний досвід реалізації інфраструктурних проєктів. У нашому портфоліо є кілька десятків проєктів із удосконалення інфраструктури портів, терміналів, міжнародних аеропортів, залізниці. Значний досвід S-Engineering у галузі цивільного будівництва включає реалізовані проєкти на об’єктах різного масштабу: від готельних комплексів до великих адміністративно-культурних установ міжнародного значення.

L4D: Які ваші головні пропозиції щодо співпраці для іноземних партнерів?

Батир Аннаєв: Позитивний досвід S-Engineering на європейському ринку пов’язаний із реалізацією комплексних рішень: проєктування та впровадження систем автоматизації (рівні PLC, SCADA та MES), а також послуги з розробки, тестування, введення в експлуатацію програмного забезпечення на базі продуктів Siemens; спеціалізовані послуги із розробки документації (інжиніринг); проєктування та впровадження систем електропостачання до 110кВ; проєктування та впровадження систем комплексного інтегрального управління енергоспоживанням на базі SIMATIC Energy Management; проєктування та впровадження систем активного управління електричними мережами (Smart Grid) високої, середньої та низької напруги на базі інтелектуальної системи Spectrum Power. Крім того, S-Engineering пропонує обладнання для систем автоматизації та електропостачання, послуги шеф-монтажних робіт.

Одна з авторських розробок компанії S-Engineering – унікальна запатентована технологія SENUMAC працює як штучний інтелект у керуванні терміналом та має можливість контролювати завантаження конвеєрної лінії для сипучих матеріалів.

Технологію SENUMAC вже впроваджено в Україні на морських терміналах загальною проєктною потужністю 6,5 млн. тонн: Posco, Cofco International, “Новотех термінал”. Крім того, у роботі знаходяться кілька терміналів загальною проєктною потужністю 12 млн тонн.

Велике портфоліо S-Engineering включає реалізацію EPC-проєктів у харчовій, нафтогазовій, енергетичній, інфраструктурній, хімічній галузях, у цивільному будівництві та інших галузях.

Основними перевагами співпраці з S-Engineering для закордонних партнерів є зниження витрат на проєкти, оптимізація управління проєктами без збільшення штату та ускладнення бізнес-процесів, зниження інвестиційних ризиків, мінімізація людського фактору, скорочення термінів виготовлення обладнання.

Ми самостійно розробляємо високотехнологічні рішення в галузі автоматизації та електропостачання, поряд із високоякісними рішеннями та послугами, збалансованою ціновою політикою та високим ступенем локалізації технологій від світових лідерів галузі.

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.